تاریخ انتشار : شنبه 10 مهر 1395 - 17:30
کد خبر : 17976

فاز نخست طرح جابجایی حاشیه‌نشینی با افتتاح ۱۷۱ واحد مسکونی شهرک ارم به بهره‌برداری رسید

فاز نخست طرح جابجایی حاشیه‌نشینی با افتتاح ۱۷۱ واحد مسکونی شهرک ارم به بهره‌برداری رسید

داراخبر: با حضور شهردار تبریز، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، رییس و جمعی ازاعضای شورای اسلامی شهر تبریز، فاز نخست طرح جابجایی حاشیه نشین تبریز، با افتتاح ۱۷۱ واحدی در شهرک ارم، به بهره برداری رسید.


به گزارش داراخبر، این پروژه با پیش بینی احداث ۱۷۱ واحد مستحکم و زیبا در قلب بافت حاشیه نشین شهر، توسط شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان اجرا شده است.
پروژه ۱۷۱ واحدی ارم، در قالب ۹ بلوک ۱۹ واحدی دروسعت ۲۸۱۰ مترمربع، با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال اجرا شده است.
حدود ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت شهر تبریزدروسعتی حدود ۲۵۰ هکتار، با معضل حاشیه نشینی مواجه اند که بخش اعظم آن در بافت شمالی شهر واقع شده است.
اجرای این پروژه ازحیث تاثیرگذاری، نقش تعیین کننده دراجرای اقدامات بنیادین عمرانی و تحولات چشمگیرفرهنگی و اجتماعی در این محدوده خواهد بود.
احمد سجودی، مدیرعامل شرکت عمران و توسعه آذربایجان، در این مراسم به اهمیت ساماندهی بافت حاشیه نشین اشاره کرد و گفت: درمنطقه ارم، حدود ۵۰ هکتاربافت حاشیه نشنی داریم و ساخت ۳هزارواحد مسکونی برای انتقال و اسکان حاشیه نشینان نیاز است.
وی اضافه کرد: بر این اساس، شهرداری تبریز در فاز اول طرح ساماندهی حاشیه نشینی، در عرصه ای به متراژ ۱۴هزار مترمربع، ۱۷۱ واحد مشکونی را احداث ودراحداث آن نیز، تمامی معیارهای استاندارد را رعایت نموده است.
مدیرعامل شرکت عمران و توسعه شهری، همچنین اظهارداشت: بهای این واحدها نیز، متناسب با توان مالی ساکنین تعیین شده است.
سجودی درادامه، به دیگر طرح های شهرداری تبریز دراین حوزه پرداخت ومتذکر شد: فاز دوم طرح اسکان حاشیه نشینان در شهرک اندیشه و با ۶۰۰واحد مسکونی در حال اجرا است و فاز سوم نیز، با ۴۰۰ واحد مسکونی،در مرحله تحویل زمین قرار دارد.
وی تصریح کرد: با اجرای این طرح ها، شهرداری تبریز می تواند حدود۱۲۰۰ واحد مسکونی از سه هزار واحد مورد نیاز برای حاشیه نشینان را تامین کند.

شهردار تبریزهم  پروژه جابجایی حاشیه نشینی مسکن در شهرک ارم را نتیجه اقدامات اثربخش شهرداری تبریز درحوزه حاشیه نشینی خوانده و افزود: احیا و تقویت بافت های ناکارآمد شهری، دغدغه مهم شهرداری تبریز است.

دکتر صادق نجفی در حاشیه افتتاح پروژه ۱۷۱ واحدی مسکن ارم، اظهار داشت: خرسندیم که برنامه های شهرداری تبریز در حوزه حاشینه نشینی، به نقطه عملی رسیده است و این رویکرد با اجرای فازهای دوم و سوم جابجایی در شهرک اندیشه؛  تبریز را به یکی از شهرهای پیشتاز درمهار حاشیه نشینی تبدیل خواهد کرد.
وی اضافه کرد: در سه سال اخیرباحمایت های شورای محترم وهمراهی مدیریت استانی سعی کرده ایم بحث حاشیه نشینی را در هر دو حوزه تثبیت کرده وجابجایی رابه نقطه عملیاتی برسانیم.
شهردارتبریز با تاکید براینکه شهرداری تنها دستگاه متولی درحوزه حاشیه نشینی نیست، خاطرنشان کرد: ازعموم دستگاه‌های اجرایی انتظارداریم با اجرای ماموریت‌های ویژه و کاربری‌های تعریف شده خود دراین خصوص شهرداری تبریزرا یاری کنند.
دکترنجفی اظهار داشت: تکاپویی که درموقع بروززلزله برای امداد و نجات به کار گرفته می شود، اگرامروزدرحوزه عملیاتی مهارحاشیه نشینی به کارگرفته شود ازحجم خسارات جانی ومالی بروز بحران خواهد کاست.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.