• امروز : جمعه - ۲۱ مرداد - ۱۴۰۱
0

بازتاب وسیع نامه رییس جمهوری به وزیردفاع درباره تولید موشک های مورد نیاز در رسانه های بین المللی

  • کد خبر : 12818
بازتاب وسیع نامه رییس جمهوری به وزیردفاع درباره تولید موشک های مورد نیاز در رسانه های بین المللی

  به گزارش داراخبر:، رسانه های انگلیسی، عرب، چینی و هندی زبان برغم همزمانی این نامه با آخرین ساعات سال ۲۰۱۵وتعطیلات سال نو با بازتاب این دستور رییس جمهوری با اشاره به اینکه ایران تصمیم جدید آمریکا درباره تحریم احتمالی برخی نهادها و شخصیت های فعال در برنامه موشکی را تفبیح کرد، نوشتند که تهران […]

 

به گزارش داراخبر:، رسانه های انگلیسی، عرب، چینی و هندی زبان برغم همزمانی این نامه با آخرین ساعات سال ۲۰۱۵وتعطیلات سال نو با بازتاب این دستور رییس جمهوری با اشاره به اینکه ایران تصمیم جدید آمریکا درباره تحریم احتمالی برخی نهادها و شخصیت های فعال در برنامه موشکی را تفبیح کرد، نوشتند که تهران هیچ گونه محدودیتی را در برنامه موشکی خود نمی پذیرد.

** رویترز**
خبرگزاری رویترز از مبدا دبی در این باره گزارش داد: حسن روحانی (رئیس جمهوری ایران) روز پنجشنبه (روز گذشته) و در پاسخ به تهدید تحریم های آمریکا درمورد آزمایش موشک بالستیک ایران که درماه اکتبر گذشته بعمل آمد، به وزیر دفاع خود فرمان توسعه برنامه موشکی ایران را داد.

** وب سایت سوئیسی ‘ swissinfo.ch’**
وب سایت سوئیسی ‘ swissinfo.ch’ نیز دربازتاب نامه رئیس جمهوری ایران به وزیر دفاع نوشت: روحانی می گوید که ایران حق توسعه موشکی و گسترش برنامه (موشک بالستیک) را دارد.

**نیویورک تایمز**
نشریه آمریکایی’نیویورک تایمز’ دراین زمینه تیتر زد: ایران تحریم های آمریکادرمورد موشک ها را تقبیح کرد و (حسن روحانی) گفت: ( ایران موشک های) بیشتری خواهد ساخت.
نیویورک تایمز درادامه نوشت: رئیس جمهوری ایران آمریکا را روز گذشته (پنجشنبه) درمورد تحریم های احتمالی جدید درارتباط باموشک های (بالستیک ایران) تقبیح کرد و به وزیردفاع خود فرمان داد تا در پاسخ (به این اقدام آمریکا) به سرعت شمار بیشتری از این موشک ها ساخته شود.

** militarytimes**
پایگاه اطلاع رسانی’militarytimes’ نیز دربازتاب این فرمان تیتر زد:رئیس جمهوری ایران فرمان بالابردن تولید موشک (بالسیتک) را داد.
‘میلیتری تایمز’درادامه نوشت: (حسن) روحانی رئیس جمهوری ایران روز پنجشنبه (دیروز) در پاسخ به تحریم های احتمالی جدید آمریکا، فرمان تسریع تولید موشک ها را داد.
میلیتری تایمز افزود:دراین نامه به وزیردفاع، که متن آن بر روی سایت ریاست جمهوری ایران نیزمنتشرشد،روحانی گفت که ایران هیچگونه محدودیتی درمورد برنامه موشکی خود نخواهد پذیرفت.

** freepressjournal**
وب سایت ‘روزنامه نگاران مطبوعات آزاد’ (freepressjournal) نیز دراین زمینه تیتر زد: حسن روحانی درقبال تحریم های آمریکا وعده گسترش برنامه موشکی داد.
این سایت خبری افزود:حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز پنجشنبه (دیروز) فرمان پیش برد برنامه موشکی ایران با ‘سرعت و جدیت’ و’توسعه توانایی های موشکی’ ایران را به وزیر دفاع خود در پاسخ به تحریم های احتمالی آمریکا، داد.

** خبرگزاری فرانسه**
خبرگزاری فرانسه نیزامروز(جمعه) دراین باره گزارش داد: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران ، تحریم های جدید احتمالی آمریکا علیه کشورش را تقبیح کرد که می تواند توافق هسته ای را که به سختی به دست آمده و قرار است درهفته های آتی اجرایی شود، به مخاطره افکند.
این خبرگزاری افزود: روحانی در این نامه به وزیر دفاع خود به گزارشی هایی مبنی براینکه خزانه داری آمریکا طرحی ازفهرست سیاهی ازشرکت ها وافراد حقیقی درارتباط با برنامه موشکی مصوب ایران دردست تهیه دارد، پاسخ داد.

به گزارش ایرنا؛ رییس جمهوری عصر دیروز بااشاره به تداوم سیاست های خصمانه و دخالت نامشروع و غیرقانونی آمریکا در زمینه حق تقویت قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، به وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دستور داد که در چارچوب سیاست های دفاعی مصوب، برنامه تولید انواع موشک های مورد نیاز نیروهای مسلح با سرعت و جدیت بیشتری ادامه یابد.
درمتن دستور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آمده است:’ آنجا که ظاهراً دولت آمریکا در نظر دارد، در ادامه سیاست های خصمانه و دخالت نامشروع و غیرقانونی خود در زمینه حق تقویت قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، اقدام به افزودن افراد و مؤسسات جدیدی در فهرست تحریم های ظالمانه قبلی نماید؛ لازم است در چارچوب سیاست های دفاعی مصوب، برنامه تولید انواع موشک های مورد نیاز نیروهای مسلح با سرعت و جدیت بیشتری ادامه یابد.’
‘همچنین درصورت تکرار این گونه اقدامات غلط و مداخله جویانه از سوی آمریکا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح موظف است با استفاده از کلیه امکانات، برنامه ریزی جدیدی برای گسترش توانمندی های موشکی کشور، به عمل آورد.’

**پایگاه خبری المیادین:
پایگاه خبری المیادین درنخستین پاسخ رسمی به تهدید های آمریکا مبنی بر اعمال تحریم های جدید ضد ایران ، حسن روحانی رییس جمهوری ایران از وزیر دفاع خواست در صورت اعمال تحریم جدید از سوی آمریکا ، برنامه موشکی کشورش را توسعه دهد.
روحانی گفت:برنامه موشکی ایران جزء توافق هسته ای نیست و ایران اعمال قید و شرط ها بر آن را نمی پذیرد،زیرا این مربوط به توانایی های دفاعی ایران است.
المیادین افزود: روحانی گفته است این حق ایران است که برنامه موشکی خود را توسعه دهد.

**پایگاه خبری الاهرام:
پایگاه خبری الاهرام نیز نوشت : حسن روحانی در پاسخ به تهدیدهای آمریکایی ها مبنی بر اعمال تحریم های جدید خواستار توسعه برنامه های موشکی ایران شد.
این پایگاه خبری به نقل ازروحانی نوشت:باتوجه به اینکه دولت آمریکا همچنان آشکارا به سیاست های خصمانه ودخالت غیر قانونی در امور ایران ادامه می دهد، نیروهای مسلح ایران شایسته است فورا وبه میزان زیاد توانایی های موشکی خود را بالا ببرد.

**روزنامه الحیاء الجدیده:
روزنامه الحیاه الجدیده فلسطین نیز نوشت:رییس جمهوری ایران درپاسخ به تهدید های آمریکا مبنی براعمال تحریم های جدید دستور توسعه برنامه موشکی را به وزیر دفاع داد.
این روزنامه خاطرنشان کرد ایران اخیرا یک موشک بالستیک آزمایش کرد.

**پایگاه خبری الوسط:
پایگاه خبری الوسط نیزنوشت:روحانی در پاسخ به تحریم های آمریکا دستور داد برنامه موشکی ایران توسعه یابد.

**روزنامه الجماهیر سوریه:
روزنامه الجماهیر سوریه نیزنوشت : رییس جمهوری ایران به حسین دهقان وزیردفاع کشورش در پاسخ به تهدیدهای آمریکا گفت برنامه تولید انواع موشک های لازم برای نیروهای مسلح را با سرعت و جدیت بیشتر ادامه دهد.
این روزنامه افزود: رییس جمهوری ایران تقویت توانایی های دفاعی کشورش را حق مسلم ایران دانست وگفت به هیچ عنوان دخالت غیر قانونی دولت آمریکا را دراین خصوص نمی پذیرد و اگرچنین اقدام های نادرستی از سوی آمریکا تکرار شود ، وزارت دفاع باید از همه امکانات خود برای افزایش توانایی های موشکی خود استفاده کند.
این روزنامه افزود: حسن روحانی گفت : توانایی های دفاعی ایران باعث ثبات و امنیت منطقه می شود و به هیچ عنوان هیچ همسایه ای را تهدید نمی کند،این توانایی ها برای دفاع از حاکمیت و استقلال ایران و مقابله با پدیده تروریسم و تندروی است.

**اسکای نیوز عربی:
اسکای نیوز عربی نیز نوشت: رییس جمهوری ایران روز پنجشنبه در پاسخ به تهدیدهای آمریکا به وزیر دفاع کشورش دستور داد برنامه موشکی ایران را توسعه دهد.

**روزنامه الحیات:
روزنامه الحیات چاپ لندن نیز نوشت: رییس جمهوری ایران در پاسخ به تحریم های پیشنهادی آمریکا دستور توسعه برنامه موشکی ایران را صادر کرد.
این روزنامه افزود:ایران اعلام کرده است به هرگونه تحریم های واشنگتن پاسخ خواهد دادوادعاهای آمریکا مبنی بر شلیک آزمایشی یک موشک به نزدیک کشتی های آمریکایی و فرانسوی را تکذیب کرده است.

** تارنمای «خویی تونگ وانگ» چین
سایت خبری – تحلیلی «خویی تونگ وانگ» چین نوشت: در حالی که ایالات متحده در نظر دارد تحریم های جدیدی را علیه برخی مقامات و شخصیت های ایرانی اعمال کند، رئیس جمهوری اسلامی ایران از بالاترین مقام نظامی این کشور خواسته است تا برنامه های موشکی این کشور را با سرعتی بیش از پیش پیگیری نماید.
این سایت چینی زبان افزود : دستور رئیس جمهوری ایران به وزیردفاع این کشور برای تسریع دربرنامه های موشکی پاسخی قاطع و صریح ازجانب عالی ترین مقام اجرایی این کشوربه تلاش های آمریکا برای تاثیرگذاری بر برنامه موشک های بالستیک جمهوری اسلامی محسوب می شود.

**تارنمای شین لانگ تساوی جینگ
تارنمای خبری«شین لانگ تسای جینگ»نیزدرگزارشی نوشت: به نظر می رسد رئیس جمهور ایران با دستور به عالی ترین مقام نظامی این کشور برای ادامه برنامه های موشکی با جدیتی بیشترازقبل، درپی پاسخ دادن به موضع مقامات آمریکایی باشد که فعالیت های ایران را زیر سئوال برده اند.
این رسانه چینی ادامه داد: در این میان در شرایطی که آمریکا تلاش دارد تا با تهدید و تحریم ایران، برنامه توسعه موشک های قاره پیمای این کشور را تحت تاثیر قرار دهد، رئیس جمهور ایران با صدور این دستور عملا اعلام کرده است که این برنامه ها ادامه خواهد یافت.

** روزنامه تایمز آو ایندیا
روزنامه تایمز او ایندیا با بازتاب نامه رییس جمهوری به وزیر دفاع به نقل وی نوشت:هر نوع تحریم جدید توافقنامه هسته ای را با خطر مواجه می کند.
در ادامه این مطلب امده است: حسن روحانی اعلام کرد که ایران درصورت هر نوع تحریمی برای اشخاص و یا شرکت های ایرانی با سرعت و با تمام توان به تولید و ازمایش موشکی ادامه می دهد.
روزنامه هندوستان تایمز نیز اقدام به بازتاب نامه و سخنان روحانی در این باره کرده است.(ایرنا)

لینک کوتاه : http://www.daranews.ir/?p=12818

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.