• تاریخ انتشار خبر : پنجشنبه 2 شهر 1396 | کد خبر : 22714 | ساعت : ۰۲:۰۳:۵۵
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نائب رییس شورای مرکزی خانه مطبوعات کشور:
  رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی به ایفای نقش بپردازند
  داراخبر،اسدبابایی گفت: خبرنگاران با گذر از سوژهای روزمره باید به عنوان رکن چهارم دموکراسی به ایفای نقش بپردازند.

  به گزارش داراخبر،در انتخابات الکترونیکی خانه‌های مطبوعات و همچنین انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات کشور اسد بابایی از فعالان خبری آذربایجان شرقی به عنوان عضو هیات مدیره خانه مطبوعات و نائب رییس شورای مرکزی خانه مطبوعات کشور انتخاب شد.

  این در حالی است که برای نخستین بار در تاریخ فعالیت خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی یکی از نمایندگان استانی به شورای مرکزی این مجموعه راه یافته است.

  اسد بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی آناج اظهار در این خصوص داشت: امیدوارم نماینده‌ی شایسته‌ای باشم و فرصت به دست آمده را جهت مرتفع نمودن مشکلات رسانه‌ای در کشور مغتنم خواهم شمرد.

  وی با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد تنگناهای کار اطلاع‌رسانی را از بین بریم، ادامه داد: باید رسانه‌های منطقه‌ و استانی در طراز واقعی خود، در عرصه‌ی کار خبری پویا و اثرگذار باشند.

  عضو هیئت مدیره دوره چهارم و پنجم خانه مطبوعات استان، گفت: البته در عرصه‌ی کار خبر مشکلات زیادی وجود دارد که قطعا در کوتاه مدت به طور کامل رفع نخواهند شد ولی با همگرایی و وحدت رویه‌ای که بین اصحاب رسانه استان وجود دارد، خواهیم توانست زمینه حل مسائل را فراهم آوریم.

  بابایی ضمن اشاره به اینکه نماینده‌ی استان و شمال غرب در خانه مطبوعات کشور خواهم بود، اذعان کرد: در راستای حل موانع کاری اصحاب رسانه، کم کردن دغدغه‌های فعالان عرصه خبر، تسهیل کار اطلاع‌رسانی و به ویژه دیده شدن زحمات شبانه‌روزی خبرنگاران ایفای نقش خواهم کرد.

   فعال رسانه‌ای استان تصریح کرد: در خصوص بحث آموزش با برگزاری دوره‌های آموزشی، بازآموزی کوتاه و بلند مدت، گزارش نویسی، یادداشت نویسی و شیوه‌های علمی مصاحبه پیشرفته بار علمی خبرنگاران را ارتقا خواهیم داد.

  وی با بیان اینکه خبرنگاران نباید صرفا به دنبال اخبار عادی و روزمرگی باشند، متذکر شد: اصحاب رسانه استان باید بتوانند نقش رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی را به نحو مطلوب ایفا نمایند.

  عضو هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان اذعان کرد: آذربایجان‌شرقی یکی از استان‎‌های پر تعدد در صدور مجوز مطبوعات الکترونیکی و مکتوب است که این امر به تنهایی نمی‌تواند به تنهایی عامل موفقیت باشد ولی ما باید به دنبال اثرگذاری مطلوب در حوزه اطلاع رسانی و شفاف سازی بوده و بتوانیم نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.

  بابایی ضمن اشاره به اینکه این استان قدمت قابل استنادی در حوزه‌ی خبری دارد، اظهار کرد: از همت و تلاش پیشکسوتان حوزه‌ی خبر استان قدردانی می‌کنیم چرا که جایگاه امروز ما مرهون فعالیت‌های بی‌شائبه ایشان است.

  سرپرست خبرگزاری مهر در استان با اشاره به تماس تلفنی نماینده ولی فقیه، گفت: حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم طی تماس تلفنی انتخاب بنده به عنوان نائب رییس شورای مرکزی خانه مطبوعات کشور را تبریک گفتند که این امر ابتدا به ساکن انرژی مضاعفی به همراه داشت و نوید ایجاد ارتباط بهینه بین اصحاب رسانه و مدیران استانی را می‌دهد.

  نائب رئیس خانه مطبوعات کشور در پایان یادآور شد: از خبرنگارانی که به بنده اعتماد کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم با همدلی بیشتر بتوانیم قدم‌های موثری در جهت رفع آسیب‌های رسانه ای و اجتماعی برداریم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب