• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه 20 تیر 1396 | کد خبر : 22324 | ساعت : ۲۲:۵۲:۴۳
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مرتضی موحدنیا شهردار مرند خبرداد:
  لهستانیها در پروژه های شهرداری مرند سرمایه گذاری می کنند
  داراخبر،مرتضی موحدنیا شهردار مرند گفت: یک سرمایه گذار لهستانی در پروژه بازیافت زباله شهرداری مرندسرمایه گذاری می کند.

  به گزارش داراخبر، مرتضی موحد نیا با اشاره به اهمیت بهداشت و جمع آوری زباله ها بصورت بهداشتی و و بازیافت زباله گفت :روزانه بیش از ۲۵۰ هزار تن زباله از شهر مرند و شهرهای اقماری یامچی ، زنوز ، کشکسرای و بناب مرند حمل می شود که نیاز مبرمی بر بازیافت زباله بصورت بهداشتی را می طلبد وشهرداری مرند آماده همکاری ومشارکت با سرمایه گذار بخش خصوصی می باشد.

  وی در ادامه افزود:براساس مطالعه WHO عدم توجه به جمع آوری و دفع مواد زائد می تواند ۳۲ مشکل زیست محیطی بوجودبیاوردوافراد جامعه باید بدین باور برسند که علاوه بر رعایت موازین بهداشت فردی ملزم به حفظ بهداشت محیط پیرامون خود نیز باشند.

  شهردار مرند با بیان اینکه درصورت عدم رعایت این موضوع سلامت آنها و سلامت سایر افراد جامعه در مخاطره خواهد افتاد گفت:یکی از موارد مهم در زمینه حفظ و ارتقای سلامت افراد و جامعه دفع زباله و مواد زاید صحیح است که متأسفانه درخیلی از مناطق شهری و روستایی بدلیل روشهای نامطلوب جمع آوری زباله، محیط زندگی و سلامت افراد در معرض آلودگی و خطر قرار دارد.

  موحد نیا در خصوص کارخانه کمپوست شهرداری مرند که عملا غیر قابل استفاده است نیز تاکید کرد : قبلا در خصوص احداث این کارخانه اقداماتی صورت گرفته است اما طی بازدید مسئولان سازمان شهرداری های کشور ، این مکان را نیازمند توسعه و همچنین دستگاه های موجود نیز غیر قابل استفاده دانستند و لازم است در این خصوص از تجهیزات نوین استفاده شود که بدین منظور نیز مبلغ یک میلیارد تومان برای کمپوست زباله به شهرداری های شهرستان از سوی سازمان شهرداری های کشور اختصاص یافته است که این مبلغ به حساب شهرداری کشکسرای واریز شده است .

  شهردار مرند در خاتمه با بیان اینکه شهرداری مرند با آغوش باز از این سرمایه گذار استقبال می کند گفت  : این کارخانه برای ۶۵ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی خواهد داشت اگر چه تا به حال هرچه زباله بوده به طریق غیربهداشتی و غیرعملی دفن شده است  اما تلاش می کنیم تا با سرمایه گذاری این شرکت خارجی در این شهرستان شاهد کاهش هزینه ها دفن زباله در مقابل بهره وری بیشتری باشیم .

  در ادامه سرمایه گذارلهستانی گفت: شهرداری ی مرند در زمینه بازیافت زباله ودیگر پروژه های عمرانی پتانسیل بسیار بالای دارد که ما آماده سرمایه گذاری می باشیم.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب