• تاریخ انتشار خبر : پنجشنبه 28 دی 1396 | کد خبر : 25409 | ساعت : ۲۳:۵۲:۰۰
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  فرماندار شهرستان ویژه مرند خبرداد:
  کاهش ۶۱ درصدی میزان آب در سد زنوز
  به گزارش داراخبر،راستگو در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مرندگفت:  امسال شاهد کاهش بازندگی در شهرستان بوده ایم که در پایاب سد زنوز در سال گذشته سه میلیون متر مکعب ذخیره آبی بود ولی امسال با کاهش ۶۱ درصدی این میزان به یک میلون متر مکعب آب رسیده است. وی درادامه افزود : […]

  به گزارش داراخبر،راستگو در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مرندگفت:  امسال شاهد کاهش بازندگی در شهرستان بوده ایم که در پایاب سد زنوز در سال گذشته سه میلیون متر مکعب ذخیره آبی بود ولی امسال با کاهش ۶۱ درصدی این میزان به یک میلون متر مکعب آب رسیده است.

  وی درادامه افزود : در طی سال گذشته و سال جاری نیز در جهت کاهش مصرف آب کشاورزی در شهرستان مرند ، با اقدام کنترل میزان برداشت و یا قطع برق اضافه برداشت آب از چاه های مجاز کشاورزی شاهد صرفه جویی ۲۹ میلیون متر مکعبی آب هستیم.

  فرماندار شهرستان ویژه مرند در ادامه به آب گیری سد بناب مرند اشاره کرد و گفت : سد بناب مرند با ظزفیت نگهداری یک میلیون متر مکعب ّ برای ۶۰۰ هکتار از اراضی و باغات کشاورزی پایاب این سد با تلاش مسئولین امور آب شهرستان و بعد از مخروطه ریزی امسال به زودی آبگیری خواهد شد.

  راستگوتصریح کرد: باید تمامی مردم و کشاورزان نسبت به فرهنگ صحیح مصرف آب اقدامات لازم را انجام دهند که در غیر این صورت و با مصرف بی رویه آب در منازل وباغات کشاورزی برای سال آینده با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

  در ادامه عادل اصغر پور معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به اهمیت آب افزود: آب به عنوان اصلی ترین زیر ساخت در جامعه است و با توجه به بحران کم آبی ، مدیریت جدی آب بیشتر احساس می شود .

  وی گفت: کاهش میزان بارش باعث کم شدن ذخایر آبی در سفره های زیر زمینی و پشت سدها شده که ۶۱ درصد میزان آب کاهش یافته است .

  معاون فرماندارمرند بااشاره به کنترل برداشت های بی رویه بیان داشت: کنترل برداشت بی رویه وتداوم کنترل هوشمند سازی چاههای آبی از ضروریات است و منابع زیر زمینی در شرایط بسیار حادی است و باید کنترل شود .

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب