• امروز : شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱
0

نظری شهردار مرند نتوانسته بین مردم تعاملات اجتماعی ایجاد کند ؟

  • کد خبر : 843
نظری شهردار مرند نتوانسته  بین مردم تعاملات اجتماعی ایجاد کند ؟
عالیجنابان شما در امر انتخاب شهردار بجای وکالت دست به نیابت زدید وبه تشخیص خود عمل کردید در پشت درهای بسته جلسه تشکیل دادید و رسانه ها که چشم و گوش مردم هستند را نامحرم دانستید ازانجمن های مردم نهادو گروه های اجتماعی شهر که کاملا به نیازها و شرایط شهر تسلط دارند دعوت نکردید .

اعضای محترم شورای شهر ششم دقت داشته باشید که از سوی مردم مرند برای انجام کارهای شهر وکالت دارید، نه نیابت! چرا که وظیفه وکیل تامین نیازها و منافع موکل خود است. ولی نایب می‌توانند به تشخیص خود عمل کند.
عالیجنابان شما در امر انتخاب شهردار بجای وکالت دست به نیابت زدید وبه تشخیص خود عمل کردید در پشت درهای بسته جلسه تشکیل دادید و رسانه ها که چشم و گوش مردم هستند را نامحرم دانستید ازانجمن های مردم نهادو گروه های اجتماعی شهر که کاملا به نیازها و شرایط شهر تسلط دارند دعوت نکردید .

ما در رسانه داراخبر بلافاصله بعد از اتمام انتخابات، در قالب سلسله یادداشت‌هایی به تبین این موضوع پرداخت و در ابتدا تاکید داشتیم که بین شاخص‌های کمی و کیفی باید تفکیک قائل شد و صرفاً نباید به شاخص‌های کمی که در قانون شوراها و دستورالعمل اجرایی انتخاب شهردار به آنها اشاره شده اکتفا کرد.

به همین منظور شورای سیاستگذاری داراخبر با مطالعه معیارهای مطرح جهانی و ملی در یک جمع بندی ۵ شاخص مهم را برای انتخاب شهردار بهتر برای مرند به شرح زیر معرفی کرد:

آشنایی کلی با قوانین، ساختارها، فرآیندهای مدیریت شهری و شناخت شهر و مسلط بر نظام مسائل شهر مرند

قابلیت رهبری و توانایی تشکیل تیم قوی و شبکه کاری منسجم و توان بکارگیری بدنه شهرداری و مدیران جوان

توانایی اجماع­‌سازی (قدرت مذاکره و تعامل با رسانه های محلی ، نماینده مردم مرند وجلفا ، دولت و سایر نهادها/ توانایی کارکردن با سلایق متنوع/ اجماع سیاسی کلان)

دارای پشتوانه مردمی ثابت شده و قابلیت ایجاد تعاملات اجتماعی و ارتقای مشارکت مردمی از جمله انجمن های مردم نهاد و روحیه مردمی

فهم اقتصادی و توانمندی در تأمین منابع مالی شهر

حال لازم هست بعد از یکسال از روی کار آمدن شما و انتخاب آقای رضا نظری به عنوان شهردار مرند می خواهیم عملکرد شهردار را با این ۵ شاخص مورد بررسی قرار دهیم ؟ #رضا_نظری تاکنون نتوانسته قابلیت رهبری و توانایی تشکیل تیم قوی شبکه کاری منسجم و توان بکارگیری بدنه شهرداری و مدیران جوان را از خود نشان دهد.؟معاون خدمات شهری شهرداری مرند را حضرات شورای شهر انتخاب کرده اند نه شهردار ، مسئول فنی و عمرانی شهرداری هم که انتخاب شورای شهر بود تا اینکه خود استعفاء داد تا تغییری انجام گیرد ؟ انتخاب مسئول کارگزینی تنها انتخاب نظری از بدنه شهرداری مرند محسوب می شود که مربوط به شناخت ۲۰ سال گذشته هست با اینحال وی نشان داده است که شناختی از بدنه شهرداری ندارد .
عالیجنابان شورای ، همه می توانستند برنامه ارائه کنند اما چه کسانی باید برنامه ها را اجرا کنند مهم بود گفته بودیم که دغدغه های شما باید مباحث درآمدی شهردار ی باشد آیا شخص #نظری شهردار درآمد زایی نمود

از سوی دیگر محبوبیت شهردار نظری در بین مردم مرند چگونه هست ؟آیا توانسته بین مردم تعاملات اجتماعی ایجاد کند ؟ با رسانه های محلی و شهرستانی ارتباط تنگاتنگ دارد ، از ابزار رسانه در رسیدن به اهداف تعیین شده استفاده نموده است ؟ بار دیگر سئوال می کنم آیا جناب #رضا_نظری فعالین رسانه ای شهرستان را می شناسد و یا با چند درصد آنها تعامل دارد ؟

خواهشا به خود آیید و برای سوق به اهداف تان آرمانی فکر نکنید در طول یکسال گذشته مردم از وضعیت شهر نگران هستند مردم به شما وکالت داده اند و باید در جریان تمامی اقدامات و تصمیمات تان باشند حداقل از شورای پنجم یاد بگیرید اتاق شیشه ای را

لینک کوتاه : http://www.daranews.ir/?p=843
  • نویسنده : علی امامعلی زاده

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.