• تاریخ انتشار خبر : شنبه 7 مرد 1396 | کد خبر : 22536 | ساعت : ۰۱:۵۸:۳۳
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:
  تشکل های سینمایی باید در سطح استان شکل بگیرند
  داراخبر،محمد محمدپورمدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: تشکل های سینمایی بایددر سطح استان شکل بگیرد و نهاده های مردمی در حوزه سینما و حوزه های تجسمی و تئاتر با اتکا به توان و امکانات، خود بالنده تر از گذشته بتواند ادامه پیدا کند.

  به گزارش داراخبر،محمد محمدپوردر اکران خصوصی فیلم کوتاه حیوان ساخته برادران ارک گفت: طی چند روز گذشته، شاهد دو رخداد مهم بودیم که یکی از آن ها در عرصه بین المللی حضور درخشانی داشتیم و هنرمندان دین خود را به خوبی به فرهنگ و هنر ادا کردند.

  وی تصریح کرد: اصحاب فرهنگ و هنر ما زمان و جهان را به خوبی می شناسند و از حضور در عرصه های مهم ملی و جهانی صرف نظر نمی کنند و کسانی که با دنیا و هنر های آن آشنا هستند  می دانند ازچه راهی می توانند در چنین عرصه هایی با حضور فعال برای فرهنگ کشور خود افتخار بیافرینند.

  محمدپور اذعان داشت: قدم های سنگین و بلند برادران ارک را مثل کاری که در فیلم “ائل” برای استان در راستای سرمایه مهمی دست و پا کردند را ارج می نهیم.

  وی افزود: افتخار فقط برای برادران ارک و عوامل همکاری که کار را به نتیجه رساندند نیست، بلکه سینمای کشور ایران  و آذربایجان شرقی و همچنین همه احاد مردم افتخار می کنند که این رویداد منجر به افتخار آفرینی شده است.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: امیدواریم بتوانیم قله های رفیع فرهنگ و هنر جهان را همانند گذشته که نقش مهمی در شکل گیری تمدن جهانی داشته است، فتح کنیم؛ چرا که آذربایجان و تبریز در شکل گیری تمدن ایران زمین و بشری نقش پر اهمیتی داشته است.

  محمد پور ادامه داد: ما هدف گذاری های مهم را به همت و همکاری فعالان و پیش کسوتان حوزه هنر در حوزه های مختلف فرهنگی هنری مخصوصا حوزه سینما داریم.

  وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی زایش های خوبی را در عرصه سینما و سایر حوزه ها دارد، افزود: ما باید عرصه و بستری را را فراهم کنیم که بتواند زمینه زایش در حوزه سینما را فراهم کند.

  وی تصریح کرد: ما جای خالی جشنواره هایی را که بتواند سال های متوالی ادامه پیدا کند را احساس می کردیم جشنواره فیلم تبریز در همین راستا با همت مردم و مسئولین شکل گرفت. امسال نخستین جشنواره فیلم تبریز که حق تبریز بود را داشتیم. هدف ما از دنبال کردن چنین جشنواره هایی، درخشش در سطح بین المللی فیلم هلند است. خیلی از مسئولین و فعالان حوزه های هنر استقبال و اظهارات خوبی داشتند و اظهار نظر ها عزم ما را جزم تر می کند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب