• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه 13 تیر 1396 | کد خبر : 22257 | ساعت : ۲۲:۵۴:۰۷
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون کمیته امداد آذربایجان شرقی خبر داد:
  بهره مندی ۹۱۳ مددجوی آذربایجان شرقی از آموزش های فنی و حرفه ای
  داراخبر: معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: ۹۱۳ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در سه ماهه نخست سال‌جاری از آموزش‌های فنی و حرفه ای بهره‌مند شده‌اند.

  به گزارش داراخبر، غلامحسین پورمنافی سه شنبه با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۹۱۳ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در سه ماهه نخست سال‌جاری از آموزش‌های فنی و حرفه ای بهره‌مند شده‌اند تا پس از کسب مهارت‌های لازم با دریافت تسهیلات اشتغال وارد بازار کار ‌شوند و بتوانند با تکیه بر توانایی و استعدادهای خود به استقلال اقتصادی دست یابند.

  وی ادامه داد: از این تعداد ۶۰ نفر در مراکز دولتی سازمان فنی و حرفه ای  و ۳۶۲ نفر نیز در آموزشگاه های آزاد از آموزش های فنی و حرفه ای در زمینه های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، خدمات و فعالیت های صنعتی و معدنی بهره مند شده اند.

  پورمنافی با بیان اینکه ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد برای توانمند کردن خانواده‌های تحت حمایت است، تاکید کرد: بر اساس استعدادسنجی انجام شده، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی بر حسب علاقه و استعداد مددجویان برگزار می‌شود تا آنان در مسیر اجرای طرح‌های اشتغال با مشکلات و موانع کمتری رو به رو شوند.

  وی تصریح کرد: علاوه بر کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای، دوره‌های پایدارسازی و توسعه طرح‌های اشتغال نیز برای مجریال طرح‌های خودکفایی برگزار می‌شود زیرا نخستین گام برای توانمندی اقتصادی مددجویان اشتغال است و آموزش فنی و حرفه ای زمینه ساز اشتغال پایدار خانوارهای تحت حمایت به شمار می آید.

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خاطر نشان کرد: ۴۶۵ نفر از مجریان طرح‌های خودکفایی در دوره‌های پایدارسازی و توسعه طرح‌های اشتغال شرکت کرده‌اند و برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای، حرفه‌آموزی فرزندان، کاریابی و اجرای طرح اشتغال و نظارت بر حسن اجرای طرح های اشتغال با هدف توانمندسازی و استقلال اقتصادی مددجویان انجام می شود.

  وی با اشاره به اینکه برای ۸۳ نفر از مددجویان تحت حمایت در سه ماهه نخست سال‌جاری کاریابی انجام شده است، تصریح کرد: کاریابی یکی از فعالیت‌های مهم این نهاد است که با معرفی مددجویان به شرکت‌ها و کارخانه‌ها تلاش می کنیم مسیر خوداتکایی آنان را هموار سازیم.

  پورمنافی در پایان اظهار داشت: با هدف اشتغالزایی برای مددجویان، تعامل و همکاری های خوبی با مراکز دولتی و شرکت‌های کاریابی داریم و این تعامل مناسب کمیته امداد استان با موسسات کاریابی موجب شده در سه ماهه نخست امسال ۲۸ مددجوی تحت حمایت از این طریق وارد بازار کار شده و از درآمد ثابت برخوردار باشند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب