تاریخ انتشار : یکشنبه 11 بهمن 1394 - 15:49
کد خبر : 13603

حضور در انتخابات کارساز است/هیچ چیز نباید امید را از ما بگیرد

حضور در انتخابات کارساز است/هیچ چیز نباید امید را از ما بگیرد

به گزارش داراخبر:حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه پس از آیین تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در حرم مطهر امام راحل افزود: اگر حضور مردم در صندوق آرای خرداد ۹۲ نبود، امروز پیروزی در مذاکرات هسته ای و پایان تحریم را تجربه نمی کردیم. **شورای نگهبان امید بیشتری به جامعه

به گزارش داراخبر:حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه پس از آیین تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در حرم مطهر امام راحل افزود: اگر حضور مردم در صندوق آرای خرداد ۹۲ نبود، امروز پیروزی در مذاکرات هسته ای و پایان تحریم را تجربه نمی کردیم.

**شورای نگهبان امید بیشتری به جامعه بازگرداند
وی تاکید کرد: باید همان راه ادامه یابد. مردم ما در هر شرایطی باید پای صندوق های آرا بشتابند و بهترین ها را برای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برگزینند.
رئیس جمهوری گفت: این روزها روزهایی است که انتظار این است از طرفی شورای محترم نگهبان امید بیشتری به جامعه ما برگرداند و مردم با فضای بازتر، توان انتخاب بیشتر و رقابت گسترده تری در انتخابات ۷ اسفند مواجه باشند.

** امام قدرت ایمان و دین را به رخ جهانیان کشاند
رئیس جمهوری گفت: روز ورود امام (ره) بعد از سال ها تبعید در ترکیه، نجف، پاریس به ایران روز به یادماندنی در تاریخ این کشور بود. ۱۲، ۲۲ بهمن و دهه فجر بخشی از تاریخ این سرزمین است که به عنوان بیان هویت این ملت و این تاریخ می تواند باشد.
روحانی ادامه داد: همواره در میان همه ملت ها مقاطعی از تاریخ، شخصیت های استثنایی هویت آن ملت را ساخته اند. هم دهه فجر، ۱۲ بهمن و ۲۲ بهمن این چنین است و هم امام بزرگوار راحلمان و رهبر و بینانگذار جمهوری اسلامی یک شخصیت استثنایی در تاریخ این سرزمین بود.
وی با بیان این که راه و اصول امام همواره برای ما راهگشا و راهنما خواهد بود، اضافه کرد: شجاعت و ایستادگی امام(ره) در برابر استبداد و قدرت های بزرگ و استعمار، شهامت و شجاعت امام در بازنگری و تغییر، در جنگ و مقاومت، در صلح و اجرای شرایط جدید پس از جنگ در کشور، همه آنها برای ما درس آموز بود.
رئیس دولت یازدهم تاکید کرد: البته امروز هم رهبری شجاع و مدبر همان مسیر و راه را ادامه می دهد و ما دیدیم فتوای سیاسی ایشان بر حق الناس بودن رای مردم و فتوای سیاسی ایشان در نرمش قهرمانانه تا چه حد در ایجاد شرایط نوین در کشور راهگشا و تاثیرگذار بود.
روحانی افزود: قدرت ایمان و دین که در آن مقطع از دیدگاه شرق و غرب، قدرت به حساب نمی آمد و فکر می کردند دوران دین برای همیشه سپری شده است، امام قدرت ایمان و دین را به رخ جهانیان کشاند و نشان داد چگونه قادر است انقلاب بزرگ را به ثمر برساند و چگونه با قدرت دین و ایمان می توان تخت استبداد و استعمار را در این جامعه و سرزمین سرنگون کرد.

**امام به ما آموخت که دین سالاری در کنار مردم سالاری است
وی اضافه کرد: اساس راه امام بازگشت عزت به این کشور بود. انقلاب امام و انقلاب اسلامی همان آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی است. آزادی نه به معنای هرج و مرج بلکه به معنای آزادی در بیان، تصمیم، انتخابات و آزادی برای اداره کشور و استقلال نه به معنای انزوا که به معنای نهی استیلای دیگران است که ما نه بیگانه پرستیم و نه بیگانه ستیز؛ نه انزوا را می پذیریم و نه هضم در جامعه غربی را قبول می کنیم.
رئیس جمهوری گفت: امام از روز اول به ما یاد داد که دین و دین سالاری در کنار مردم سالاری هست و خواهد بود.
روحانی ادامه داد: شعار مردم استقلال، آزادی، حکومت اسلامی بود و امام حکومت اسلامی را در همان ایام پیروزی انقلاب در پاریس به جمهوری اسلامی تفسیر کرد و گفتند که حکومت ما جمهوری اسلامی است و از آن روز، شعار مردم به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران تبدیل شد.
وی اظهارداشت: امام از روز اول به خوبی برای ما تبیین کرد که بقای نظام در صورتی امکانپذیر است که مردم پشتیبان این نظام باشند و اداره کشور با رای مردم باشد.
رئیس دولت یازدهم یادآور شد: امام خود در بیانی دیگر فرمود که پایگاه ملی داشته باشید، کاری کنید که دل مردم را به دست آورید و با پشتیبانی مردم می توانید این نظام را حفظ کنید. امام صریح به ما گفت که جمهوری اسلامی ایران با رای مردم بوده و رئیس جمهوری و رئیس مجلس با رای مردم بوده و همه امور به دست مردم است.
روحانی ادامه داد: این جمله امام برای ما روشن می کند که پایه این نظام در چارچوب احکام، مقررات اسلامی و رای و نظر مردم است.

**تقارن دهه فجر با پیروزی منطق در برابر ۶ قدرت جهان
رئیس دولت یازدهم در ادامه سخنان خود گفت: امسال خوشبختانه ایام پیروزی انقلاب و دهه فجر از یک سو با پیروزی مردم با منطق و استدلال در برابر ۶ قدرت جهان مقارن شد و پایان یافتن تحریم ها و از بین رفتن زنجیرهای فشار و تحریم نا به جا نسبت به این کشور، همگام شد.
روحانی اظهارداشت: امسال ایام پیروزی انقلاب همچنین همراه و همزمان شد با احترام بیشتر جهانیان نسبت به ملت ایران و از طرف دیگر مقارن با ایام پیش روی دو انتخابات بسیار مهم است.

**احترام به امام(ره)، احترام به راه، اصول و بیت امام است
روحانی گفت: این ایام مبارک را به ملت بزرگ ایران، رهبر معظم انقلاب و بیت مکرم حضرت امام (ره) تبریک می گویم. بیت امام (ره) در نهضت، انقلاب اسلامی، پیروزی انقلاب و پس از آن در استقرار این نظام زحمت های بسیاری کشید، بار مسئولیت سنگینی بر دوش گرفت و عزیزان بسیاری را در این راه تقدیم کرد.
وی تاکید کرد: احترام به امام(ره) احترام به راه، اصول و بیت امام(ره) است. این ایام مبارک را به این بیت مکرم بویژه یادگار عزیز، عالم، دانشمند و فرهیخته امام (ره)، حضرت حجت السلام و المسلمین سید حسن خمینی تبریک می گویم.
وی ادامه داد: ما در اینجا در کنار حرم امام (ره) و این مرقد مطهر بار دیگر پیمان می بندیم که راه امام (ره) را ادامه خواهیم داد و مسیر برحق او را از یاد نخواهیم برد.

**از سخنان امام(ره) نباید به عنوان ابزار جناحی استفاده کرد
رئیس جمهوری اضافه کرد: افکار، راه و اصول امام (ره) یک مجموعه است، نباید بخشی را گرفت و بخشی را فراموش کرد. از سخنان امام نباید بعنوان ابزار جناحی و گروهی استفاده کرد، باید همه روزهای یک درخت طیبه مثمر ثمر برای ملت را دید. مرتب، تصویر زمستانی درخت را نشان دادن به حق نیست. این درخت بهار و تابستان هم دارد و بر شاخزار پر میوه آن باید توجه کرد.
روحانی تصریح کرد: همه باید تابع مجموعه خط امام (ره) نه تنها با زبان که با عمل باشیم.

**دعوت به حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن
رئیس دولت تدبیر و امید اظهار داشت: از ملت بزرگ و عزیز ایران درخواست می کنم همچون هر سال و بیش از سال های قبل در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یابند. ۲۲ بهمن روز آزادی ملت، روز استقلال، روز امام (ره)، روز پایان ظلمت و تاریکی و روز نور است. ان شاءالله در سراسر کشور، مرد و زن و پیر و جوان در راهپیمایی شرکت خواهیم کرد و به جهانیان خواهیم گفت که ما همچنان پیرو امام(ره) هستیم و باقی خواهیم ماند.(ایرنا)

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.