• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 24 دی 1396 | کد خبر : 25278 | ساعت : ۲۳:۵۳:۵۵
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بهبودی:
  بودجه عمرانی آذربایجان‌شرقی در سال ۹۷ کاهش نیافته است!
  داراخبر،سخنگوی مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی از کاهش ۳۵ درصدی بودجه عمرانی در سال آینده خبر داد.

  به گزارش داراخبر،داوود بهبودی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: در سال جاری منابع مربوط به بودجه عمرانی از دو قسمت اصلی بودجه استانی و اعتبارات توازن منطقه‌ای تشکیل می‌شود و اعتبارت استانی معادل سال‌های گذشته رشد داشته است.

  وی افزود: اعتبارات توازن منطقه‌ای در بودجه ۹۷ برای هیچ استانی لحاظ نشده و اینکه در خبرها بعضاً اعلام می‌شود اعتبار عمرانی استان کاهش یافته تعبیر درستی نیست بلکه به‌دلیل عدم لحاظ اعتبارات تعادل توازن منطقه‌ای است.

  اظهارات بهبودی در حالی است که شیو یاری در گفتگو با فارس از کاهش ۳۵ دردصدی بودجه عمرانی استان خبر داده است. البته پیش از این دولت مدعی بود برای بودجه ۲۰۱۸ سهم ۷۰۰ میلیاردی در بودجه ۹۷ لحاظ کرده که در نهایت مشخص شد این رقم تنها ۱۰ میلیارد است! از سوی دیگر بی توجهی دولت نسبت به تخصیص به موقع بودجه احیای دریاچه ارومیه سبب شده وضعیت نگین آذربایجان روز به روز وخیم تر شود.

  سال گذشته هم در بودجه سال ۹۶، درصد رشد درآمدهای عمومی دولت در استان که سهم عمده آن را مالیات تشکیل می دهد رشد نزدیک به ۳۰ دردصدی داشت که با اعتراض رسانه ها و نمایندگان استان این رقم رشد به مقدار میانگین کشوری در حدود ۱۰ درصد کاهش یافت. نکته قابل توجه اینجاست که بهبودی سال گذشته منتقدان را بی سواد خواند و به منتقدان افزایش مالیات استان حمله کرد.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب