• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه 3 مرد 1396 | کد خبر : 22518 | ساعت : ۰۱:۵۹:۵۸
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  خرید تضمینی ۶۰ هزار تن گندم در آذربایجان شرقی
  داراخبر:مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت از خرید تضمینی ۶۰ هزار تن گندم کشت پاییزه استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده خرید از واسطه، سلف خر و علاف ممنوع است.

  به گزارش داراخبر،اسفندیار ابولحسن زاده با اشاره به اینکه ۵۰ مرکز خرید در این استان فعال است، تاکید کرد: به منظور حذف واسطه ها خرید باید به صورت مستقیم از کشاورز انجام شود.

  وی با بیان اینکه دارا بودن معرفی نامه مراکز خدمات جهاد کشاورزی برای مراکز خرید تضمینی گندم الزامی است، گفت: گندم تولید امسال باید خریداری شود.

  ابوالحسن زاده خاطرنشان کرد: در زمان حاضر گندم تولید سال ۹۴ از طریق بورس برای واحدهای صنعتی عرضه می شود. وی با اشاره به اینکه انبارهای اتحادیه تعاونی روستایی به عنوان ظرفیت مناسبی برای حذف واسطه ها، کد فعالیت ندارند امکان استفاده از این انبارها به عنوان انبار فرعی را ضروری دانست.

  ابوالحسن زاده با بیان اینکه روز گذشته به عنوان نخستین مرحله ۶۹۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان وجه گندم خریداری شده از گندم کاران استان پرداخت شده است، اظهار کرد: میزان خرید تضمینی در سامانه جامع شرکت خدمات بازرگانی دولتی ثبت و در سامانه جهاد کشاورزی در نوبت پرداخت وجه قرار می گیرد.

  وی با یاداوری اینکه سال گذشته ۵۹۸ هزار تن گندم از کشاورزان استان اذربایجان شرقی خرید تضمینی شد، گفت: امسال با توجه به پیش بینی کاهش تولید در پی کاهش بارندگی ۴۰۰ هزار تن خرید گندم تضمینی در این استان انتظار می رود.

  مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت ظرفیت ذخیره سازی گندم در استان آذربایجان شرقی را ۸۵۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: در زمان حاضر ۳۶۰ هزار تن گندم موجودی داریم.

  به واسطه شرایط خشکسالی و سرمازدگی کشت پاییزه، پیش بینی تولید گندم استان از ۸۴۶ به ۵۰۶ هزار تن کاهش یافته است. در کشت پاییزه سال زراعی ۹۶-۹۵ در حدود ۸۰ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی آبی و ۳۶۳ هکتار از اراضی دیم استان آذربایجان شرقی به کشت گندم اختصاص داشت.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب