تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 آبان 1400 - 12:45
کد خبر : 29420

نگاهی به کارنامه مدیریتی این مدیر جدید شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی

علی رستمی مدیرعامل جدید شستا، کیست؟

علی رستمی مدیرعامل جدید شستا، کیست؟
داراخبر،علی رستمی، سکان‌دار جدید شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی کیست؟ آیا او با این حوزه بیگانه است؟ آیا در مجموعه‌های شستا که یکی از هلدینگ های کلیدی اقتصاد کشور به شمار می‌رود، تحت عنوان مدیر و معاون فعالیتی داشته است؟

به گزارش داراخبر،علی رستمی که چندی پیش، برخی رسانه‌ها با سم‌پاشی‌هایی علیه او و انتشار فیش‌های حقوقی‌اش، در تلاش بودند مهره‌های موردنظر و باب طبع خود را کاندید مدیریت در شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی کنند، مدیرعامل شستا شد؛ اما این علی رستمی کیست و چه رزومه‌ای دارد؟

 علی رستمی فرزند حسین متولد ۲۹ مردادماه ۱۳۴۹ در تهران است. وی متأهل و دارای یک فرزند است. آخرین مدرک تحصیلی او دکترای مدیریت بازرگانی گرایش مالی است. در کارنامه شغلی وی، معاون مالی، سرمایه‌گذاری و پشتیبانی بانک تجارت، عضو هیئت‌مدیره بورس اوراق بهادار تهران، عضو هیئت‌مدیره فرابورس، نایب‌رئیس هیئت‌مدیره گروه خودروسازی بهمن، معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی مس ایران، بنیاد مستضعفان و برخی از سمت‌های کلیدی دیگر در سایر ارگان‌های دولتی و تدریس در دانشگاه دیده می‌شود.

حضور در معدنی املاح ایران

علی رستمی، اواخر سال ۱۳۹۶ مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت معدنی املاح ایران می‌شود. در همان روزهای ابتدایی افزایش تولید و افزایش حاشیه سود شرکت را در دستور کار قرار می‌دهد و شروع پروژه سولفات ‌پتاسیم را به‌عنوان یکی از اهداف خود برمی‌شمارد و در دورانی که شرکت‌های غربی از همکاری با طرف‌های ایران امتناع می‌کردند و حاضر به همکاری نبودند ریسک پروژه توسط مهندسین ایرانی می‌پذیرد و برای اولین بار ساخت تجهیزات و قطعات این بخش در داخل را کلید می‌زند.

در دوره مدیرت رستمی معدنی املاح که بزرگ‌ترین تولیدکننده سولفات سدیم بود توانست قریب به ۹۰ درصد سهم بازار داخلی را به دست آورد و همچنین بزرگ‌ترین تولیدکننده نمک خوراکی در کشور شود.

رشد سود خالص و کاهش دوره وصول مطالبات

عملکرد وی بر اساس گزارش ارائه‌شده در مجمع معدنی املاح ایران در ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۸ نشان از تغییرات قابل‌ملاحظه در دوران مدیریت رستمی دارد، حاشیه سود ناخالص از ۵۴ درصد در ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ به ۶۸ درصد در ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ می‌رسد، حاشیه سود عملیاتی از ۴۹ درصد در ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ به ۷۲ درصد در اسفند ۱۳۹۸ و سود خالص از ۴۱ درصد در این دوره به ۸۲ درصد در پایان ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۸ می‌رسد. در سال ۹۸ صادرات شرکت نیز ۸۳ درصد رشد داشته است.

دوره وصول مطالبات که همواره یکی از دغدغه‌های مجموعه‌های شستا بوده است در این دوره کاهش می‌یابد، به‌طوری‌که از ۳۵ روزبه ۱۷ روز کاهش می‌یابد. همچنین در دوران مدیریت وی برای اولین بار محصول سولفات سدیم در بورس کالای ایران ثبت و عرضه می‌شود.

همچنین فروش شرکت معدنی املاح ایران از ۱۱۲۷ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۶ به ۲۹۰۴ میلیارد ریال در پایان سال ۱۳۹۸ می‌رسد. میزان تولید نیز در این شرکت از ۲۵۱ هزار تن در پایان سال ۱۳۹۶ به ۲۶۴ هزار تن در ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ می‌رسد.

پروژه‌ها در شرکت معدنی املاح ایران

آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های توسعه نمک تصفیه تبلور مجدد با ظرفیت ۴۰ هزار تن در سال، سولفات پتاسیم با ظرفیت ۴۰ هزار تن در سال و کلرید کلسیم با ظرفیت ۲۰ هزار تن در سال به شیوه بومی‌سازی و ساخت تجهیزات آن‌ها در کارخانه‌های شرکت و دیگر کارخانه‌های کشور از دیگر اقداماتی است که سنگ بنای ان از سوی رستمی گذاشته شد

تهیه و تدوین سند راهبردی تاصیکو

رستمی پس از سکان‌داری شرکت معدنی املاح ایران راهی معاونت برنامه‌ریزی شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین می‌شود و به‌عنوان معاون برنامه‌ریزی و توسعه تاصیکو سند راهبردی این هلدینگ را کلید می‌زند. اتکا به جوانان و کار تیمی موجب می‌شود تا مجموعه اقدامات بودجه و برنامه‌ریزی در شرکت‌های تابعه این هلدینگ بیش از گذشته نمایان شود و شرکت‌هایی همانند ذوب‌آهن اصفهان، پشم‌شیشه ایران، فرآورده‌های نسوز ایران و دیگر شرکت‌ها از خروجی آن بهره‌مند شوند.

ثبت و عرضه کائولن برای اولین بار در بورس کالا

رستمی در سال ۱۳۹۹ مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت خاک چینی ایران می‌شود و اقدامات نیمه‌تمام در این شرکت را موردبررسی و سپس در دستور کار قرار می‌دهد. حاشیه سود خالص از ۸۰ درصد در پایان سال ۱۳۹۸ به ۹۹ درصد در پایان سال ۱۳۹۹ می‌رسد، سود عملیاتی از ۸۰ درصد در این دوره زمانی به ۸۶ درصد و سود ناخالص از ۷۷ درصد به ۸۴ درصد افزایش می‌یابد. همچنین دوره وصول مطالبات از ۳۱ روز در پایان سال ۱۳۹۸ به ۱۵ روز در پایان سال ۱۳۹۹ کاهش می‌باید. برای اولین بار محصول تولیدی شرکت صنایع خاک چینی ایران کائولن در بورس کالای ایران ثبت و عرضه شد.

گفتنی است تولید محصول کائولن فرآوری در شش‌ماهه سال ۹۹ به میزان ۱۰۸۶۸۳ تن بود که امسال در شش ماه سال جاری باوجود مدیریت رستمی به ۱۲۱۷۱۱ تن رسیده است که ۱۲ درصد رشد داشته است.

میزان محصول کائولن درجه‌بندی‌شده در شش ماه اول سال ۹۹ به میزان ۱۵۵۰۹۶ بود که امسال در شش‌ماهه نخست سال جاری با رشد ۲۰ درصدی به ۱۸۷۰۴۲ تن رسیده است. میزان صادرات محصولات شرکت در شش‌ماهه اول سال ۹۹ به میزان ۴۸۸۵۲ میلیون ریال بود که باتدبیر وی این میزان با رشد ۲۹ درصدی به ۶۲۹۴۱ میلیون ریال رسیده است. فروش محصولات شرکت در شش‌ماهه نخست سال ۹۹ به میزان ۱۷۲۱۷۹۲ میلیون ریال بود که امسال با رشد ۸۰ درصدی به ۳۰۹۱۴۱۹ میلیون ریال رسیده است.

https://www.bultannews.com/files/fa/news/1400/7/26/1533723_719.jpg

اخذ مجوز طرح توسعه خاک چینی شماره ۲

اخذ مجوز طرح توسعه خاک چینی شماره ۲ از شستا، اخذ مجوز کارخانه تولید آهک از هلدینگ تاصیکو و همچنین مذاکره با ایدرو و کنسرسیوم چینی برای مشارکت در ساخت کارخانه آلیاف شیشه در مرند که قریب به ده سال به تعویق افتاده بود از دیگر اقدامات رستمی در دوران سکان‌داری شرکت صنایع خاک چینی ایران است. همچنین در ادامه شفاف سازی روند مدیریتی، برگزاری دقیق کمیسیون معاملات در شرکت‌ها و دعوت از نمایندگان هلدینگ و بازرسی برای حضور در مناقصه و مزایده های شرکت، ایجاد و راه اندازی کمیسیون فروش با حضور واحدهای نظارتی شامل حراست و حسابرسی داخلی و واحد فنی در شرکت خاک چینی را در دستور کار قرار داد.

بزرگ‌ترین و مجهزترین کارخانه تولید بلوک و پانل بتنی سبک گازی اتوکلاو شده و نلات خشک در ایران در اول دی ماه سال ۹۶ توسط شرکت صنایع خاک چینی ایران آغاز به تاسیس شده که تا آخر بهمن ماه سال ۹۹ این پروژه ۵۱ درصد پیشرفت داشت و از زمان تصدی مدیریت رستمی در شرکت تاکنون این پروژه بالای ۹۰ درصد پیشرفت داشته است. این بدان معنی است که با مدیریت علی رستمی در طول ۷ ماه گذشته این پروژه ۴۰ درصد پیشرفت داشته و اکنون آماده بهره برداری است.

سم پاشی برخی رسانه ها علیه مدیریت علی رستمی در شستا برای کاندید کردن مهره های مطلوب خودشان

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.