• تاریخ انتشار خبر : جمعه 20 مرد 1396 | کد خبر : 22624 | ساعت : ۰۱:۵۷:۳۶
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجانشرقی؛
  هیچ مدیر دولتی حق شکایت از رسانه ها را ندارد/لزوم انتقاد خبرنگاران همراه با رعایت انصاف
  داراخبر،معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجانشرقی، با اشاره به لزوم انتقاد خبرنگاران همراه با رعایت انصاف گفت: هیچ مدیر دولتی حق شکایت از رسانه ها را ندارد.

  به گزارش داراخبر،معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ وارشاد آذربایجان شرقی چمیده فر در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در فرهنگسرای شهرداری مرند با اشاره به مظلومیت حوزه فرهنگ و هنر گفت: سیاست باز رسانه ای از جمله اقداماتی بود که از زمان ریاست جمهوری دکتر روحانی در مورد مطبوعات اعمال شد تا مشکلاتی که در خصوص اخذ مجوز و انتشار و موارد دیگر وجود داشت تا حدودی برطرف شود هرچند انتقاداتی نیز از طرف عده ای به این طرح وارد شد.

  وی با ابیان اینکه اگر می خواهیم جامعه ای رشد کند باید به یک سری شاخصه هایی دست یافته و به بعضی ایرادات تن دهیم افزود: فضای باز رسانه ای هم دارای فرصتها و هم محدودیت ها است. از جمله نکات مثبت آن به جا انداختن انتقاد و سوال در جامعه است و این در صورتی امکان پذیر خواهد بود که به افرادی که توان آن را در خود احساس می کنند اجازه فعالیت دهیم.

  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجانشرقی تعداد نشریات دارای مجوز در استان را ۳۰ مورد عنوان کرد و افزود: با وجود وضعیت خوب استان از لحاظ تعداد نشریات، از لحاظ کیفی بطور کلی وضعیت خوبی در کشور نداریم اما ناگزیر به باز کردن فضای رسانه ای در کشور هستیم. البته در کنار آن برنامه ما این است در چهار سال آینده در کنار توجه به کمیت، به کیفیت نیز توجه کنیم.

  چمیده فر در ادامه با اشاره به انتقاداتی که به حوزه رسانه وجود دارد خاطرنشان کرد: انتقادات از حوزه رسانه همه درست است و تلاش ما این بوده در حد توان آن ها را حل کنیم.

  وی افزود: سیاست شفاف سازی، سیاستی است که ما عهد کردیم تا زمانی که این سیاست جاری است در راستای آن تلاش و فعالیت کنیم چرا که معتقد هستیم مسیری که می رویم باید مسیر اصلاح باشد.

  معاون فرهنگی اداره کل ارشاد در مورد لزوم پاسخگویی مدیران نیز گفت: با توجه به ابلاغ قانون دسترسی آزاد به اطلاعات از طرف رئیس جمهور، این قانون باید اجرا شود و مدیران نیز نباید از پاسخگویی به خبرنگاران بگریزند. در ضمن هیچ مدیر دولتی بنا به دستور استاندار آذربایجانشرقی حق شکایت از رسانه ها را ندارد و در صورت داشتن گلایه از رسانه می توانند از طریق گفتگو آن را مطرح کرده و حل نمایند.

  چمیده فر همچنین فضای مجازی را فرصتی برشمرد که خبرنگاران باید از آن به نحو احسن بهره ببرند چرا که فضای مجازی دشمن رسانه نیست بلکه بعنوان مهمترین رقیب رسانه به شمار می رود.

  وی تصریح کرد: وظیفه رسانه های مکتوب در کنار خبر، تحلیل بوده  و برای آن اندیشه نیاز است که آن هم با مطالعه بدست می آید.

  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجانشرقی در پایان از خبرنگاران خواست تا انتقاد کنند چرا که انتقاد به پویایی جامعه کمک خواهند کرد اما هنگام انتقاد کردن باید انصاف را رعایت نموده و در کنار نکات منفی، نکات مثبت را نیز ذکر کرد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب