• تاریخ انتشار خبر : پنجشنبه 24 شهر 1395 | کد خبر : 17625 | ساعت : ۲۳:۰۸:۲۲
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  "بیگی" بار دیگر مدیران دولتی را زیر سئوال برد
  آمارهای مسئولان در حوزه اشتغال «آبکی» است
  داراخبر،نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم از واگذاری‌ غیرقانونی اراضی منطقه آزاد ارس انتقاد کرد و گفت: اصل شایسته‌سالاری و نیازسنجی در این واگذاری‌ها رعایت نشده است.

  t30425131-1338875به گزارش داراخبر،علیرضا بیگی در جلسه مشترک نمایندگان آذربایجان‌شرقی با مسئولان منطقه آزاد ارس، اظهار داشت: در واگذاری اراضی برای توسعه منطقه آزاد ارس شایسته سالاری‌ها و نیاز سنجی‌ها رعایت نشده و ما شاهد واگذاری‌های خارج از چارچوب قانون بوده‌ایم.

  وی افزود: مسئولان منطقه آزاد ارس اعتقاد دارند آمار اشتغال به صورت چشم‌گیر در مناطق آزاد افزایش یافته است اما آمار محصلین جامعه محلی این را نشان نمی‌دهد.

  این نماینده مجلس دهم یادآور شد: با سفیر اذربایجان مذاکراتی در مورد دسترسی به راه ‌آهن اذربایجان از طریق خداآفرین و منطقه مشترک صنعتی داشتم و امیدوارم این امر به زودی محقق گردد.

  وی در ادامه از آمارهای آبکی مسئولین در رابطه با اشتغال انتقاد کرد و بیان داشت: در سال ۹۲ در شرایطی آمار بیکاری در آذربایجان شرقی ۱۲ درصد بود که ۱۰۰ هزار مسکن روستایی و ۱۲۰ هزار مسکن مهر، آزادراه بزرگ ۳۰۰ کیلومتری زنجان به تبریز و پل میانگذر دریاچه ارومیه تاسیس شد و این‌ها فرصت های فوق‌العاده‌ای برای اشتغال در استان بود.

  بیگی عنوان کرد: در شرایطی که در سال ۹۴ همه این فعالیت‌ها تعطیل است، اعلام نرخ بیکاری ۶.۶ درصدی نشان از آبکی بودن آمارها دارد؛ مسئولان اعلام می‌کنند مهاجرت‌ها از آذربایجان شرقی موجب کاهش نرخ بیکاری شده است ما قبول داریم، مهاجرت وجود داشته اما نه تا این حد که نرخ بیکاری به این شدت کاهش یابد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب