• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه 3 مرد 1396 | کد خبر : 22504 | ساعت : ۰۱:۵۹:۴۲
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌‌شرقی؛
  احراز صلاحیت ۲۱ موسسه داوری در سطح استان/ باید برای داوری هزینه‌‌ای عادلانه تعیین شود
  داراخبر،مسعودی‌‌فر در جلسه «ارتقاء سطح عملکرد کمی و کیفی مؤسسات داوری»، استفاده از ظرفیت مؤسسات داوری را ضروری دانست.

  به گزارش داراخبر،رضا مسعودی‌‌فر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت داوری و علی الخصوص داوری سازمانی یکی از راهبردها و سیاست‌‌های کلی قوه قضائیه است، ابراز داشت: در کلیه نظام‌‌های حقوقی و قضایی دنیا گرایش زیادی به سمت داوری سازمانی وجود دارد؛ داوری در نظام حقوقی ایران سابقه ای یکصد ساله دارد؛ امیدواریم همانند سایر نظام‌‌های حقوقی در دنیا بتوانیم داوری سازمانی را نهادینه کنیم و اختلافات را به داوری ارجاع دهیم.

  وی داوری را از مصادیق بارز قضازدایی عنوان و بر ترویج داوری سازمانی و تشویق مردم به رجوع به داوری در زمان اختلاف تأکید و اعلام کرد: قوه قضائیه متقاضی و حامی داوری‌‌‌‌های سازمانی است و دادگستری استان نیز از تشکیل و فعالیت مؤسسات داوری حمایت می‌‌‌کند.

  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌‌شرقی اصلاح مبایعه نامه‌‌‌ها و اجاره نامه‌‌‌‌ها و درج شرط داوری در قراردادهای پیش فروش ساختمان در استان را از موارد زمینه سازی برای تحقق رویکرد استفاده از ظرفیت داوری عنوان و ابراز امیدواری کرد در آینده‌‌‌ای نزدیک قسمت قابل توجهی از پرونده‌‌‌های حقوقی به بخش داوری فرستاده شود.

  رضا مسعودی فر احراز صلاحیت ۲۱ مؤسسه داوری در استان را اعلام کرد و از ارجاع پرونده‌‌‌‌های حائز شرط داوری به این مؤسسات در آینده ای نزدیک خبر داد.

  وی میزان هزینه‌‌های داوری را از دغدغه‌‌‌‌‌های ارجاع پرونده به داوری عنوان کرد و خواستار تعیین هزینه عادلانه داوری با تشکیل هیئت مدیره مؤسسات داوری شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب