• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 30 فرو 1396 | کد خبر : 21500 | ساعت : ۲۲:۵۷:۲۴
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دبیر هیات تکواندو مرند:
  تکواندو می‌تواند رشته اول استان آذربایجان‌شرقی شود
  داراخبر،دبیری هیات تکواندو مرند گفت: در صورت حمایت لازم، تکواندو می‌تواند رشته اول استان آذربایجان‌شرقی شود.

  به گزارش داراخبر،صابر حسین‌زاده در گفت‌و‌گویی با خبرنگاران گفت: تنها مدال استان آذربایجان‌شرقی در المپیک در رشته تکواندو‌ توسط یوسف کرمی به دست آمده است و این نشان می‌دهد که تکواندو این استان پتانسیل لازم برای پیشرفت در کشور را داشته و ‌ می‌تواند رشته اول استان آذربایجان‌شرقی شود.

  حسین‌زاده که خود از مربیان تکواندو استان است، افزود: هنر رزمی تکواندو یکی از ورزش‌های حاضر درالمپیک و دارای فدراسیون جهانی می‌باشد و تکواندوی ایران برای تمامی کشورها شناخته شده است و تیم‌های ملی تکواندو همیشه درمسابقات جهانی والمپیک برای کشورمان افتخارآفرینی کردند.

  وی گفت: آذربایجان‌شرقی از پیشتازان رشته تکواندو در کشور به شمار می‌رود و قهرمانان زیادی از این استان به تیم ملی راه یافته‌اند‌، ولی دراین چندسال مشکلاتی گریبان‌گیر تکواندو استانمان شده است.

  حسین‌زاده در همین مورد تاکید کرد: من در این چندسال اخیر تا به امروز که از طرف هیئت استان در کنار تیم‌های اعزامی منتخب استان به مسابقات کشوری بودم و متاسفانه شاهد افت کردن و یا در جا زدن تکواندو استان هستم که همه این موارد به علت نبود اسپانسر و حامی مالی برای تکواندوکاران و هیئت تکواندو می‌باشد.

  وی که سابقه مربیگری در باشگاه‌های هماجوان مرند، میرداماد تبریز و سالن ورزشی دنیلی شبستر را دارد، گفت: استان‌های مازندران، البرز، تهران، قزوین، خوزستان درتمامی رده‌های سنی در لیگ‌های مختلف کشوری همه ساله حضوری فعال دارند، ولی استان ما با وجو‌‌د کارخانجات بزرگ ازجمله تراکتورسازی و….  حامی مالی نداشته و در تیم‌داری به مشکل خوردیم.

  وی یادآور شد: البته با تلاش‌های که صورت گرفته است اخیرا شهرداری تبریز وهیئت تکواندوی شهرستان مرند در لیگ کشوری در رده سنی نوجوانان حضور می‌یابند ، ولی باید در تمامی رده‌ها که نفرات واستعدادهای خوبی داریم‌ صاحب تیم درلیگ باشیم‌ و مطمئنم درآینده نزدیک پیشرفت چشمگیری خواهیم داشت و امثال یوسف کرمی‌ها دراستان آذربایجان‌شرقی ‌زیاد هستند که باید کشف شوند.

  مربی تیم سوم لیگ برتراستان عنوان داشت: الان سیستم داوری هنوز وارد تکواندوی استان نشده ولی در اکثراستان‌ها نه تنها در مراکز استان، بلکه در شهرهایشان نیز از این امکانات بهره می‌برند و امیدواریم هر چه سریع‌‌تر در استان ما نیز شاهد برپایی این سیستم باشیم.

  صابر حسین‌زاده تاکید کرد: بنده شاهد هستم که رییس هیئت تکواندواستان آقای رنجبرپور، شبانه روز درتلاش هستند مشکلات مربوط به تکواندو استان حل شوند و بنده وظیفه می دانم از ایشان و رییس ورزش و جوانان مرند‌ آقای اللهیارپور، رییس ورزش و جوانان شبستر آقای دهقان، همچنین رییس تکواندو شهرستان مرند آقای محمد حسین‌زاده و رییس هیات تکواندو شبستر آقای کریم‌پور تشکر کرده و از مدیران کارخانجات استان و مدیرکل محترم اداره ورزش وجوانان استان آقای نظمی خواهش می‌کنم که نگاه ویژه‌ای به این رشته المپیکی داشته باشند.

  وی تصریح کرد: اخیرا خانم دکتر آقاپور نماینده ‌شبستر عضو هیئت رئیسه تکواندو استان شدند که می توانند کمک زیادی در آینده برای تکواندو استان آذربایجان شرقی باشند.

  وی در بخشی دیگری از سخنان خود در مورد کارهای انجام شده تکواندو استان گفت: سال قبل لیگ برتر استان بعد از چند سال با حضور ۱۴تیم برگزار شد که شاهد لیگ زیبا و جذاب تاهفته‌های پایانی بودیم و تداوم این مسابقات در رده‌های مختلف سنی می‌تواند نوید روزهای بهتر این رشته در استان آذربایجان‌شرقی را به همراه داشته باشد.

  دبیر تکواندو شهرستان  مرند بیان داشت: من مطمئنم اگر تکواندو استان از لحاظ مالی تامین شود قهرمانان زیادی از خطه قهرمان‌پرور آذربایجان‌شرقی ‌در رشته تکواندو شاهد خواهیم بود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب