تاریخ انتشار : دوشنبه 4 خرداد 1394 - 17:47
کد خبر : 7565

کفاشیان و تاج را وادار می‌کنیم عذرخواهی کنند!

کفاشیان و تاج را وادار می‌کنیم عذرخواهی کنند!

به گزارش دارانیوز،محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی به انتقاد شدید از رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ در پی عدم پیگیری اتفاقات دیدار تراکتورسازی و نفت پرداخته و عنوان کرد که آنها را وادار به عذرخواهی خواهند کرد. وی همچنین خواستار تحقیق و تفحص مجلس در

index.jpeg254به گزارش دارانیوز،محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی به انتقاد شدید از رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ در پی عدم پیگیری اتفاقات دیدار تراکتورسازی و نفت پرداخته و عنوان کرد که آنها را وادار به عذرخواهی خواهند کرد. وی همچنین خواستار تحقیق و تفحص مجلس در مورد اتفافات این بازی شد.

عذرخواهی ،خواسته نماینده مردم تبریز

«عذرخواهی»… این خواسته نماینده مردم تبریز از مدیران فوتبال ایران است. آن هم در قبال حوادث تلخ هفته پایانی لیگ برتر؛‌ جنجالی که چند روزی می‌شود به معمای بزرگ فوتبال ایران تبدیل شده است. مدیران و مسوولان مختلف در حال بررسی حواشی ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز هستند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است وزیر ورزش تا تاریخ هشتم خرداد ماه نتایج تحقیقات خود درباره جنجال‌های اخیر را به هیات دولت و مردم ارایه بدهد. علی کفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال اما اخیرا در مصاحبه‌ای‌ مقصر حواشی به وجود آمده در هفته پایانی لیگ را باشگاه تراکتورسازی معرفی کرده بود. او همچنین از رسیدگی به عملکرد علیرضا فغانی در کمیته داوران و تصمیم‌گیری درباره این داور بین‌المللی خبر داده بود. اما شاید زمانی که مرد خنده‌رو مدیریت فوتبال کشور، باشگاه تبریزی‌ را مقصر جنجال‌های به وجود آمده معرفی کرد، هیچ‌وقت فکرش را نمی‌کرد که این صحبت‌های او با واکنش تند نمایندگان مجلس این استان روبه‌رو شود.

تاسف می‌خورم!

حالا که رییس همه‌چیز را گردن باشگاه تراکتورسازی انداخته است، مسوولان این استان اما نظرات جالبی دارند. آنها معتقدند مدیریت هم یکی از عوامل حوادث تلخ اخیر بوده است. محمد اسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز درباره صحبت‌های اخیر کفاشیان می‌گوید: «فقط می‌توانم تاسف بخورم. در کشور ما رسم شده است وقتی مثلا هواپیمایی سقوط می‌کند، همه تقصیرات را گردن خلبان می‌اندازند! الان داستان اتفاقات ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز هم به همین شکل است. رییس‌جمهور با حضور در تبریز رسما اعلام کرد که گزارش اتفاقات را دریافت کرده و با تمام افرادی که با احساسات مردم آذربایجان بازی کرده‌اند برخورد جدی صورت خواهد گرفت. در چنین شرایطی رییس فدراسیون فوتبال اعلام کرده که باشگاه تراکتورسازی مقصر اتفاقات به وجود آمده است ».

فدراسیون و سازمان لیگ مقصر هستند

شاید اگر این اتفاق در فوتبال هر کشور دیگری رخ می‌داد، مسوولان فوتبالی‌اش به دنبال فجایع رخ داده، بعد از عذرخواهی رسمی، دسته‌جمعی استعفا می‌دادند و با سلب مسوولیت از خودشان، تقصیرات را گردن عوامل دیگر نمی‌انداختند. با این حال داستان فوتبال در ایران با همه جای دنیا فرق می‌کند. تا جایی که سعیدی درباره این مساله این‌‌چنین توضیح می‌دهد: «درست از دقایق بعد از فاجعه ورزشگاه یادگار امام (ره) تا همین امروز، من تمام اظهارنظرهای مدیران و مسوولان فوتبال کشور را رصد کرده‌ام. این جنجال‌ها در مدیریت فوتبالی‌ آنها به هر دلیلی رخ داده است. اما یک نفر از آنها تاکنون جرات نداشته‌ به خاطر این اتفاقات تلخ و حتی بد از مردم آذربایجان و کشور عذرخواهی کند. آنها فقط به دنبال پیدا کردن مقصر هستند و می‌خواهند نفرات دیگر را قربانی کنند. در حالی که در ساده‌ترین حالت مدیران فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ١٠ درصد به خاطر حوادث رخ داده مقصر بوده‌اند. حداقل تقصیر آنها این است که نتوانستند جو ورزشگاه و تماشاگران را کنترل کنند. حداقل تقصیر آنها این بوده که درباره قطع بودن اسکوربورد و مشکلات مخابراتی و… اطلاع‌رسانی درست نداشته‌اند. این مشکلات تاثیر زیادی در به وجود آمدن جو تلخ آن روز داشت. اینها کوچک‌ترین اشتباهات مربوط به مدیریت آقایان است اگر نخواهیم به اشتباهات آنها بپردازیم ».

 

کفاشیان و تاج را وادار می‌کنیم عذرخواهی کنند!

نماینده مردم تبریز در ادامه تاکید می‌کند: «من نمی‌دانم کفاشیان چرا باشگاه تراکتورسازی را مقصر جلوه داده است. این مدیریت پیش از این هم به فوتبال تبریز در داستان شهرداری تبریز و تبانی در لیگ دسته اول ظلم کرده بود. ما همان موقع کفاشیان را به مجلس احضار کردیم. از او توضیح و اسناد خواستیم. اما چیزی به ما ارایه نداد. در شرایط کنونی هم فدراسیون فوتبال در انتخاب داور برای برگزاری این مسابقه دقت کافی را نداشت و خودش بزرگ‌ترین اشتباه را با انتخاب فغانی مرتکب شد. من در جایگاه ویژه ورزشگاه یادگار امام وقتی آن اتفاقات رخ داد به کفاشیان گفتم می‌دانی اعتراض مردم به چه چیزی است؟ او به من گفت که نمی‌داند. بنده به رییس فدراسیون عرض کردم آنها دارند علیه بی‌عدالتی شعار می‌دهند و به خاطر بی‌عدالتی اعتراض می‌کنند نه از دست دادن قهرمانی! به خاطر اینکه به شعور آنها با کارهای‌تان توهین کرده‌اید. حرف کفاشیان درباره مقصر کردن باشگاه تراکتورسازی غیرمنصفانه بوده است. قضاوت او یک‌طرفه است و ما اصلا آن را قبول نداریم، چراکه مسوولان مربوطه هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌اند و کفاشیان آمده و تقصیرات را گردن باشگاه تراکتورسازی انداخته است. در حالی که او و مهدی تاج باید قبل از این‌کارها از مردم بابت حوادث رخ داده عذرخواهی رسمی داشته باشند. مطمئن باشید در مجلس اظهارات کفاشیان را به جد پیگیری می‌کنم. اگر او و مدیران فوتبالی عذرخواهی نکنند وادارشان می‌کنیم که از مردم آذربایجان و ایران عذرخواهی رسمی کنند!».

جلوی باند همشهری‌ها می‌ایستیم!

طی روزهای اخیر بسیاری از رسانه‌های خبری گزارش‌هایی درباره فعالیت گروهی مدیران منتسب به یک شهر منتشر کرده‌اند و واکنش‌های مختلفی درباره فعالیت این گروه شاهد بوده‌ایم. نکته جالب توجه اینجاست که موضوع مورد توجه برخی نمایندگان مجلس هم قرار گرفته است. محمد اسماعیل سعیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با «اعتماد» در این باره هم می‌گوید: « بنده هم گزارش‌ها و خبرهای عجیبی پیرامون فعالیت هدفمند برخی مدیران دریافت کرده‌ام که به صورت باندی برای فوتبال ایران تصمیم‌گیری می‌کنند! قطعا در مجلس شورای اسلامی این موضوع را در کنار حوادث تبریز پیگیری خواهم کرد. نباید شرایط طوری رقم بخورد که تصمیم‌گیری‌ها برای به قدرت رسیدن و منافع بعضی افراد همشهری باشد. مطمئنا اگر لازم باشد با تعاملی که وجود دارد، مراجع ذی‌صلاح درباره پشت پرده این اتفاقات رسیدگی‌های لازم را خواهند داشت. متاسفانه فوتبال کشور گرفتار مشکلات مدیریتی بسیار زیادی است که تمام این حواشی و جنجال‌ها نشأت گرفته از اشتباهات مدیریتی همین آقایان است. من فکر می‌کنم که علی کفاشیان در شرایط کنونی باید فکری اساسی به حال دور و اطرافیان خودش داشته باشد، در غیر این صورت باید هزینه‌های گزافی به خاطر لطماتی که به فوتبال ایران می‌خورد بدهد. ما در مجلس به هیچ عنوان ساکت نخواهیم نشست و تلاش می‌کنیم در کنار شفاف‌سازی دقیق درباره حوادث ورزشگاه یادگار امام(ره) هم با متخلفان برخورد قاطع شود و هم تغییرات لازم در مدیریت فوتبال کشور رخ بدهد. چرا که مجلس واقعا نسبت به شرایط بد فوتبال ایران و اتفاقاتی که در آن می‌افتد، نگران است ».

مجلس از فدراسیون تحقیق و تفحص می‌کند!

با بررسی صحبت‌های محمد اسماعیل سعیدی کاملا مشخص است که مجلسی‌ها عزم خود را جزم کرده‌اند که به بهانه اتفاقات تبریز به داستان ابهامات مدیریتی فوتبال ایران ورود کنند؛ اتفاقی که بدون تردید سروصدای زیادی در فوتبال ایران به راه خواهد انداخت. شاید بررسی بخش پایانی صحبت‌های سعیدی با «اعتماد» به خوبی همه‌چیز را روشن کند. در جایی که او می‌گوید: «این طوری نیست که مجلس سکوت کند و دوباره آقایان با شوخی و خنده و مصاحبه‌های شعارگونه داستان را ماستمالی کنند و دیگران را مقصر جلوه بدهند. پرونده تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد و گزارش‌های تکان‌دهنده‌ای درباره ابهامات در فدراسیون و مدیریت به دست مجلس رسیده است. آقایان یادشان باشد که باید بیایند و عذرخواهی رسمی بکنند. تازه بعد از این عذرخواهی مجلس به صورت ویژه به پرونده تخلفات آنها ورود خواهد کرد. وزیر ورزش هم طبق صحبت‌هایی که داشته‌ایم همکاری لازم را با مجلس دارد و قرار است به صورت مکتوب گزارشی دقیق به مردم درباره حوادث تبریز بدهد.»

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.