0

اعتبار ۵۰۰ میلیون ریالی برای ترمیم کارانه بیمارستان رازی تبریز

  • کد خبر : 13385
اعتبار ۵۰۰ میلیون ریالی برای ترمیم کارانه بیمارستان رازی تبریز

   به گزارش داراخبر:علی عبادی در مراسم تودیع و معارفه مدیر خدمات پرستاری مرکز آموزشی درمانی رازی تبریز گفت: بیمارستان رازی تبریز درآمد پایینی دارد و به همین علت پرداخت خدمات و مزایای بیشتر به پرستاران و پرسنل ممکن نیست. وی در ادامه اظهار داشت: بر همین اساس عتبار ۵۰۰ میلیون ریالی برای ترمیم کارانه […]

 
 به گزارش داراخبر:علی عبادی در مراسم تودیع و معارفه مدیر خدمات پرستاری مرکز آموزشی درمانی رازی تبریز گفت: بیمارستان رازی تبریز درآمد پایینی دارد و به همین علت پرداخت خدمات و مزایای بیشتر به پرستاران و پرسنل ممکن نیست.
وی در ادامه اظهار داشت: بر همین اساس عتبار ۵۰۰ میلیون ریالی برای ترمیم کارانه به صورت مقطعی از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ا به بیمارستان رازی تبریز اختصاص داده شده تا این اعتبار تا درآمد و دریافتی های پرستاران و پرسنل این مرکز نیز همانند دیگر بیمارستان ها به تعادل برسد.
قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به آمار بیماران بستری شده در مرکز آموزشی درمانی رازی تبریز، اظهار داشت: در این مرکز ۵۸۰ بیمار وجود دارد که تنها ۱۱۰ نفر از بیماران را زنان تشکیل داده و مابقی بیماران مربوط به مردان است و آمار بیماری اعصاب و روان در میان مردان بیشتر از زنان است.
وی با بیان اینکه مرکز به لحاظ تعداد تخت دومین بیمارستان فعال استان به حساب می آید، تصریح کرد: این بیمارستان علاوه بر بیماران استان به بیمارستان استان های شمالغرب کشور نیز خدمات پزشکی و درمانی ارایه می کند و این بیمارستان علاوه بر فعالیت بخش نورولوژی (اعصاب) بخش های فعال دیگر داخلی و آی سی یو نیز دارد.
عبادی با بیان اینکه مرکز آموزشی درمانی رازی تبریز ۶۵۰ تخت فعال دارد، گفت: این بیمارستان تنها بیمارستان روانی شمالغرب کشور است که در شهر تبریز فعالیت می کند و امید است بیمارستان های دیگر تبریز از تخت های تغییری خود در راستای افزایش تعداد تخت این بیمارستان برای بستری بیماران بیشتر کمک کنند.  
کمبودهای موجود در بیمارستان رازی تبریز رفع شود
مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پرشکی تبریز نیز در این مراسم با بیان اینکه نوع خدمات ارایه شده برای بیماران این بیمارستان متفاوت است، اظهار داشت: بیمارستان رازی به لحاظ نوع تخصص و خدمات تفاوت زیادی با بیمارستان های دیگر دارد و به لحاظ ارایه خدمات متفاوت توجه خاص و ویژه مسئولان را می طلبد.
قهرمان شیرزاد در ادامه با بیان اینکه مرکز آموزش درمانی رازی تبریز همانند دیگر بیمارستان ها از بخش های خصوصی و غیردانشگاهی برای ارایه خدمات بهره مند نیست، افزود: بیماران روانی به لحاظ نوع تخصص مورد نیاز برای درمان الزاما در این مرکز بستری می شوند و بخش دیگری برای کمک به ارایه خدمات به این بیماران وجود ندارد که کمبودهای این بیمارستان را جبران کند.
وی خاطر نشان شد: در مرکز آموزش درمانی رازی تبریز ارایه خدمات تخصصی به بیماران اعصاب و روان به تمام استان های شمالغرب کشور انجام می شود و این مرکز علاوه بر بستری بیماران اعصاب و روان استان به بیماران دیگر استان های شمالغرب کشور نیز خدمات ارایه می کند و به این علت مسئولان باید توجه ویژه ای به این مرکز داشته باشند.
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پرشکی تبریز با اشاره به اختصاص اعتبار ۵۰۰ میلیون ریالی مدیریت دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای خدمات رسانی بهتر به پرستارارن مرکز آموزشی درمان رازی تبریز افزود: این اعتبار بخشی از کمبودها و خلاء های موجود در این مرکز را پر خواهد کرد و همچنین جبرانی برای خدمات همکاران این بیمارستان خواهد شد.
شیرزاد از انتخاب یکی از پرستاران نمونه مرکز آموزشی درمانی رازی تبریز به عنوان پرستار نمونه کشور برای معرفی به وزارت بهداشت و درمان کشور توسط مدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز خبر داد و گفت: هنریک هانپارسون یکی از پرستاران مرکز آموزشی درمانی رازی تبریز به عنوان پرستار نمونه انتخاب شد و انتخاب این پرستار بر اساس شاخص های پرستار نمونه انجام شده است.
تمام بخش های مرکز آموزشی درمانی رازی مجهز هستند
مدیر سابق خدمات پرستاری بیمارستان رازی تبریز نیز در این مراسم با گزارش عملکرد مدت فعالیت خود اظهار داشت: خرید دستگاه های الکترو شوک، دستگاه نوار قلب، دستگاه پالکس اکسی متر، دستگاه ونتی لاتور و دستگاه مولاژ برای تمام بخش های این بیمارستان تهیه شده است.  
حسین مهدوی در ادامه با اشاره به آمار پرستاران مرکز آموزشی درمانی رازی تبریز افزود: این مرکز ۳۲۲ کادر پرستاری دارد که از این تعداد ۱۷۷ نفر آن پرستار، ۱۱ نفر بهیار، ۱۱ نفر سرپرست و هفت نفر به عنوان سوپر وایزر و ۷۸ نفر کمک بهیار فعالیت می کنند
 
لینک کوتاه : http://www.daranews.ir/?p=13385

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.