• تاریخ انتشار خبر : پنجشنبه 28 دی 1396 | کد خبر : 25388 | ساعت : ۲۳:۵۲:۲۹
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  استدلالی نا مشخص، پشت سیاست مدیران باشگاه:
  چرا تراکتور اصرار دارد از ترکیه مربی بگیرد؟
  داراخبر،ظاهرا مسئولین باشگاه اصرار دارند به هر قیمتی شده نیمکت تیم خود را از کشور همسایه ببندند، مشخص نیست کدام استدلالی پشت این سیاست مسئولین باشگاه نهفته که از دنیزلی به “اورسون یانال” و شاید دیگر گزینه های هموطن آنها می رسند.

  به گزارش داراخبر،در این سالها همواره فوتبال به عنوان ورزشی بوده که مرزهای جغرافیایی را حذف و در تمام جهان طرفداران زیادی را جذب خودش کرده است. در ورزش فوتبال دیگر ملیت و رنگ پوست و نژاد و دیگر مسائل اهمیت ندارد و این تنها تعصب و کارآمدی بازیکنان و مربیاناست که نقش ایفا می کند.

  اما در فوتبال ایران شرایط به گونه ای دیگر رقم می خورد. در این سالهای گذشته از زمانی که مربی کروات مثل بگوویچ در فوتبال ایران خوش درخشید، اکثر تیم ها به مربیان کروات روی آوردند و یا پس از درخشش ادینیو و جانواریو در فوتبال ایران، بازیکنان برزیلی دست چندم پایشان به ایران باز شد که اکثرا هم ناموفق بودند.

  شاید تعجب بر انگیز ترین قسمت ماجرا، اصرار به جایگزین کردن مربی یا بازیکن از ملیت بازیکن جدا شده و یا مد نظر جذب است. همین چند فصل پیش بود که پس از درخشش دوس سانتوس برزیلی در قلب خط دفاعی تراکتورسازی و جداییش از این تیم در نقل و انتقالات، مسئولین تیم کاردوسو، هموطن این بازیکن را جذب کردند که هیچگاه نتوانست جای او را پر کند.

  اکنون هم شرایط به گونه ای دیگر برای تراکتور رقم می خورد. در شرایطی که پس از قطعی شدن جدایی گلمحمدی از این تیم، مسئولین باشگاه به فکر مذاکره با دنیزلی افتادند. هرچند با توجه به کارنامه این مربی سرشناس ترک و شناختی که از فوتبال ایران دارد می تواند گزینه مناسب باشد اما قسمت عجیب ماجرا مربوط به جایی می شود که پس از حرف و حدیث های مطرح شده در رابطه به احتمال عدم ثبت قرارداد با دنیزلی، نام مربیان ترک دیگری مطرح می شود.

  ظاهرا مسئولین باشگاه اصرار دارند به هر قیمتی شده نیمکت تیم خود را از کشور همسایه ببندند. مشخص نیست کدام استدلالی پشت این سیاست مسئولین باشگاه نهفته که از دنیزلی به “اورسون یانال” و شاید دیگر گزینه های هموطن آنها می رسند.

  هر چند قرابت زبانی و حتی فرهنگی و دینی می تواند مسئله حائز اهمیت در خرید بازیکن و یا قرارداد با سرمربی باشد اما بدون تردید تخصص و توانمندی مهمتر از گزینه ای دیگر در ورزش خواهد بود. چه بسا مربیان داخلی زیادی باشند که موفق تر از گمنام ها و حتی نامدارهای خارجی عمل کنند.(زیتون)

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب