• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 4 بهم 1396 | کد خبر : 25473 | ساعت : ۲۳:۵۶:۲۷
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سخنگوی شورای شهر مرند :
  تصویب با دقت تعرفه عوارض شهرداری ضامن حفظ منافع عمومی است
  داراخبر،سخنگوی شورای شهر مرند محمد تقی طهماسب پور گفت: دقت در تصویب تعرفه عوارض محلی شهرداری ضامن حفظ منافع عمومی در تدوین بودجه است.

  به گزارش داراخبر،محمد تقی طهماسب پور در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: چندین جلسه است که جلسات شورای اسلامی شهر با محوریت بررسی تعرفه عوارض محلی برگزار می گردد که شورای اسلامی شهر با در نظر گرفتن مباحث فنی و کارشناسی و ملاحظات محیطی و سیاست های اقتصادی پیش رو، دفترچه عوارضی مطلوب، دقیق، منطبق با واقعیتها و شایسته شهر مرند تدوین می کنیم.

  وی با تأکید بر اجرای ماده ۳۰ آیین نامه مالی شهرداری ها و همچنین قانون وظایف و اختیارات شورای اسلامی شهرها، اضافه کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که زیربنای بودجه و درآمد شهرداری ها بوده، دفترچه تعرفه عوارض سالیانه شهرداری هاست که توسط شهرداری تهیه و در شورای شهر مصوب می شود؛ بنابراین اهمیت موضوع با توجه به تصمیم گیری برای یکسال مالی شهرداری، مشهود است.

  این عضو شورای اسلامی شهر مرند اظهار کرد: موضوع عوارض و بهای خدمات از مهمترین وظایفی است که پرداختن صحیح، دقیق و عدالت محور به این امر، تضمین کننده برنامه های مالی سال آتی شهرداری و مبنای سیاست گذاریها در مدیریت شهری خواهد بود.

  طهماسب پور گفت: انتظار میرود با لحاظ توانایی مدیریت و نظرات کارشناسی مجموعه مدیریت شهری، سیاست گذاری های تدوین شده، اجرا شود که زیربنای آن‌هم دفترچه عوارض محلی خواهد بود است.

  وی خاطر نشان کرد: این لایحه تعیین نرخ کلیه خدماتی که شهرداری به شهروندان ارائه می‌کند را تعیین می‌کند. بر اساس قانون هر سال لایحه تعرفه عوارض محلی باید تا ۱۵ بهمن ماه تایید و به انتشار عمومی برسد.

  با توجه به بند ۱۶ ماده ۷۱ قانون تشکیلات و وظایف شوراهای اسلامی که بررسی و تصویب تعرفه عوارض و بهای خدمات  شهرداری یکی از وظایف  شوراهای اسلامی شهر می‌باشد، لایحه پیشنهادی شهرداری مرند برای سال آینده در صحن علنی شورای اسلامی شهرمرند که با جلسات نیم بند علنی وغیر علنی در حال  بررسی می باشد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رایتل عقیق سافت تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب