• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 1 مرد 1396 | کد خبر : 22483 | ساعت : ۰۲:۰۲:۲۲
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد؛
  لزوم فرهنگ سازی اصلاح الگوی مصرف جهت نهادینه کردن صرفه جویی
  داراخبر،معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مرند بر لزوم فرهنگ سازی اصلاح الگوی مصرف جهت نهادینه کردن صرفه جویی تاکید کرد.

  به گزارش داراخبر،علیار راستگو معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با اشاره به نقش دهیاران و بخشداران در فرهنگ سازی مصرف آب اظهار داشت: امیدواریم دهیاران با تبیین مشکلات کم آبی و خطرات ناشی از آن به روستاییان، در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی و همچنین پروژه های اجرایی از قبیل اجرای سیستم نوین آبیاری، اصلاح الگوی کشت و سوق دادن کشاورزان به سمت کاشت محصولات کم آبی یاری کنند.

  راستگو خواستار الگو قرار دادن آن دسته از کشاورزانی که نسبت به رعایت الگوی مصرف آب در تولیدات کشاورزی اقدام می کنند برای سایر کشاورزان شد و گفت: باید در زمینه ی مدیریت مصرف وهمچنین حفاظت از منابع آبی فرهنگ سازی شود.

  وی با اشاره به فرهنگ سازی مصرف آب گفت: برای نهادینه کردن صرفه جویی باید فرهنگ سازی اصلاح الگوی مصرف در دستور کار قرار گیرد که باید فرهنگ سازی در این مورد به طور جدی پیگیری شود.

  وی با بیان اینکه اصلاح الگوی کشت تاثیر فراوانی در زمینه  مصرف آب داشته باشد افزود: برای اصلاح الگوی کشت و رفع مشکل باید متناسب با اقلیم مناطق، به تولید محصولات پرداخت و با توجه به قرارداشتن کشور در منطقه خشک، کشت محصولاتی که آب مصرفی آن کم تر و زمان اندکی برای رشد می برند مطلوب تر خواهد بود.

  در این جلسه محمدی رئیس امور منابع آب شهرستان گفت:  امسال ۳۰ مورد اصلاح منصوبات چاههای کشاورزی صورت گرفته است.

  وی گفت: حداکثر ۲۰ درصد چاههای دارای پروانه مجاز، شارژ خواهند شد که بتوانند آبیاری مناسبی داشته باشند.

  وی با اشاره به وضعیت کنتور های هوشمند چاههای آب گفت:  امسال نیاز است ۵۲۰ مورد چاه هوشمند شود .

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب