تاریخ انتشار : دوشنبه 22 شهریور 1395 - 0:16
کد خبر : 17555

شما که آمالتان غرب است، حداقل به اندازه جک‌استرا منصف باشید/ ثروت‌اندوزانی که توان‌کار ندارند علیه شهرداری دروغ‌پردازی می‌کنند

شما که آمالتان غرب است، حداقل به اندازه جک‌استرا منصف باشید/ ثروت‌اندوزانی که توان‌کار ندارند علیه شهرداری دروغ‌پردازی می‌کنند

داراخبر،شهردار تهران گفت افرادی پیدا شوند که دل در گرو بیگانگان دارند و با دشمنان نظام و صدای رادیوهای بیگانه، علیه انقلاب اسلامی و استقلال کشور همصدا می شوند و دروغ هایی را به مجموعه شهرداری نسبت دهند اما ما هرگز دلشکسته نمی شویم. ابر همیشه نمی تواند مانع ماه شود، ماه روزی پدیدار خواهد شد و حقیقت روشن می شود.

۴۱۴۷۰۸_۱۹۵به گزارش داراخبر،محمد باقر قالیباف، صبح امروز طی سخنانی در آئین بهره برداری از ۸۰ پروژه اجتماعی، فرهنگی، خدمات شهری، عمرانی و ترافیکی منطقه ۱۴ ، ضمن تبریک عید سعید قربان، تصریح کرد: خداوند بزرگ را شاکر هستم که توفیق خدمتگزاری را به بنده و مجموعه همکاران در شهرداری تهران داد تا بتوانیم در سایه نظام اسلامی در یک نظام ولایی انجام وظیفه کنیم.

وی تاکید کرد: یکی از نعمت های خداوند بر ما این بود که آغاز جوانی و زمان ورود به جامعه نسل ما با انقلاب اسلامی گره خورد؛ این نعمت زمانی بر ما تمام شد که توفیق مجاهدت و همرزمی با شهدای گرانقدر و بسیجیان مخلص را در دوران دفاع مقدس در عرصه دفاع از انقلاب، کشور، نظام، مردم و سرزمین مقدس پیدا کردیم.

قالیباف ضمن قدردانی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران دارالمومنین تهران، ابراز داشت: عزت و امنیت امروز و تمامی داشته های مادی و معنوی ما مدیون مجاهدت های شهدا و خانواده های محترم آن هاست.

شهردار تهران تصریح کرد: شکر این نعمت آن است که به مردم عزیزمان خدمت بی منت داشته باشیم و لحظه ای از این خدمت وانمانیم؛ مخصوصا آنکه این خدمت برای همه مردم در این شهر فارغ از سلیقه و باور آن ها است. مهم نیست که مردم با ما همفکر هستند یا خیر؛ مهم این است که همه مردم این شهر در زیر سایه نظام اسلامی زندگی می کنند از این رو ما باید برای آنها انجام وظیفه کنیم.

وی افزود: وظیفه اسلامی، انسانی و انصاف و مروت و مردانی به ما می گوید که حتما در این انجام وظیفه و خدمت بی منت به مردم، گروهی هستند که اولویت دارند و انصاف، عدالت و حق آن است که به آن بخش از جامعه بیشتر توجه داشته باشیم؛ این قشر هم ابتدا خانواده های معظم شهدا و سپس مستضعفان جامعه هستند.

شهردار تهران تاکید کرد: بی توجهی به محرومان، نیازمندان جامعه و مناطق محروم به معنی بی توجهی به افکار امام (ره) و اساس انقلاب است. این انقلاب، انقلاب مستضعفان است و باید قشر محروم را در اولویت گذاشت و برای آنها بیشتر تلاش کرد.

قالیباف ادامه داد: سعی کردیم با همان فرهنگ و روحیه دفاع مقدس به صورت شبانه روز و بی وقفه در خدمت مردم تلاش کنیم، البته کاری که انجام شده است حتما درخور شان مردم نیست.

وی با اشاره به پروژه های افتتاح شده در منطقه ۱۴، تاکید کرد: وقتی کار را در شهرداری تهران شروع کردیم، به مردم در جنوب شهر عرض کردیم که انقلاب این موقعیت های کاری را در اختیار ما قرار داده است؛ ما نیز حق نداریم به دنبال کاری جز خدمت به مردم با اولویت مناطق محروم و مستضعف باشیم.

شهردار تهران با اشاره به احداث پروژه امام علی (ع)، تاکید کرد: مجموعه بزرگراه امام علی (ع) که بخشی از آن در منطقه ۱۴ قرار دارد تا پیش از این تنها یک خیال بود و هیچ کس نمی توانست تصور کند که با این حجم خانه در این مسیر، امتداد این بزرگراه باز شود؛ متاسفانه در گذشته بخش شمال شهر آن اجرا شد و درست در اول نقطه محروم ، این پروژه چندین سال تعطیل شده و رها شده بود.

وی در ادامه به روند تکمیل بزرگراه شهید شوشتری اشاره کرد و گفت: بار سنگین ترافیک در اتوبان افسریه برای مردم رنج و زحمت فراوان و مشکلاتی همچون آلودگی هوا و آلودگی صوتی تحمیل کرده است. در روزهای گذشته آخرین موافقت های لازم از جانب نیروهای مسلح و مقام معظم رهبری برای تکمیل بزرگراه شهید شوشتری انجام شد چرا که بخش قابل توجهی از نیروهای مسلح و سپاه در این محدوده مستقر بودند. همچنین بحث های محیط زیستی این اتوبان نهایی شد. هم اکنون بخشی از این کار اجرایی شده و بقیه پروژه هم به سرعت اجرایی می شود. باید توجه داشت احداث اتوبان شهید شوشتری هم از اتفاقات بزرگی است که به اندازه اتوبان امام علی (ع) برای آرامش این منطقه اثر خواهد گذاشت.

قالیباف خاطر نشان ساخت: هم اکنون بیش از ۲۶ سال از ساخت مترو در تهران می گذرد و در این مدت معادل بیش از دو دهه تمامی خطوط ساخته شده مترو حدود ۷۰ کیلومتر بوده است؛ حتما این خطوط هم از مناطق برخوردار شروع شده و امتداد خط ها به مناطق محروم رسیده است. اما در یک دهه اخیر تمامی طرح ها از مناطق محروم شروع شد. به طوری که در این مدت با پایان بقیه خطوط مترو تهران، طول خطوط متروی پایتخت به ۲۵۰ کیلومتر می رسد.

به گفته شهردار تهران بخش عمده ای از خطوط مترو تا پایان سال و بخشی از آن نیز تا ابتدای تابستان سال آینده نهایی می شود.

وی به سهم منطقه ۱۴ از خطوط مترو پرداخت و گفت: بخشی از خط ۴ مترو  در شمال منطقه ۱۴ قرار داد و  سپس خط هفت مترو از استادیوم تختی شروع می شود و خط شش مترو تهران از میدان بسیج عبور می کند. به عبارت دیگر ۱۳ ایستگاه مترو تنها در منطقه ۱۴ وجود دارد تا هر کسی از خانه خود بیرون بیاید، با حدود ۴۰۰ متر پیاده روی به ایستگاه مترو دسترسی داشته باشد.

قالیباف ابراز داشت: هر ایستگاه مترو بین هزار تا ۱۲۰۰ متر طول دارد؛ به جز هزینه تملک ایستگاه ها هزینه هایی مانند حفاری، ساخت ایستگاه و خریداری واگن وجود دارد که به این ترتیب ساخت هر کیلومتر مترو ۲۴۰ میلیارد تومان هزینه دارد.

شهردار تهران تاکید کرد: تنها در زمینه ساخت ۱۳ ایستگاه منطقه ۱۴ نزدیک به سه هزار میلیارد تومان هزینه، به جز پول تملک ایستگاه ها هزینه شده است.

وی ادامه داد: گاهی اوقات بعضی کارها ساده دیده می شود  این در حالی است که تاپش از این ، در طول ۲۰ سال ۷۰ کیلومتر مترو ساخته شده و این در حالی است که بخش عمده ای از آن سال ها، دولت و شهرداری با هم هماهنگ بوده اند و تمامی اعتبارات در دهه ۷۰ و ۸۰ پرداخت می شده است.  به هر دلیلی در طول مدت ۱۰ سالی که بنده توفیق خدمت در شهرداری را داشتم، یکی از چالش ها ما این بوده است که عنایت لازم از طرف دولت ها به شهرداری نمی شد بنابراین ما هم تحریم جهانی و هم این تحریم را تحمل می کردیم؛ این در حالی است که برای این کار عدد و رقم و قانون وجود دارد.

شهردار تهران افزود: مجلس ۱٫۲ میلیارد برای متروی تهران تصویب کرد. حتی به این مصوبه اعتراض شد و تشخیص مصلحت آن را تصویب و ابلاغ کرد اما هیچ چیزی از این رقم را به ما ندادند. بنده هم هیچ زمانی در این زمینه گله مندی نکردم و نگفتم کار تعطیل شود. در حالی که امروز  اکثر پروژه ها در کشور تعطیل شده و آثار آن نیز قابل مشاهده است اما در همین روزها و شب ها ۲۱ هزار نفر به صورت شبانه روز در مترو تلاش می کنند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه بافت فرسوده، مسایل زیرساختی، فضای سبز و ساخت پل ها در شهر تهران گفت:  گاهی برای حل موضوع ترافیک آمدند و دور برگردان زدند. این در حالی است که دور برگردان مشکلی را حل نمی کند و مشخص است که بعضی نقاط مثل تقاطع اتوبان امام علی(ع) با اتوبان محلاتی نیاز به زیر گذر، روگذر و تقاطع دارد. در نقاطی مثل تقاطع انتهای پیروزی و کلاهدوز با کار بازی کردند اما مشخص بود که آنجا به تقاطع نیاز دارد. در این زمینه تنها پل های ساخته شده روی اتوبان امام علی به ۵۷ پل بزرگ می رسد.

شهردار تهران در ادامه به فعالیت های شهرداری تهران در یک دهه گذشته در حوزه مساجد، حوزه های علمیه، سینما، تئاتر، سراهای محله، مجتمع های فرهنگی، اراضی عباس آباد و ساماندهی روددره ها اشاره و تصریح کرد: بیشتر از ۲۰ سال بحث بود که دولت باید نمایشگاه بین المللی را بسازد و برگزاری نمایشگاه در وسط شهر باعث ترافیک، شلوغی و آلودگی هوا است اما این کار انجام نشد. در نهایت امسال شاهد بودیم که نمایشگاه شهر آفتاب مایه افتخار بین المللی شد و مترو هم در شهر آفتاب افتتاح شد. همچنین در افتتاح نمایشگاه کتاب شاهد بودیم که در یک روز جمعیت بالای ۷۰۰ هزار نفر در شهر آفتاب تردد کردند و بیشترین استقبال از نمایشگاه بین المللی صورت گرفت.

قالیباف تاکید کرد: ما این کار را با کمک مردم انجام دادیم. اگر حضور نخبگان، مردم و شورایاری ها و حمایت بزرگان ما در کنار همراهی ائمه جماعات نبود، ما نیز قادر نبودیم چنین کاری را انجام دهیم. البته حتما همکاران من هم به صورت شبانه روز مجاهدت و تلاش کردند.

به گزارش شهرنوشت وی در بخش دیگری از سخنان خود به روز عرفه اشاره کرد و گفت: فهم توحیدی، انسان شناسی و اوج مراتب بندگی را از سالار شهیدان در عرفه و شب عید قربان می بینیم. ما در فرهنگ عرفه و کلام حضرت این را شاهد هستیم که امانت های الهی هرگز در پیشگاه خدا ضایع نخواهد شد. کاری که برای خدا باشد، حتما از بین نخواهد رفت بلکه عزت دنیوی و اجر اخروی آن باقی خواهد ماند.

شهردار تهران افزود: هرگز دلشکسته نمی شویم افرادی پیدا شوند که دل در گرو بیگانگان دارند و با دشمنان نظام و صدای رادیوهای بیگانه، علیه انقلاب اسلامی و استقلال کشور همصدا می شوند و دروغ هایی را به مجموعه شهرداری نسبت دهند.

وی افزود: ابر همیشه نمی تواند مانع ماه شود، ماه روزی پدیدار خواهد شد و حقیقت روشن می شود؛ آنهایی که توان و روحیه کار ندارند و حتی به دنبال ثروت اندوزی برای خودشان – ولو از راه حلال هستند، سخنانی را می گویند. این در حالی است که در حین اینکه مردم در حداقل های زندگی خودشان مانده اند، امروز برای مدیران جمهوری اسلامی و مسئولان، حتی ثروت اندوزی از راه حلال هم درست نیست.

قالیباف ادامه داد: بنده به عنوان یک رزمنده حتی فعالیت اقتصادی مباح و حلال شخصی حداقلی را برای خودم در زندگی حرام کردم؛ در طول زندگی ام سراغ ندارم که فعالیت اقتصادی داشته باشم و هر کسی هم سراغ دارد، بگوید! ما بچه رزمنده هستیم و در ۱۹ سالگی باید در جبهه جانمان را می دادیم، تا امروز هم مشیت الهی بوده است که بمانیم و کاری جز خدمت به مردم ندارم. اگر جز این باشد، فردای قیامت نمی توانیم پاسخگوی هم رزمان شهید و خانواده شهدا باشیم.

وی خاطر نشان ساخت: اگر حوصله ندارید کار کنید و مرد کار نیستید، چوب لای چرخ آنهایی که کار می کنند نگذارید؛ قصد آنها حتما این است که ما کار نکنیم و دنبال کارهای دیگری برویم.

شهردار تهران در ادامه به بیان داستانی واقعی در پیش از انقلاب پرداخت و گفت: یکی از بزرگان به شهری رفته بود که گروه های چپ، مارکسیست ها و حزب توده در شهر نفوذ داشته و جوانان را منحرف می کردند؛ وقتی این عالم به شهر رفت و کارش را در مسجد شروع کرد، کارش گرفت و جوانان را جذب کرد. توده ای ها و چپ های مارکسیستی دیدند فضا در حال تغییر است و نمی توانند جوانان را به سمت انحراف ببرند؛ بنابر این شایعه درست کردند که وضع رفتاری حاج آقا مناسب نیست و دزد است. افراد مسجدی از ایشان درخواست داشتند پاسخ دهد اما ایشان کارش را در مسجد ادامه داد و گفت تحقیق کنید و ببینید درست است یا نه! بعد از مدتی شایعه کردند که فلان حاج آقا تصمیم گرفته از شهر برود؛ حاج آقا در اینجا موضع گرفت در بالای منبر گفت: اگر گفتند من دزد هستم و وضع رفتاری نا مناسبی دارم، تحقیق و بررسی کنید اما اگر گفتند فلانی می خواهد برود، بشنو و هرگز باور نکن! بلکه من اینجا هستم.

وی افزود: ما امروز این را به آنهایی که جوسازی می کنند که ما را از خدمت باز بدارند تا کار نکنیم می گوییم که بدانند شبانه روز باروحیه انقلابی وقف خدمت به مردم با اولویت محرومان مستضعفان هستیم و یک دقیقه از وقت خودمان را هم برای دروغ های آنها سپری نخواهیم کرد؛ مردم عزیز ما هم بدانند با سلامت کار کردیم و انشااله با سلامت هم کار می کنیم. همیشه خودمان پیشتاز برخورد با هرگونه تخلفی بوده ایم و خواهیم بود و با روحیه دفاع مقدس کار خود را انجام می دهیم.

قالیباف یادآور شد: پروژه ای به این بزرگی مثل اتوبان صدر انجام می شود اما می گویند پل صدر هیچ مطالعه ای ندارد! واقعا پروژه ای به این عظیمی مگر می شود مطالعه نداشته باشد؟ اگر اینگونه باشد این از کرامات ما است که بدون مطالعه بتوانیم پروژه ای به این بزرگی را انجام دهیم؛ پروژه ای که مورد تحسین دنیا قرار گرفت و بین ۵ پروژه برتر دنیا انتخاب شد.

شهردار تهران ادامه داد: یک روز می گویند که تونل توحید امروز و فردا پائین می ریزد! تو که حال نداری تونل بسازی، چطور برای کاری که انجام شده است، جو سازی می کنی؟

وی گفت: دریاچه شهدای خلیج فارس بهترین نقطه محیط زیستی تهران است و برترین صاحب نظران محیط زیست در طراحی آن حضور داشته و امروز هم کار انجام می دهند؛ وقتی هیچ چیزی نمی توانند بگویند، می گویند موجوداتی داخل آب دریاچه وجود دارد که امنیت بچه ها را به هم می زند و ممکن است در لب ساحل شما را گاز بگیرند!

قالیباف  همچنین تاکید کرد: شما که آمال و آرزویتان همان غرب و انگلیس است؛ جک استرا که خودش وزیر خارجه انگلیس بود، قبلا به تهران آمده بود و وقتی در زمان تحریم و پس از دوران مسوولیتش مجددا به تهران آمد، پس از بازگشت از تهران گفت تحولی که در شهر تهران دیدم غیر قابل باور بود. حداقل انصافاتان به اندازه جک استرا باشد که دوستش دارید!

وی گفت: فرید ذکریا که یادداشت هایش بازدید میلیونی دارد، گزارش ۴۸ ساعته ای از تهران تهیه کرد؛ آن فرد که دشمن ما است گفت با پیشرفت و روحیه کار و نشاطی که در تهران دیدم، هیچ آثاری از تحریم در تهران پایتحت جمهوری اسلامی نیست و دل خودتان را به تحریم خوش نکنید؛ دشمنان ما اینگونه حرف می زنند حالا  شما چرا بی انصافی می کنید؟

شهردار تهران افزود: البته این ها روشن است؛ هرچه به زمان انتخابات نزدیک شویم، بحث های سیاسی پیدا می شود. آدم یا باید کار کند و حرف بزند و اگر کار هم نکرد، باید دروغ بگوید و راه چاره ای ندارد. مردم هم عاقل تر و فهمیده تر هستند و متوجه این موضوعات می شوند.

وی در پایان گفت: ما افتخار می کنیم که بچه رعیت هستیم و فرهنگ حهادی داریم؛ همچنین تربیت شده فرهنگ امام(ره) هستیم و همه وقت خود را برای رضای خدا، در خدمت مردم خواهیم بود.

بر اساس این گزارش شهردار تهران پیش از برپایی این مراسم از تعدادی از پروژه های شهری جدید منطقه ۱۴ بازدید کرد و با تعدادی از شهروندان نیز به دیدار و گفت و گو پرداخت.

قالیباف در ابتدا با حضور در مقبره شهدای گمنام بوستان زیتون، ضمن افتتاح مقبره شهدای گمنام با اهدای گل به مقام شامخ دو شهید دوران دفاع مقدس ادای احترام کرد.

افتتاحیه سرای محله مینا و بازدید از بخش های مختلف این سرای محله در کنار بازدید از هنرکده استاد مهدی طوسی از دیگر برنامه های شهردار تهران بود.

قالیباف همچنین با حضور در پمپ بنزین جدید الاحداث شهید محلاتی در حاشیه اتوبان امام علی (ع)، این پمپ بنزین را افتتاح کرد.

وی در ادامه با حضور در ساختمان شهید علی اصغر علیمرادیان، مجموعه فرهنگی، آموزشی و ورزشی شهربانو ۱ این منطقه را بازدید کرد. قالیباف همچنین در جریان بازدید از طبقات مختلف شهربانو منطقه ۱۴ از نزدیک با روند فعالیت و خدمت رسانی قسمت های مختلف شهربانو شامل کلاس های آموزشی، نگارخانه، مزون لباس، آرایشگاه، سالن های ورزشی چند منظوره، سالن بدنسازی، کتابخانه، خانه کودک و مهد کودک، سالن آمفی تئاتر و … آشنا شد.(فردا)

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.