• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 8 مرد 1396 | کد خبر : 22578 | ساعت : ۰۲:۰۲:۱۲
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان آذربایجان شرقی:
  توزیع بیش از یک هزار دستگاه سرمایشی در مناطق محروم استان
  داراخبر:پنج ‌هزار و ۲۲۴ خانوار تحت حمایت در مناطق محروم با ضریب هشت محرومیت زندگی می کنند که بیش از سایر مددجویان نیازمند رسیدگی هستند.

  به گزارش داراخبر ،معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان شرقی به ارائه گزارشی از عملکرد و نحوه ارائه خدمات این نهاد به خانواده‌های تحت حمایت ساکن در مناطق محروم استان پرداخت.

  به گزارش سایت خبری کمیته امداد، خالد سیار معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه یک هزار و ۲۶۱ دستگاه سرمایشی بین خانواده‌های تحت حمایت ساکن در مناطق محروم و روستایی استان توزیع شده است، گفت: این سیستم های سرمایشی شامل یک هزار و ۱۵۵ پنکه و ۱۰۶ کولر آبی بوده که بین خانواده های محروم استان توزیع شده است.

  وی با اعلام اینکه برای تهیه دستگاه‌های سرمایشی بیش از ۱۸۰ میلیون تومان هزینه شده است، افزود: بر اساس سیستم نیازسنجی و با اولویت بندی خانواده‌هایی که نیاز ضروری به این وسایل داشته اند، لوازم سرمایشی بین خانواده‌ها توزیع شد.

  سیار با بیان اینکه گرمای هوا در تابستان امسال موجب شده است تا نیاز خانواده‌های تحت حمایت به وسایل سرمایشی را برطرف کنیم، گفت: مددجویان ساکن در مناطق محروم استان همواره نیازمند لوازم سرمایشی و گرمایشی هستند و کمیته امداد با کمک خیران استان می کوشد نیازهای ضروری آنان را تامین کند.

  معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان با اشاره به اینکه ۸۲ دهستان و یک هزار و ۶۹۴ روستا در مناطق محروم قرار دارند، افزود: مناطق محروم استان با ضریب محرومیت شش، هفت و هشت مشخص شده‌اند که به دلیل بالا بودن ضریب محرومیت، لازم است تمهیدات گسترده‌تری برای رفع مشکلات خانواده‌ها و کمک به توسعه این مناطق انجام شود.

  وی با اعلام اینکه ۱۶ هزار و ۶۷۱ خانوار تحت حمایت با جمعیتی بیش از ۳۰ هزار مددجو در مناطق محروم استان سکونت دارند، گفت: پنج ‌هزار و ۲۲۴ خانوار تحت حمایت در مناطق محروم با ضریب هشت محرومیت زندگی می کنند که بیش از سایر مددجویان نیازمند رسیدگی هستند.

  سیار با بیان اینکه کمیته امداد استان توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را در اولویت برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار داده است، افزود: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد در زمینه محرومیت‌زدایی، ارائه خدمات مناسب به خانواده‌های ساکن در مناطق محروم است تا علاوه بر رفع مشکلات مددجویان، آنان بتوانند با تکیه بر توانایی و استعدادهای خود به خودکفایی کامل دست یابند.

  معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان با بیان اینکه برخی از خانوارهای نیازمند تحت حمایت این نهاد فاقد وسایل اولیه و ضروری منزل برای ادامه زندگی هستند، گفت: خیران همچون همیشه یاری رسان کمیته امداد برای تامین وسایل ضروری زندگی خانوارهای نیازمند هستند.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب