• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه 10 مرد 1396 | کد خبر : 22598 | ساعت : ۰۲:۰۰:۴۰
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تشکلهای کشاورزی مثلث تولید، فرآوری و بسته بندی و بازرگانی محصولات کشاورزی را احیاء کنند
  داراخبر: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: برگزاری جلسات پهنه بندی در قالب نظام نوین ترویج با رویکرد برنامه محوری در راستای خودکفایی پایدار محصولات کشاورزی در شهرستانها یک ضرورت است.

  به گزارش داراخبر، مهندس کریم مهری در جلسه ستاد پهنه بندی که با حضور مهندس اکبر فتحی قائم مقام رئیس سازمان و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی و مهندس حبیب شریفیان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان در شهرستان اسکو برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: جلسات ستاد پهنه بندی در شهرستانها شرح و توجیه کامل اهداف و رسالت های وزارتی و استانی نظام نوین ترویج برای همکاران شاغل است، زیرا وزارت متبوع مصمم است در دولت دوازدهم کما فی السابق کاملاً تخصصی و عملیاتی با رویکرد برنامه محور عمل می نماید.
  وی ادامه داد: هدف اصلی وزارت جهادکشاورزی رسیدن به استقلال و خودکفایی پایدار در محصولات کشاورزی مورد نظر مثل گندم است و با عنایات الهی و همت کارشناسان کشاورزی و تلاش بهره برداران به این مهم دست خواهیم یافت.
  مهندس مهری با اشاره به اینکه اگر بتوانیم در کشور با پیشگیری از ریزش برداشت گندم با کمباین را به یک درصد برسانیم، خاطر نشان کرد: در این حالت رقم قابل توجهی گندم ذخیره خواهد شد، اقتصاد مقاومتی یعنی همین که آسیب ها را بشناسیم و از هدررفت سرمایه های ملی جلوگیری کنیم تا اقتصاد بدون نفت را تجربه نمائیم.
  رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی تاکید کرد: اقتصاد کشور باید شفاف باشد و اقتصاد کشاورزی باید از مجرای بازار بورس کالا انجام گیرد تا جلوی رانت و واسطه گری و دلال بازی گرفته شود. وی گفت: تشکلهای کشاورزی باید مثلث تولید، فرآوری و بسته بندی و بازرگانی محصولات کشاورزی را احیاء کنند که در واقع همان زنجیره تولید است.
  مهندس مهری برنامه ریزی، تقسیم کار، زمانبندی اجرایی، پی گیری، نظارت، ارزیابی و اصلاح و بهبود اجرای کار طبق اهداف تعریف شده را از رموز موفقیت عملیات اجرایی دانست و گفت: امروز مدیریت منابع آب، مصرف بهینه آب های تحت الارض، رودخانه ها و چشمه ها یک ضرورت مسلم است و با تغییر موجود در اقلیم استان حتی یک قطه آب نباید هدر رود.
  رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: در شرایطی که محدودیت های محیطی و منابع تولیدی از جمله آب و افزایش خاکهای شور را در مقابل خود داریم، باز از یک سرمایه بزرگ و غنی برخوردار هستیم و آن نیروی کار متخصص و ارزشمند است که تمام شدنی و محدودیت پذیر نیست.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب