• امروز : چهارشنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۱
0

برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در ماه ضیافت الهی

  • کد خبر : 21940
برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در ماه ضیافت الهی

داراخبر،شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی همراه با دیگر شبکه های رادیویی رسانه ملی سعی می کند در ماه مبارک رمضان با پخش برنامه های متنوع در بهترین ساعات ممکن در کسب فیوضات ماه میهمانی خدا با مخاطبان خود شریک شود .

به گزارش داراخبر به نقل ازروابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، ” رحمت سفره سی ” و ” اوباشدان لیق ” ،عناوین برنامه های شبکه استانی صدا برای ماه مبارک رمضان است .

” رحمت سفره سی ” عنوان ویژه برنامه افطاری شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی است که به تهیه کنندگی اصغر پورامان ، گویندگی حبیب شهری ، نویسندگی سعید جلوه گری و گزارشگری مصطفی قنادی هر روز به صورت زنده به مدت ۹۰ دقیقه قبل از اذان مغرب شروع و با بخش های مختلفی از جمله گزارش از مساجد ، پخش تماس ها و پیام های مخاطبان ، گزارش مردمی ، احکام مربوط به روزه داری و اخلاق روزه داران در ماه رمضان ، پخش دعای روز ، پخش دعا و مناجات ، نمایش و تواشیح ، روزه داران را تا لحظه اذان همراهی می کند .

شنوندگان رادیو تبریز همانند سالهای گذشته در سحر های ماه مبارک رمضان با برنامه ” اوباشدان لیق ” به استقبال اذان صبح خواهند رفت . محمدرضا قربانی تهیه کننده ، کمال الدین افصحی گوینده ، عزیزالسادات موسوی نویسنده و فرزاد صبوری و مریم سربخشیان گزارشگر برنامه ” اوباشدان لیق ” می باشند. پخش دعای دلنشین سحری ، اعلام لحظه به لحظه زمان اذان برای روزه داران و احکام رمضان از بخش های اصلی این برنامه است. این برنامه از حدود ساعت ۳:۳۰ بامداد به مدت ۷۰ دقیقه تقدیم شنوندگان خواهد شد .

از دیگر برنامه های رادیو تبریز در ماه مبارک رمضان می توان به ” دعوت ” اشاره کرد که در لحظه های اذان ظهر به سمع مخاطبان می رسد . این برنامه با هدف ارشادی ، تبلیغی برای تبیین آموزه های دین مبین اسلام با رویکردی اعتقادی و اخلاقی تهیه و پخش می شود .” دعوت ” هر روز به غیر از روزهای جمعه پیش از اذان ظهر  از شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی به روی آنتن می رود .

پخش ترتیل قرآن کریم بعد از اذان صبح نیز از دیگر برنامه های صدای مرکز تبریز در ایام ماه مبارک رمضان خواهد بود.

ترجمه و تفسیر آیات گهربار قرآن کریم در برنامه ” مشکات ” بررسی خواهد شد . شنوندگان می توانند هر روز  صبح در این برنامه از تفسیر سوره ها و آیات که توسط قاریان ممتاز و حافظان کل قرآن ارائه می شود ، استفاده کنند .

در برنامه ی گفتگو محور ” ساغلیق ” مسائل بهداشتی روزه داران روزهای پنج شنبه از ساعت ۱۲ بحث و بررسی خواهد شد .

همچنین مخاطبان شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی روزهای  یکشنبه ساعت ۲۲ می توانند شنونده برنامه ” محفل قرآنی ” باشند که در کنار بخش های مختلف ، مراسم های خاص قرآنی در سراسر استان پوشش داده خواهد شد .

پخش سخنرانی های علما و بزرگان در ساعت های مختلف ، برنامه ” بیان”  با موضوع امر به معروف و نهی از منکر و ” چشمه معرفت” از دیگر برنامه های رادیو تبریز است که در این ایام پخش خواهد شد .

شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم برنامه های ویژه ای برای ماه مبارک رمضان تدارک دیده است . شکه سهند در ماه مبارک رمضان تلاش خواهد کرد با تولید و پخش ویژه برنامه هایی ، مخاطبان را با احکام و مفاهیم اخلاقی ، اجتماعی و دینی آشنا کند . امسال در شبکه سهند همانند سالهای قبل ، سفره متنوعی برای مخاطبان تدارک دیده شده و برنامه ها، پاسخگوی نیازهای مردم در این ایام خواهد بود .

مخاطبان شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی در ایام پرفیض ماه رمضان شاهد ویژه برنامه های مختلف تلویزیونی خواهند بود. ویژه برنامه ” افطارلیق ” عنوان برنامه ای ۳۱ قسمتی است که از روز جمعه پنجم خرداد ماه به صورت زنده از ساعت ۱۹:۴۰ به مدت ۹۰ دقیقه پخش خواهد شد. علی بصیری تهیه کننده و کارگردان هنری برنامه بوده و آیتم های رمضان و سلامت، سبک زندگی، قرآن حلاوتی ، گزارش درمورد کسب روزی حلال،دعای روز ، ذکر روز،تواشیح ، گفتگو با میهمان برنامه، مناجات و نیایش و برنامه های استقبال از اذان مغرب به افق تبریز ،حضور گروه های تواشیح و خیرین در برنامه از جمله  بخش های این برنامه است .

ویژه برنامه سحری ماه مبارک رمضان در شبکه استانی سهند برنامه زنده ” اوباشدان لیق ” است . این برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی محمود قاسم زاده سحرهای ماه رمضان از ساعت ۳ بامداد تقدیم بیننده های شبکه سهند می شود. دعای سحر ، مناجات ، درس اخلاق ،اعلام اوقات شرعی شهرستان ها، گزارش های مردمی، اذان و دعای فرج  از بخش های مختلف این برنامه  می باشد . “اوباشدانلیق» هر روز از ساعت ۳  بامداد شروع و به مدت ۹۰ دقیقه میهمان روزه داران عزیز خواهد بود

از دیگر ویژه برنامه های ایام ماه مبارک رمضان در سیمای سهند برنامه ” الف لام میم” به تهیه کنندگی کوروش رزمی و پخش زنده ترتیل قرآن کریم از مصلی امام خمینی (ره) تبریز به قرار سالهای قبل به تهیه کنندگی محمد رسولی نمرور می باشد.  در این برنامه هر روز یک جزء از قرآن کریم توسط قاریان ممتاز استان تلاوت خواهد شد .

در ویژه برنامه ” سلسبیل ” مناسک رمضان ، مباحث و احکام مربوط به آن توسط کارشناسان مذهبی قبل از اذان ظهر بحث و بررسی می شود . همچنین در برنامه های روتین به تناسب موضوع به ماه مبارک رمضان پرداخت خواهد شد .

پخش فرازهایی زیبا از برترین تلاوت های جهان اسلام ، پخش مصاحبه و گزارش در خصوص فضیلت ماه مبارک رمضان ، پخش آواهای قرآنی و تواشیح ، پخش وله های گرافیکی ، دعای روز ، مناجات  و حدیث ، انیمیشن های متناسب با ماه مبارک رمضان , پخش سریال و فیلم های سینمایی ، پرداختن به تبیین احکام شرعی ، پخش تفسیر های کوتاه از موضوعات اخلاقی و دینی با حضور کارشناسان معارف ، پخش گزارش هایی از آداب و فرهنگ رمضان در آذربایجان شرقی ، پرداخت به موضوع تغذیه در رمضان ، پخش مسابقه و پخش کلام بزرگان در خصوص ماه مبارک رمضان از دیگر موضوعاتی است که برنامه های شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی در ماه میهمانی خدا به آنها پرداخت خواهدکرد .

معاونت خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم همچون سایر حوزه های این شبکه ، برنامه های ماه مبارک رمضان را به صورت گسترده اطلاع رسانی خواهد کرد .تهیه و پخش گزارش از استقبال مردم از ماه مبارک رمضان ، آماده سازی و غبار روبی مساجد برای ماه مبارک رمضان ، تهیه گزارش از نمایشگاه ها ، پوشش خبری برنامه های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان در سراسر استان ، پوشش سخنرانی های مسئولان ارشد استان و امامان جمعه استان درباره ماه مبارک رمضان ، تهیه و پخش گزارش از استقبال مردم برای کمک به آزادی زندانیان غیر عمد ، پوشش خبری مراسم جشن گلریزان ، پوشش تصویری و خبری سفره های افطاری در مناطق مختلف استان ، اطلاع رسانی برنامه های شب قدر ، پخش اطلاعیه ها ، پوشش رویدادهای خبری در سراسر استان ، تهیه و پخش گزارش از طرح اکرام ایتام ، تهیه و پخش سلسه گزارشهای حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس در شهرهای استان و پوشش خبری نماز عیدسعید فطر ، از برنامه های پیش بینی شده معاونت خبر در ماه مبارک رمضان است .

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ، ماه رحمت و مغفرت ، رادیو برون مرزی مرکز آذربایجان شرقی هم برنامه های ویژه ای را برای این ماه تدارک دیده است . هدف تمامی این برنامه ها فراهم کردن زمینه استفاده معنوی و بهره مندی بیشتر روزه داران کشورمان و کشورهای همسایه از فیوضات ماه مبارک رمضان است که همزمان با آغاز ماه مبارک بصورت ویژه با مخاطبان همراه خواهد بود .

” الله قوناقلیقی ” عنوان ویژه برنامه سحرهای ماه مبارک رمضان رادیو برون مرزی مرکز آذربایجان شرقی است به تهیه کنندگی رقیه شیرین پور ، گویندگی و نویسندگی علیرضا نوراللهی و ابوالفضل علایی ، گزارشگری سجاد دشتی که قبل از اذان صبح به زبان آذری و قفقازی برای داخل کشور و خارج از مرزها  پخش خواهد شد . این برنامه به مدت ۴ساعت از ساعت ۳:۳۰ بامداد تا ۷:۳۰ صبح تهیه و با بخش های مختلفی چون پخش دعای سحر ، پخش تماس ها و پیام های مخاطبان ، پخش مناجات ، گزارش مردمی ، بحث های کارشناسی در حوزه بهداشت و سلامت روزه داران و پخش روزانه یک جزء از آیات وحی الهی  همراه شنوندگان خود خواهد بود .

ویژه برنامه افطاری این رادیو با عنوان ” افطارلیق ” به مدت ۳۰ دقیقه در آستانه اذان مغرب به تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی و حسن صادقی با آیتم های مختلفی همچون دعای افطاری، بحث کارشناسی، استقبال از اذان و مناجات اوقاتی معنوی و پربار برای مخاطبان خود در آن سوی مرزها مهیا خواهد کرد

لینک کوتاه : http://www.daranews.ir/?p=21940

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.