تاریخ انتشار : پنجشنبه 22 مرداد 1394 - 22:14
کد خبر : 10012

با تشویق سعی کردیم نگاه حمایتی به مردم روستا به نگاه مشارکتی تغییر یابد

با تشویق سعی کردیم نگاه حمایتی به مردم روستا به نگاه مشارکتی تغییر یابد

به گزارش داراخبر،کتابخانه های روستای ومرکزی شهرستان مرند ، بودجه روستاها ، تصرف مسیل رودها وراههای عمومی توسط بعضی افراد،گردشگری درحوزه روستایی  از جمله موضوعاتی بود که که در این نشست مجازی مطرح شد، با توجه به حضور ۲۰۰نفر از همشهریان عزیز در گروه خبری دارا خبرتلگرام برگزار شد. مهندس علی امیری راد بخشدار بخش

بindex.jpg20ه گزارش داراخبر،کتابخانه های روستای ومرکزی شهرستان مرند ، بودجه روستاها ، تصرف مسیل رودها وراههای عمومی توسط بعضی افراد،گردشگری درحوزه روستایی  از جمله موضوعاتی بود که که در این نشست مجازی مطرح شد، با توجه به حضور ۲۰۰نفر از همشهریان عزیز در گروه خبری دارا خبرتلگرام برگزار شد.

مهندس علی امیری راد بخشدار بخش مرکزی شهرستان مرند در پاسخ به خبرنگار صبح ارس در رابطه با تصرف زمینهای عمومی ومسیل رودخانه ها توسط برخی از افراد گفت: در سالهای گذشته در اختیار بعضی از ادارات بوده که اخیرا نظارت بر صدور پروانه های خارج از حریم شهر و روستا به بخشداری محول شده و مسیولیت مستقیم بر عهده ماست اما در سنوات گذشته برخی موازی کاریها باعث شده سودجویان به اراضی عمومی و ملی و حریم ها دست اندازی نمایندو اخیرا سیاست دولت و حاکمیت حفظ اراضی ملی ،کشاورزی و حریم هاست.

بخشدار مرکزی مرند در رابطه با اینکه تصرفاتی در زمینهای عمومی درگذشته شده نیز گفت: برخی را تخریب نموده ایم و در حال بررسی هستیم ,کار پیچیده و سختی هست و باید با عموم مردم و فرهنگ سازی به محافظت از اراضی مذکور پرداخت، اطلاع رسانی به موقع و جلوگیری از ساحت و ساز کم هزینه تر می باشد.

امیری راد درپاسخ به سوال خبرنگار خبر مرند در رابطه با توسعه پایدار روستاها خاطر نشان کرد: توسعه روستا پیش مقدمه توسعه کشور می باشد,با نگاهی به مدل های توسعه کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه مانند هند و چین و مالزی ,نتیجه می گیرم راهی جز استفاده از ظرفیت خود روستاییان و روستاها نداریم. ایجاد بازارهای روستایی,حمایت از تولدات روستایی و تشکیل تعاونی های توسعه روستایی و شرکت های عام روستایی از مقدمات توسعه روستاهایمان می باشد.

این مقام مسئول در رابطه با افزایش اعتبارات روستاها در بودجه امسال گفت: خوشبختانه اعتبارات روستاهای بخش مرکزی مرند در سال گذشته حدود۴/۷میلیارد تومان بود که نسبت به سالهای قبل افزایش خوبی داشت.

بخشدار مرکزی شهرستان مرند در پاسخ به سوال دیگر در رابطه با عملکرد خود در سمت بخشداری مرکزی شهرستان مرند افزود: بنده حدود ده ماه هست خادم مردم در بخشداری شده ام، با همکاری اهالی و شوراهای دهستان دولت آباد اقدام به تعریض جاده دهستان که حادثه خیز بود شدیم، وضعیت طرح های هادی و عمرانی روستاها را ساماندهی کزده و با وجود کم آبی با همکاری مردم سعی کردیم بحران کم آبی در روستاها را مدیریت کنیم ،مردم را با تشکیل تعاونی توسعه روستایی تشویق و سعی نمودیم نگاه حمایتی به مردم روستا به نگاه مشارکتی تغییر یابد و از خود روستاییان در عمران و آبادی و مسایل فرهنگی کمک بگیریم.

امیری راد در خصوص فعالیت کتابخانه های عمومی در روستاها گفت: کتابخانه های روستایی هم تحت نظارت انجمن کتابخانه ها می باشند ، هر دهیاری بودجه فرهنگی دارد و با تصویب شورا ها می توان به کتابخانه های روستایی کمک کرد

بخشدار مرکزی در رابطه با کتابخانه عمومی شهر مرند نیز گفت: کتابخانه ها به جهت بروز نشدن امکانات و …کم رونق شده اند و در روستاها هم سایر اولویت ها باعث شده به این امر مهم کم توجهی بشود، بهر حال دغدغه شما بجا و لازم می باشد ولی آنهم باید با عزم ملی و مشارکت مردمی مرتفع گردد.

وی در پاسخ به سوال سرپرست ایرنا در شهرستان مرند در رابطه با وجود پتانسیلهای بسیار در امر گردشگری در حوزه روستایی تا بحال غافل شده ایم حضرتعالی چه برنامه های برای بالقوه نمودن دارید خاطر نشان کرد: بهترین ظرفیت مناطق روستایی مرند ازدوگیجان و زرغان گرفته تا عیش اباد و پیر بالا و کوهکمر تا اویندبن و هویستین ظرفیت بالقوه ایی دارد که باید با تبلیغات و جذب گردشگر و سرمایه گذار بالفعل گردد ما هم با تمام توان پیگیر هستیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلhttp://www.daranews.ir/wp-content/uploads/2021/10/1دارا-خبر.jpgیغات تبلhttp://www.daranews.ir/wp-content/uploads/2021/10/1دارا-خبر.jpgیغات تبلhttp://www.daranews.ir/wp-content/uploads/2021/10/1دارا-خبر.jpgیغات کد اعلام وصول پایگاه خبری