• تاریخ انتشار خبر : پنجشنبه 30 شهر 1396 | کد خبر : 22810 | ساعت : ۰۲:۰۶:۱۴
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز تاکید کرد:
  حرکت به سمت ایجاد درآمدهای پایدار از راهبردهای اصلی بودجه سال ۹۷ شهرداری
  داراخبر: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز، حرکت به سمت ایجاد درآمدهای پایدار از راهبردهای اصلی بودجه سال ۹۷ شهرداری عنوان کرد.

  به گزارش داراخبر، محمد باقر بهشتی در خصوص برنامه های شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص درآمد های پایدار شهری گفت: در حال حاضر در شورای شهر تبریز به دنبال اتخاذ و تصویب سیاست کلی در خصوص نحوه تنظیم بودجه سال ۹۷  به شهرداری هستیم و یکی از راهبردهای این سیاست ها توجه به درآمدهای پایدار شهری است.

  عضو شورای اسلامی شهر تبریز افزود: در صورت تصویب این شیوه نامه و سیاست ها در جلسه آینده شورا، چهارچوب ها و راهبردهای تنظیم و تهیه برنامه بودجه سال ۹۷ شهرداری تبریز از جمله حرکت به سمت درآمدهای پایدار شهری در حد اختیاراتی که قانون تعریف کرده است است مد نظر خواهد بود.

  وی با اشاره به اینکه شهرداری اگر درآمد پایدار داشته باشد در آن صورت است که شهردار به معنای واقعی مدیر شهر می شود گفت: لازمه کسب درآمدهای پایدار شهرداری تصویب قوانین مناسب در مجلس شورای اسلامی است که این قوانین اجازه دهند شوراهای شهر به منابع درآمد پایدار شهری دسترسی داشته باشند به عنوان مثال از مالیاتی که از شهروندان گرفته می شود قسمتی نیز باید به شهرداری ها داده شود.

  بهشتی گفت: به نظر بنده باید به شوراها این اختیارات داده شود که عوارض خاصی مانند عوارض شهرنشینی تصویب کنند و ین عوارض که برای توسعه شهر هزینه می شود، مانند مالیات برای ارزش افزوده به صورت مستمر از شهروندان اخذ شود.

  عضو شورای اسلامی شهر تبریز در پایان سخنانش اظهار داشت: در شرایط فعلی این اختیارات در شورای شهر وجود ندارد و به همین دلیل اکثر درآمدهای شهرداری درآمدهای ناپایدار است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب