• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 11 تیر 1396 | کد خبر : 22217 | ساعت : ۲۳:۰۷:۲۰
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی:
  دستگیری ۱۱۴ متخلف شکار و صید حیات وحش در آذربایجان شرقی
  داراخبر:مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت : در سه ماهه سال جاری با ۱۱۴ متخلف شکار و صید برخورد قانونی صورت گرفته است.

  به گزارش داراخبر،حمید قاسمی  در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این متخلفان با تشکیل ۷۸ پرونده به مراجع قضایی معرفی و جرایم مربوط اخذ و به خزانه واریز شد.
  وی ادامه داد: از این متخلفان هشت قبضه اسلحه ی شکاری، ۲۱ تور ماهیگیری، یک عدد قلاب، یک عدد قفس و چندین فشنگ کشف و ضبط شد.
  قاسمی گفت: بیشترین تخلف مربوط به تخریب محیط زیست با ۴۷ مورد بوده است و در این مدت ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان با ۱۲ مورد تعلیف غیرمجاز دام و ورود احشام بدون مجوز قانونی به داخل مناطق حفاظت شده ی کاغذکنان، سهند، عجبشیر و بناب ۱۲ مورد آلودگی محیط زیست، ۱۵ مورد زنده گیری پرندگان برخورد قانونی کرده اند.
  وی با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی که حفظ محیط زیست را وظیفه ای همگانی می داند، ابراز امیدواری کرد با فرهنگسازی و تلاش مردمی، در خصوص حفاظت محیط زیست گام های موثری برای رسیدن به توسعه ی پایدار برداریم.
  وی از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی اعم از صید و شکار مراتب را با شماره تلفن های ۱۵۴۰ و ۱۸۱۲ به این اداره اطلاع دهند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب