• تاریخ انتشار خبر : شنبه 4 شهر 1396 | کد خبر : 22717 | ساعت : ۰۱:۵۹:۲۴
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رییس دفتر رییس جمهور:
  آذربایجان شرقی الگوی موفقی از اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است
  داراخبر:رییس دفتر رییس جمهور در نشستی با خبرنگاران در تبریز، آذربایجان شرقی را تجربه موفقی از اجرای اقتصاد مقاومتی داست و با تاکید بر اینکه این تجربه باید به دیگر استانها انتقال داده شود، گفت: وزارت کشور در ۴ سال گذشته در کنار نگاه سیاسی و اجتماعی، نگاه اقتصادی را نیز در سطح استانداری ها و فرمانداری ها حاکم کرده است و امروز فرماندهی اقتصاد مقاومتی نه تنها در تهران و در دولت، بلکه در سطح استانها و شهرستانها نیز در حال پیشبرد اهداف این سیاستها است.

  به گزارش داراخبر،دکتر محمود واعظی  در پایان سفر خود به استان آذربایجان شرقی در این نشست خبری و در پاسخ به سوالی درباره مساله آب در استان و به ویژه تامین حق آبه ایران از کشورهای همسایه اظهارداشت: ایران جزو کشورهای کم آب دنیاست و با توجه به فراگیری این مشکل در بیشتر کشورها اگر برنامه مشخصی برای رفع این مشکل نداشته باشیم، در آینده به طور جدی دچار مشکل خواهیم شد.

  وی اضافه کرد: در دولت یازدهم اقدامات خوبی برای مهار آبهایی که به هدر می رفتند، انجام شد و در همین ارتباط سدهای خوبی ساخته شده و یا در حال ساخت است. از سوی دیگر برای احصای حق آبه کشور از کشورهای همسایه روابط خوب با همسایگان را مبنای کار قرار داده ایم و بر این مبنا قطعا می توانیم اختلاف نظرها را با مذاکره حل و فصل کرده و نیازی به نگرانی برای حق آبه کشور از کشورهای همسایه نیست.

  رییس دفتر رییس جمهور درباره اینکه توسعه آذربایجان چگونه می تواند موتور محرک توسعه کشور باشد، اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی، قدمت تاریخی و سابقه این استان در تجارت و صنعت و ظرفیتهای آن در کشاورزی و خدمات گواه آن است که همه مولفه های توسعه اقتصادی در این استان فراهم است لذا وقتی چنین استانی در عرصه اقتصاد به حرکت در می آید، می تواند الگویی برای دیگر استانها باشد.

  دکتر واعظی در پاسخ به این پرسش که چگونه می توان الگوی موفق توسعه در آذربایجان شرقی را به دیگر استانها تسری داد، تصریح کرد: به نظرم بهترین جایی که می تواند این تجربیات را با دیگر استانها به اشتراک بگذارد، وزارت کشور و گردهم آیی های استانداران است.

  دکتر جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی هم در این نشست خبری از تصویب ۷۰۰ میلیون دلار فاینانس برای اجرای طرح انتقال آب رود ارس به دشت تبریز در کمیته تخصصی شورای اقتصاد خبر داد و افزود: هدف از اجرای این طرح، تامین آب شرب و کشاورزی شهرهای مسیر و کمک به احیای دریاچه ارومیه است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. مرندی دلسوز   شهریور 11, 1396  

   جناب آقای دکتر جبازاده استاندار محترم آذربایجان شرقی ( مسئول تمامی شهرستانهای استان ) سلام جنابعالی بهتر استحضار دارید که شهرستان ویژه مرند از نظر جمعیت دومین شهرستان بعداز تبریز است مخصوصا دردروازه اروپا و آسیای میانه قرار داردهرروز چندین صد نفر توریست و جهانگرد, از داخل شهر مرند گذر میکنند تعصب شهروندی به کنار چرا همه مسئولان استان به ویژه دولت روحانی به مراغه نگاه ویژه داشته باشند ؟ به چه دلیل تمامی اختیارات خودتان در استان به فرمانداری مراغه تفیض کرده اید ؟چرا مراغه به نگین شهرهای آذربایجان تبدیل خواهد شد ؟حتماسهم مرند از امکانات استان (از بام تا ثریا است ) از آقای دکتر محمد حسن نژاد نماینده محبوب و فعال در خواست می شود پیگیری نمایند تا مشخص شود چه فرقی بین شهرستانها است ؟ فقط تعصب شهروندی است ؟

  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب