تاریخ انتشار : شنبه 1 خرداد 1395 - 19:30
کد خبر : 16033

بهره‌برداری از پروژه تقاطع غیرهمسطح‌ شهیدان ابراهیمی(گلپارک) با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان

بهره‌برداری از پروژه تقاطع غیرهمسطح‌ شهیدان ابراهیمی(گلپارک) با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان

داراخبر: در آستانه ولادت امام عصر (عج) و حماسه آزادسازی فتح خرمشهر، با حضور شهردار تبریز، معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و عموم شهروندان تبریزی، پروژه تقاطع غیرهمسطح شهیدان ابراهیمی(گلپارک) به بهره‌برداری رسید.

به گزارش داراخبر ،شهردار تبریز  در این مراسم گفت: با تمام وجود و اراده تا جان در بدن داریم برای سربلندی تبریز، تلاش خواهیم کرد و معتقدیم مردم تبریز لایق بهره‌مندی از بهترین و بیشترین پروژه‌های عمرانی هستند.

صادق نجفی، در مراسم بهره‌برداری از پروژه تقاطع غیرهمسطح‌ شهیدان ابراهیمی(گلپارک) با اشاره به جایگاه تاریخی و انقلابی شهر تبریز اظهار داشت: تبریز پنج دوره پایتخت ایران اسلامی بوده و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، «زمان‌شناسی» مهم‌ترین ویژگی شهروندان آن است.

وی اضافه کرد: در همین فرصت از کسانی که در برخی سایت‌ها سیاه‌نمایی می‌کنند و چوب لای چرخ توسعه می‌گدارند، دعوت می‌کنیم به روند توسعه شهر تبریز دقت کنند که چگونه در دوسال اخیر ۱۲ تقاطع غیرهمسطح طراحی و اجرا شده است؛ این رویکرد کم‌نظیر عمرانی، از همکاری و همدلی عموم مسئولان استانی و مشارکت شهروندان سرچشمه می‌گیرد.

photo_2016-05-21_09-27-45.jpg

وی متذکر شد: قدردان مجموعه‌های نظارتی و قضایی هستیم و معتقدیم فرد متخلف حتی نباید خواب راحت به چشم داشته باشد اما در عین حال، در مجموعه گسترده‌ای چون شهرداری تبریز، تخلف عده‌ای معدود، نمی‌تواند تلاش پرسنل ۱۴ هزار نفری این مجموعه خدوم را زیر سوال ببرد.

شهردار تبریز با بیان این‌که نباید به خاطر منافع شخصی و فردی، توسعه شهر را زیر سوال ببریم، گفت: توسعه و پیشرفت تبریز فقط مربوط به بنده نیست، بلکه نتیجه تلاش و همدلی عموم مسئولان اجرایی و مشارکت شهروندان است.

دکتر نجفی با اشاره به هزینه ۱۳ میلیارد تومانی برای اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح شهیدان ابراهیمی در گلپارک، افزود: فرزندان شما مردم، بهترین پروژه‌ها را در کمترین زمان و با پایین‌ترین هزینه به ثمر می‌رسانند که این امر، حقیقتاً افتخار آمیز است.

شهردار تبریز با اشاره به این‌که حذف هر یک از تیرهای ۶۰ تنی مسیر اجرای این پروژه، در کمتر از دو هفته صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: از صمیم قلب از شهروندانی که در مدت اجرای پروژه، متحمل دشواری‌ها و زحماتی شدند، عذرخواهی می‌کنم.

وی با بیان این که دستاوردهای عمران شهری کاملا محسوس است، تصریح کرد: نتیجه اقدامات عمرانی شهرداری را باید از رانندگانی پرسید که تا دو سال پیش، ساعت‌های متمادی در مسیرهایی پرترافیکی از قبیل راه‌آهن، چای‌کنار، بلوار استاد شهریار، گلپارک، اره‌گر، ورودی شهر، آخونی و سایر گره‌های تردد شهری، معطل می‌ماندنداما امروز، در کمترین زمان ممکن، به جابجایی مسافران در این مسیرها، می پردازند.

دکتر نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که امروز اتفاق مهمی چون «گردشگری ۲۰۱۸» را پیش‌رو داریم، گفت: چنین دستاورد مهمی تنها یک بار ممکن است روی دهد و همین امر، فرصت ارزشمندی است که تک‌تک شهروندان باید در اجرای آن احساس مسئولیت کنند؛ همچنین شهرداری نیز باید در کنار سایر بخش‌های خدمت‌رسان، زیرساخت‌های توسعه شهر را تقویت کند.

شهردار تبریز با اشاره به برنامه‌های توسعه فضای سبز در سطح شهر اظهار داشت: در برنامه اجرایی سال جاری، یک میلیون درخت و بوته در شهر کاشته شده است که این امر در کنار درختکاری ۴۵۰ هکتاری در مجموعه‌ ارپادره‌سی، طرح توسعه عون‌بن‌علی، پروژه پارک بزرگ تبریز و انبوه‌کاری ۸۰۰ هکتاری مجموعه عباس میرزا، نقش اساسی در تحول فضای سبز شهر خواهد داشت.

وی همچنین به رویکردهای شهرداری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: مردم تبریز افتخار کنند که با راهنمایی‌های مسئولان، تبریز بدون معتاد متهاجر است.

دکتر نجفی ادامه داد: در بازدیدهایی که در سال ۹۲، از بخش‌هایی مثل ترلان دره‌سی داشتیم، شاهد جمع‌شدن ده ها معتاد متهاجر بودیم، امروز با رفع آن وضعیت تاسف‌بار، شاهدیم که معتادان متهاجر، در مراکز ترک اعتیادی که با نقش‌ شهرداری تبریز احداث شده است، نه تنها در حال بازگشت به زندگی دوباره هستند بلکه به اشتغال نیز می‌پردازند.

شهردار منطقه یک تبریز:

این پروژه بزرگترین و کلیدی ترین طرح اجرائی شهرداری منطقه یک در حوزه ترافیک شهری است

b968شهردار منطقه یک تبریز نیز در این مراسم با اشاره به اینکه این پروژه بزرگترین و کلیدی ترین طرح اجرائی شهرداری منطقه یک در حوزه ترافیک شهری است گفت: اجرای طرحهای عمرانی کلان در حوزه ترافیک شهری باهدف کاهش بار ترافیکی منطقه و ایجاد المان های  عمرانی شهری بابرخورداری از تکنولوژی روز ، موجب توسعه ، رشد و شکوفائی منطقه ای  بوده و رفاه و آرامش  عمومی را در بر خواهد داشت.

دکتر یوسفی افزود: این پروژه  ۶۲۰ متر طول و با صرف اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال در دو باند رفت و برگشت و موجب اتصال شریان اصلی اتوبان  پاسداران به کمربندی میانی و اتوبان کسائی خواهد بود.

وی با اشاره به پیچیدگی‌های خاص این پروژه، جابجایی تاسیسات فشار قوی برق و لوله‌کشی گاز در مسیر پروژه را از ضرورت‌های اجرای پروژه عنوان و خاطرنشان می‌کند: با توجه به ضریب پایین مقاومت در خاک محدوده اجرای این پروژه و به منظور رسیدن به مقاومت و استحکام لازم، ۵۰۰ شمع در اجرای این پروژه پیش‌بینی شده که این تعداد شمع‌گذاری در بین پروژه‌های شهری، کم‌نظیر است.

معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

سرعت و کیفیت اجرای پروژه‌ها مورد تاکید است / تخلف عده اندک، نباید به پای تمام مجموعه شهرداری نوشته شود
photo_2016-05-21_09-27-21.jpg

معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، نیز در این مراسم ، اجرای این پرژه عظیم را در مدت اندک، نتیجه همدلی و تعامل و همکاری نهادهای مختلف شهری واستانی دانست و گفت: علاوه بر همراهی و همدلی موجود بین شهرداری و دیگر نهادهای استانی، همراهی شهروندان نیز در اجرای موفقیت آمیز این پروژه موثر بوده است و جا دارد از شهروندان عزیز و به ویژه از ساکنین این محدوده بخاطر صبر و تحمل آنان در مدت زمان اجرای این طرح، قدردانی کنیم.

محمدصادق پورمهدی، در ادامه سخنان خود، به مشکلات و مسائل پیش روی اجرای این پروژه اشاره و خاطرنشان کرد: شاید از دید شهروندان، مشکلات اجرای یک پروژه فقط محدودیت های ترافیکی در تردد روزانه شهروندان باشد؛ در حالیکه مهم ترین مشکل این پروژه،جابجایی تاسیسات این محل بود که به صورت غیراستاندارد، در زیر زمین کارگذاشته شده بودند و نیاز به تخصص فنی ویژه داشت و خوشبختانه با همکاری و همدلی تمامی ادارات و نهادهای خدماتی در شهر، بدون هیچ مشکلی انجام گرفت.

معاون فنی و عمرانی استاندار، افزود: علاوه بر این، جنس خاک در این مکان استحکام کافی نداشت و طوری بود که بارها و بارها مورد مطالعه قرار گرفت و در نهایت، با اقدامات فنی و نصب ۵۰۰عدد شمع، این مشکل نیز برطرف شد.

پورمهدی، بار دیگر برتاثیر همبستگی و دلسوزی مسوولین در امور عمران شهری، تاکید کرد و اذعان داشت: علاوه بر سرعت اجرای پروژه، کیفیت پروژه ها نیز مورد تاکید ما است و ما به عنوان امانت داران بیت المال، بر اجرای با کیفیت این پروژه و تمامی پروژه های عمرانی نظارت داریم.

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، تصریح کرد: درعین حالی که استقبال مناسب از تبریز ۲۰۱۸ وظیفه نهادهای دولتی است، اما شهروندان نیزدر این میان وظایفی برعهده دارند و باید طوری برنامه ریزی شود که بتوانیم در سال ۲۰۱۸، حدود ۲ میلیون نفر گردشگر را در تبریز پذیرا باشیم.

معاون فنی و عمرانی استاندار ضمن دعوت از تمامی مدیران و مسوولین برای مشارکت در استقبال هرچه بهتر از تبریز ۲۰۱۸، بیان نمود: اکنون در مرحله ای قرار گرفته ایم که باید با وحدت رویه و همکاری هر چه بیشتر، راه را برای اعتلای تبریز، هموار کنیم.

معاون فنی و عمرانی استاندار در پایان سخنان خود، به موضوعات اخیر شورا و شهرداری تبریز اشاره نمود و گفت: مجموعه شهرداری، متشکل از افراد زحمت کش و بی ادعا است و اگر در این میان، تعداد اندکی تخلف کرده اند، نباید به پای تمامی مجموعه نوشته شود و ما اطمینان داریم که خود شهروندان بهترین ناظر و بهترین قاضی در این گونه موارد هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز:
تبریز به یک شهر بین المللی تبدیل شده است

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: پروژه های بزرگ عمرانی و خدماتی شهری بدون همراهی و همکاری شهروندان اجرا شدنی نیستند.

شهرام دبیری در این مراسم با تاکید بر اینکه شهر در سایه تعامل و همکاری نهادها و سازمانهای مختلف توسعه می یابد اظهار داشت: در سایه تلاش و تعاملی که بین شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز و تمامی نهادها و سازمانها صورت گرفته است شاهد تحول در چهره شهر تبریز هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز  با اعلام اینکه گردشگران و مسئولان کشوری مختلف که میهمان تبریز می شوند اظهار می دارند که چهره تبریز تغییر یافته است افزود: تحول و توسعه بدون همراهی و حمایت مردم تحقق یافتنی نیست هیچ پروژه شهری بدون همراهی و همکاری مردم به سرانجام نمی رسد زیرا شهر با پول شهروندان و از منابع عوارض و مالیات شهروندان اداره می شود.

photo_2016-05-21_09-27-33.jpg

وی با اشاره به وعده رئیس جمهور در خصوص لایحه مدیریت واحد شهری گفت: دکتر روحانی در روز شورا دو وعده بسیار خوب دادند لایحه مدیریت واحد شهری و درآمدهای پایدار برای شهرداری ها در صورت تحقق می تواند شهرداری ها را از وابستگی به تراکم فروشی و عوارض و پروانه های ساختمانی برهاند.

دبیری با اشاره به پروژه تقاطع غیر همسطح شهیدان ابراهیمی گفت: این پروژه با کیفیت بسیار خوب و در زمان وعده داده شده به اتمام رسید و با تکمیل آن بخش مهمی از رینک میانی تبریز تکمیل شد و اکنون شهروندان به سهولت و بدون رویارو شدن با ترافیک به جنوب شهر و ترمینال و راه آهن دسترسی مناسب خواهند داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با تاکید بر اینکه تبریز به یک شهر بین المللی تبدیل شده است گفت: گردشگری در انواع مختلف خود باعث رونق اقتصادی و کارآفرینی می شود و تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای ماست تا با حداکثر تلاش خود زیرساخت های مورد نیاز برای گردشگری را در شهر پدید آوریم تا میزبان شایسته ای برای میهمانان و گردشگران باشیم.

دبیری در پایان با تبریک صعود تیم ماشین سازی تبریز به لیگ برتر گفت: نشاط و شادابی شهروندان و ایجاد نشاط اجتماعی در شهر از وظایف شهرداری است که در این راستا اقدامات بسیار مناسبی نیز صورت گرفته است.

گفتنی است؛پروژه تقاطع غیرهمسطح شهیدان ابراهیمی(گلپارک) با اختصاص هزینه  ۱۳ میلیارد تومان به طول ۶۲۰ و عرض ۲۴٫۵ متر،  در دو مسیر ۷ متری رفت و برگشت طراحی و در مدت یک سال اجرا شده است.

با توجه به جنس خاک محدوده اجرای پروژه، اجرای ۵۸۰ عدد شمع گذاری به عمق ۱۲ الی ۱۸ متر، نشان‌دهنده حجم پیچیده و سنگین عملیات اجرای این پروژه است.

با بهره‌برداری از این پروژه کم‌نظیر، یکی از مهم‌ترین گره‌های ترافیکی شهر تبریز در مسیر اتصال ولیعصر به توانیر و پاسداران مرتفع شده و دستاوردهای آن در خدمت روان‌سازی محورهای ترافیکی شهر، حذف گره‌های ترافیکی، افزایش ایمنی تردد، صرفه‌جویی در وقت و هزینه شهروندان و در نهایت القای آرامش به عرصه عمومی این بخش از شهر قرار خواهد گرفت.

تقاطع غیرهمسطح گلپارک، در ادامه مشی ارزشی، فرهنگی و عمرانی شهرداری تبریز به نام زیبای «پروژه شهیدان ابراهیمی» متبرک شده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.