• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 8 مرد 1396 | کد خبر : 22569 | ساعت : ۰۲:۰۴:۴۰
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
  برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه‌ها از مهم‌ترین سیاست‌های مدیریت استان است
  داراخبر: معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه‌ها را یکی از مهم‌ترین سیاست‌های مدیریت استان ذکر کرد و گفت: افرادی که در مقابل قانون، گردن کلفتی کنند باید به شدت مورد بازخواست قرار گرفته و در پیشگاه قانون، پاسخگو باشند.

   

  به گزارش داراخبر،محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان، با اشاره به مطرح شدن وضعیت منابع آبی کشور در شورای عالی امنیت ملی، گفت: بحران آب به تدریج در حال تبدیل شدن از یک موضوع اجتماعی به یک موضوع امنیتی است.

  وی با اشاره به وجود ۱۵ هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان، تاکید کرد: متاسفانه اکثر این چاه‌ها در حاشیه دریاچه ارومیه حفر شده اند که شرکت آب منطقه ای باید در اسرع وقت نسبت به انسداد آنها اقدام کند.

  معاون ستاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم افزایش فعالیت های فرهنگی و رسانه ای در راستای صرفه جویی در مصرف منابع آب، گفت: مردم باید بدانند که حیات و ممات آنان به آب وابسته است که خوشبختانه این فرهنگ در حال نهادینه شدن است.

  وی از فرمانداران استان خواست که نسبت به برگزاری به موقع جلسات شهرستانی شورای حفاظت از منابع آب و برخورد قانونی با متجاوزان به حریم رودخانه های استان اقدام کنند.

  پورمهدی بر لزوم اجرای مصوبات این شورا توسط دستگاه های ذیربط تاکید کرد و گفت: شرکت آب منطقه ای استان، مسئول پیگیری و نظارت بر اجرای مصوبات بوده و هر ۱۵ روز یک بار باید گزارش ارائه کند.

  وی با اشاره به بهبود تراز آب سفره های زیرزمینی استان، گفت: دستگاه های اجرایی نباید برای کار کردن، منتظر اعتبارات دولتی باشند و شیوه کار کردن تمامی مدیران باید به شکلی باشد که انگار بودجه ای از سوی دولت، تخصیص نخواهد یافت.

  پورمهدی از کاهش ۳۴ درصدی بارندگی در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و تصریح کرد: وضعیت استان آذربایجان شرقی در مقایسه با استان های دیگر بسیار خوب است ولی به دلیل تغییر اقلیم در آب و هوا، گرمای بی سابقه ای را در برخی از شهرستان های استان شاهد هستیم.

  وی همچنین بر لزوم نصب کنتورهای حجمی هوشمند مصرف آب در حوزه های مختلف همچون کشاورزی، صنایع و خانگی، ابراز کرد: از شیوه های مختلف در این زمینه استفاده خواهیم کرد.

  پورمهدی از علما و روحانیون نیز خواست که در اجتماعات دینی و مذهبی در مورد اهمیت صرفه جویی در مصرف آب، سخنرانی کنند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب