تاریخ انتشار : یکشنبه 8 شهریور 1394 - 23:31
کد خبر : 10270

کلنگ زنی و افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری با اعتباری بالغ بر ۵۰۰میلیارد ریال

کلنگ زنی و افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری با اعتباری بالغ بر ۵۰۰میلیارد ریال

به گزارش داراخبر، درآیینی با حضور علیخانی مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی ، تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند , سید رضا هاشمی شهردار مرند ، اعضای شورای اسلامی شهر ، مدیر کل راه آهن استان آذربایجان شرقی، امیری راد بخشدار بخش مرکزی شهرستان مرند ،اعضای شوراهای اسلامی

به گزارش داراخبر، درآیینی با حضور علیخانی مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی ، تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند , سید رضا هاشمی شهردار مرند ، اعضای شورای اسلامی شهر ، مدیر کل راه آهن استان آذربایجان شرقی، امیری راد بخشدار بخش مرکزی شهرستان مرند ،اعضای شوراهای اسلامی روستاهای دولت آباد ،بنگین و هوجقان  و جمعی از مسئولان ارشدشهرستان و استان چندین پروژه عمرانی کلنگ زنی ومورد بهره برداری قرار گرفت.

 ۳-۲در این مراسم  افتتاح  مرکز کنترل ترافیک شهردارمرندبا اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان  وکلنگ زنی(( تقاطع غیر همسطح دولت آباد به طول بیش از یک کیلو و به عرض ۱۲ متر و به ارتفاع ۸ متر با هزینه ای بالغ بر ۱۲۰میلیارد ریال))، ((ترمینال مسافر بری مرند به مساحت ۲۰۰۰۰ متر مربع ))،(( ترمینال روستایی به مساحت ۶۲۱۵متر مربع ))،((ساختمان تالار ازدواج آسان به مساحت ۱۸۸۵ متر مربع با هزینه ای بالغ بر ۲۳میلیارد ریال ))،((ساختمان آتش نشانی به مساحت ۱۳۸۴ متر مربع به اعیانی ۲۰۰۰ متر مربع در دو طبقه هر طبقه ۶۹۲ متر مربع با هزینه ای بالغ بر ۲۶میلیارد ریال )) و ساختمان موزه دکتر حسن نصیری ((موزه هنرهای معاصر شهرستان مرند )) با اعتباری بالغ بر ۳۸میلیارد ریال  به زمین زده شد.

سیدر ضا هاشمی شهردار مرند دراجتماع  حاضرین در سالن کنفرانس شهرداری مرند ضمن تقدیر از شرکت کنندگان در مراسم گفت : شهرداری  مرند  با تشویق و همدلی شهروندان قدر شناس وبا توجه به وحدت و همدلی که بین شوراها بوده است توانسته کارهای خوبی در سطح شهر مرند در جهت عمران و آبادانی شهر تاریخی فرهنگی مرند انجام دهد.

شهردار مرندحفظ هویت های بومی را از اهداف اصلی ایجاد موزه دکتر حسن نصیری ((موزه هنرهای معاصرشهرستان مرند ))دانست و افزود: تکیه ما بر هنرهای قومی و هویت های منطقه ای است و موزه هنرهای معاصر یکی از راهکارهایی است که کمک می کند هنر معاصر؛ رنگ و بوی محلی، منطقه ای، قومی بگیرد و اصالت های خود را حفظ کند.که جا دارد از اقدام تحسین برانگیز جناب آقای دکتر حسن نصیری تقدیر و تشکر نمایم .

شهردار مرند احداث تالار ویژه ازدواج آسان راترویج سنت حسنه ازدواج و کاهش هزینه های اولیه آغاز زندگی مشترک زوج های جوان را از مهمترین اهداف این اقدام برشمرد و افزود: همه شهروندان شهرمرند با اولویت اقشار آسیب پذیر و کم برخوردار مرندی، با بهره برداری از این پروژه می توانند از این فضا بهره مند شوند.

وی با اشاره به بالا بودن هزینه‌های مقدماتی ازدواج جوانان‌ خاطر‌نشان کرد: هزینه‌های اولیه برای جوانان مشکلات زیادی را ایجاد کرده است و بر این اساس شهرداری مرند پیش‌بینی کرده تالار ویژه ازدواج جوانان احداث شود تا آنان با هزینه‌های بسیار کم نیز بتوانند جشن آغاز زندگی خود را برگزار کنند.

شهردار مرند تقاطع غیر همسطح را  محل تلاقی محور اتصالی بە روستاهای دولت آباد، بنگین، هوجقان و ابرغان دانست و گفت:  بی شک احداث تقاطع غیرهمسطح  با توجه به‌ تردد خودروهای سبک و سنگین در این مسیر می‌تواند تأثیر چشمگیری در کاهش موارد تصادف داشته باشد و امنیت بیشتری را برای شهروندان به ارمغان بیاورد.

شهردار مرند افزود : مرکز کنترل ترافیک شهرداری مرند با هدف روان سازی ترافیک ، کشف نقاط حادثه خیز ، کشف گره های کور ترافیکی و فرهنگ سازی ترافیک درافتتاح وراه اندازی شد .

ایشان  کنترل بار ترافیکی، اعزام نیروهای راهنمایی و رانندگی جهت بازگشایی ترافیک، بررسی نقص چراغ های فرماندهی راهنمایی، اصلاح هندسی میادین، تقاطع ها و معابر و بهینه سازی و اصلاح زمانبندی چراغ های فرماندهی را از فواید نصب این دوربین ها برشمرد.

شهردارمرند  اظهار امیدواری کرد با احداث و راه اندازی ساختمان ایستگاه آتش نشانی در این شهر، مردم منطقه مرند و حاشیه آن بتوانند از خدمات این ایستگاه در حوادث احتمالی آتش سوزی و دیگر حوادث بهره مند شده و زندگی سالم و توام با آسایش داشته باشند.

شهردار مرند با اشاره به احداث اولین پایانه مسافربری روستایی مرند اظهار داشت: این پایانه مسافربری روستایی در شمال مرند در ضلع شمالی باغ رضوان در زمینی به مساحت ۶۲۱۵متر مربع و بااعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال آغاز گردید. ومسافران روستایی شمال مرند از داخل شهر به این مکان انتقال پیدا می‌کنند و از این مکان به روستاهای مختلف و شهرهای جلفا و هادیشهر  منتقل می‌شوند.

وی افزود : احداث ساختمان اداری در باغ زمانی و اقع در منطقه آغ زمین به منظور رسیدگی سریع به امورات شهروندان و سهولت پیگیری مراجعین به شهرداری ، ساختمان اداری این حوزه در ۱۰۳۰مترمربع مساحت از سوی معاونت عمرانی شهرداری مرند با ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی با اعتباری بالغ بر یک میلیاردو یکصد میلیون تومان در منطقه آغ زمین درحال احداث است.

وی در ادامه ازآغاز احداث ساختمان اداری سازمان پارکها و فضای سبز شهردار مرند خبر داد و گفت : این پروژه  در قالب ۳ طبقه به مساحت ۱۰۶۶ متر مربع که هر طبقه آن ۳۵۵متر مربع و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان در حال اجراست ، و با بهره برداری از این پروژه که طبق استانداردها احداث خواهد شد ، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری مرند  قادر به ارائه خدمت رسانی به شهر و شهروندان خواهدکردکه قطعا تکریم ارباب رجوع و افزایش بهره وری سازمانی را به همراه دارد.

وی همچنین با بیان اینکه اجرای پروژه تعریض پل  قیام اولین گام در راستای اصلاح هندسی این تقاطع به منظور عبور استاندارد ترافیک انجام میگردد اظهار داشت: پیش بینی می کنیم کار تعریض این پل در مجموع با صرف اعتباری بالغ بر۷۰۰میلیون تومان حداکثر تا۴ماه آینده به اتمام و شاهد بهره برداری از این پل باشیم.

وی همچنین با اشاره به تداوم آسفالت ریزی اساسی خیابان های شهر مرند در این شهر، گفت: اجرای این طرح باهزینه ای بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان می باشد که  سبب می‌شود تا تمامی نقاط سطح شهر ترمیم شود و نهضت آسفالت جزو اقدامات ماندگار در شهر مرند است.

وی روند اجرای پروژه های عمرانی ومشارکتی شهرداری مرند را نسبت به سایرشهرهای کشور خوب ارزیابی کردو گفت : اجرای پروژه های عمرانی گامی بلند برای توسعه شهر است که امیدواریم با اجرای این پروژه ها تلاش مجموعه شورا و شهرداری در توسعه شهر مثمر ثمر واقع شود .

شهردار مرند  در پایان از حمایت و پشتیبانی  جناب آقای علیخانی مدیر امور شهری استانداری ، اعضای شورای اسلامی شهر ،فرماندار محترم مرند و شهروندان  صبور و قدر شناس که در اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی شهرداری نقش به سزایی در تسریع امور داشته است ، قدردانی کرد .

علی روکا رییس شورای اسلامی شهر مرند نیز در ادامه، اقدامات اخیر شهرداری را  را در حوزه عمرانی  و مشارکتی ستود و گفت : در این مدت و از زمان مدیریت جناب آقای سید رضا هاشمی شهردار مرند  شاهد تغییرات خوبی در شهرمرند هستیم و لازم است همین جا از زحمات مجموعه شهرداری و شورای شهر مرند تقدیر کنم.

کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در این مراسم گفت: پروژه های فاخر و مهمی را در آخرین روز از هفته دولت با تعامل بین کلیه دستگاهها و اعضا محترم شورای اداری ، شهرداری و شورا های محترم داشته ایم و مردم پیگیر خواسته های به حق خود بوده اند و ما در تلاش برای محقق کردن این خواسته ها هستیم.

وی افزد از  کلیه مسئولین محترم ادارات ، و رسانه ها که در طول هفته دولت با تعامل و همدلی در پیشبرد این برنامه ها ما را همراهی کردند تشکر می کنم.

ایشان در ادامه افزود  : به لطف خداوند امسال سال خوبی بوده و کلیه برنامه ها ، افتتاح ها و کلنگ زنی هایی که صورت گرفته در جهت توسعه و عمرانی شهری و روستایی بوده که ثمرات آنرا مردم در آینده به عینه خواهند دید .

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت : مرند به کارگاه عمرانی تبدیل شده و باید در تلاش باشیم تا مرند بتواند جایگاه اصلی خود را بیابد .

در این مراسم مهندس علیخانی مدیر کل امور شهر و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از خدمات شهردار مرندو پرسنل شهرداری مرند و اعضای شورای شهر تقدیر کرد و افزود: به لطف خداوند کارهای خوبی در سطح شهرمرند  انجام شده است و کلنگ زنی پروژهای امروز از دیگر اقداماتی است که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی  افزود : وحدت و همدلی شورا و شهرداری  مرند  را مثال زدنی دانسته و افزودند شورا اساس کار خود را حمایت کامل از شهردار می داند و معتقدیم حمایت از شهردار به نفع شهر و شهروندان می باشد که الحمدالله این همدلی و حمایت در بین تمام اعضاء شورا ی شهر مرند می باشد

ایشان توسعه پایدار شهری و توجه به زیباسازی محیط شهری را عامل مهمی در جذب  سرمایه گذار در این شهرستان دانست و گفت : نبود آرامش موجب کمبودهایی می شود که مشارکت مردم در توسعه شهری باعث رفع این کمبودها و تثبیت آرامش خواهد شد.

دکتر حسن نصیری نیز در این مراسم طی سخنانی هدف از راه اندازی این موزه شهر در شهرستان مرندگفت : در ابتدا ایجاد این موزه می‌تواند بذر اولیه‌ای برای جذب توریست‌ها و در نتیجه توسعه و ارتقاء فرهنگی و اقتصادی منطقه در آینده باشد.هدف من در واقع ایجاد موزه­‌ای است که نه تنها شامل اشیا و لوازم آنتیک بوده بلکه نشان‌دهندۀ سیر تکاملی آنها از زمان گذشته تا به امروز ‌باشد.

وی افزود : آرزو دارم این موزه علاوه بر بازدید اشیا عتیقه، جنبه‌های مختلف آموزشی و فرهنگی و هنری را دارا بوده و با تعامل و ایجاد دانش و همیاری بین ملتها و قومهای مختلف‌ همراه باشد.

دکتر نصیری در خاتمه افزود :  علاقه‌مندم درآمد حاصل از این موزه بعد از تأمین مخارج اولیه، به ترتیب اولویت، به عنوان جایزه‌ای ارزشمند به نخبگان و شاگردان رتبه اول شهر مرند و روستاهای آن و در صورت مازاد درآمد، صرف توسعه و ترمیم بناهای تاریخی این منطقه گردد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلhttp://www.daranews.ir/wp-content/uploads/2021/10/1دارا-خبر.jpgیغات تبلhttp://www.daranews.ir/wp-content/uploads/2021/10/1دارا-خبر.jpgیغات تبلhttp://www.daranews.ir/wp-content/uploads/2021/10/1دارا-خبر.jpgیغات کد اعلام وصول پایگاه خبری