• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 25 دی 1396 | کد خبر : 25326 | ساعت : ۲۳:۵۰:۰۳
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  استاندار آذربایجان شرقی:
  شهرداری تبریز به تعهدات خود در خصوص پیشگیری از اعتیاد عمل کند
  داراخبر،استاندار آذربایجان شرقی بر انجام وظایف قانونی شهرداری تبریز در خصوص پیشگیری از اعتیاد و سامان‌دهی مراکز اسکان معتادان و افراد بی‌سرپناه تأکید کرد و گفت: بر اساس قانون ۱۰ درصد از اعتبارات فرهنگی شهرداری باید در این راستا هزینه شود.

  به گزارش داراخبر،مجید خدابخش در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشاره به نبود شیلتر بانوان در شهر تبریز، گفت: ایجاد این شیلتر باید در دستور کار شهرداری و اداره کل بهزیستی قرار گیرد و در خصوص وضعیت شیلترهای موجود از نظر بهداشتی و تغذیه نیز بازرسی‌های لازم انجام شود.

  وی همچنین از شهرداری تبریز خواست درخصوص ایجاد گرم‌خانه برای افراد بی‌سرپناه غیرمعتاد با همکاری شورای اسلامی شهر برنامه‌ریزی و به‌عنوان یک کار اولویت‌دار و یک وظیفه اصلی به آن عمل کند.

  خدابخش با قدردانی از دستگاه‌هایی مانند دانشگاه علوم پزشکی تبریز درخصوص رسیدگی به وضعیت معتادان و افراد بی‌سرپناه با وجود اینکه وظیفه ذاتی آنها نیست، تأکید کرد: شهرداری تبریز هم باید به تعهدات خود درخصوص مراکز نگه‌داری و درمان معتادان عمل کند.

  استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه موضوع اعتیاد یک موضوع فراگیر است، گفت: اصل این موضوع، فرهنگی است و کار فرهنگی می‌طلبد و تنها پرداختن به بودجه و کارهای عمرانی کافی نیست.

  وی با اشاره به اینکه حاشیه‌نشینی یکی از پنج آسیب اجتماعی اولویت‌دار کشور است، گفت: مناطق حاشیه شهر تبریز و سکونت‌گاه‌های غیررسمی در اجرای طرح کرامت در اولویت قرار گیرند.

  خدابخش همچنین جان‌باختن تعدادی از هموطنان در حادثه آتش‌سوزی کشتی نفت‌کش را تسلیت گفت و برای بازماندگان این حادثه آرزوی صبر و بردباری کرد

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب