• امروز : چهارشنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۱
1
پاشایی بهرام نماینده مردم مرند وجلفا:

دو مجلس گذشته طرح صیانت را اشتباه استارت زده بودند

  • کد خبر : 30292
دو مجلس گذشته طرح صیانت را اشتباه استارت زده بودند
دارا خبر،نخستین نشست خبری معصومهپاشایی بهرام نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در اولین روزهای سال جدید با اصحاب رسانه (فضای مجازی )بدون دعوت از رسانه های رسمی این منطقه برگزار شد.
به گزارش داراخبر، معصومه پاشایی بهرام در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران (فضای مجازی)ضمن تبریک عید باستانی نوروز و خیرمقدم به خبرنگاران و اصحاب رسانه، گفت: این جلسه به شما تعلق دارد و من کوتاه سخن می‌گویم تا شما سوالات‌تان را بپرسید.

وی افزود: از روزی که افتخار خادمی ملت نصیب بنده شده است ، برای حل تک تک مشکلات منطقه تلاش کرده ام. هر افتخاری کسب شده است متعلق به مردم مرند و جلفا هست و اگر کاستی اتفاق افتاده است بنده مقصرم و این مال مردم منطقه نیست. مردم مرند و جلفا مردم بزرگی است و تلاش برای خدمت به این مردم فرهیخته باید به نحوی باشد که در شان این مردم بزرگ و تاریخ ساز باشد.

پاشایی گفت: شهرستان مرند امروز در توسعه صنعتی دچار بحران اراضی است. قرار بود فاز ۲ خاک چینی مرند در ابعاد بزرگتر و وسیع تری احداث شود که در تصرف اراضی با مشکل مواجه شدیم و مجبور شدیم این پروژه مهم را در ابعادی کوچکتر و  در اراضی خود این شرکت آغاز کنیم.
 این نماینده در خصوص احداث پارک بانوان مرند گفت:در پروژه پارک بانوان مرند، خیر و سرمایه گذار جذب شده است و محل پارک هم با همکاری شورای اسلامی شهر مرند شناسایی شده و بنده متعهد به اجرای دیوارکشی و برخی کارهای داخل پارک شده ام ولی متاسفانه بخاطر اینکه در حوزه امنیتی با مشکل تامین امنیت این مکان توسط متولیان امنیت مواجه هستیم فعلا پروژه متوقف شده است ولی با همه این مشکلات ، اجرای این پروژه در برنامه کاری ماست و به فضل الهی این پروژه را به سرانجام خواهیم رساند.
 عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پایمالی حقوق مردم موجب شد تا به موضوع کارخانه عالم آرا ورود کنم. متاسفانه گروهی از گذشته این مجموعه را قبضه کرده اند و بخاطر منافع عده ای، حاضر به تعطیلی این مجموعه شده اند که واقعا در این مساله به شهرستان مرند ظلم شده است. البته باید بگویم که افزایش سرمایه این مجموعه با شرط پرداخت از سود این مجموعه نه آورده سرمایه گذاران مصوب شده است. در حال حاضر پروژه یک‌ شرکت داروسازی توسط شرکت داروپخش جهت تبدیل این مجموعه به یک شرکت دارویی در حال انجام مطالعات است.
پاشایی گفت: انتقال آب ارس یک پروژه ملی و استانی است و خوشبختانه پیشرفت خوبی نیز داشته است. پیمانکاران قبلی پروژه که کاستی های زیادی در پیشبرد پروژه داشته اند خلع ید گردیده و اخیرا طبق پیمان جدید به قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) واگذار گردیده است. همچنین در دیدار اخیری که با وزیر نیرو برگزار کردیم جزو پروژه های صد در صد اجرا لحاظ گردیده که با تحقق این پروژه حق آبه منطقه ما قابل برداشت خواهد بود و امید است با این پروژه یکی از بحران های اساسی شهرستان که بحران آب میباشد رفع گردد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: بودجه مناسبی برای اتمام پروژه تصفیه خانه آب مرند لحاظ شده است که این پروژه به اتمام برسد و سپس لوله گذاری لازم برای انتقال آب انجام گیرد. اما در حوزه فرهنگ سازی در بحث مصرف آب هم رسانه ها مسولیت سنگینی دارند که تقاضایی که از رسانه ها دارم این است که به این مساله ورود کنند و شرایط فرهنگی به شکلی فراهم شود که مردم خود پلیس آب باشند تا از مقطع بحرانی آب در شهرستان مرند بدون وقوع فاجعه ای گذر کنیم.
وی در خصوص بخش یامچی هم گفت: در بخش یامچی ۳ نفر داوطلب دنبال سرمایه گذاری در شهرک دامپروری یامچی بودند که بزودی این واگذاری برای شروع کار و تولید انجام خواهد شد. در بحث اصلاح سه راهی یامچی نیز کارهای مطالعاتی و تصویب طرح انجام شده و طرح مصوب به پیمان واگذار شده است و با مساعد شدن شرایط آب و هوایی در اولین فرصت عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.
 معصومه پاشایی بهرام اشاره ای به حوزه اشتغالزایی در شهرستان مرندکرد وبیان داشت: شرکت سن ایچ در حال عملیات احداث ساختمان و زیرساخت در شهرک صنعتی شماره  ۲ (کشکسرای)  است.این شرکت  متعهد به فعالیت در صنایع فرآوری و بسته بندی زعفران و صنایع تبدیلی و خشکبار نیز شده که با آغاز فعالیت این کارخانه محصولات کشاورزان ما خریدار خواهند داشت و دیگر دغدغه بازار فروش میوه با قیمت مناسب برای کشاورزان وجود نخواهد داشت.
پاشایی تصریح کرد: در مورد پل دولت آباد قولی که معاون وزیر مبنی بر هزینه کرد ۸ میلیاردی برای این پروژه بود انجام گردید ولی ادامه پروژه که متعلق به شهرداری مرند بود در دوره قبلی شورا انجام نگرفت. تمام کارهای مطالعاتی این پروژه انجام شده و هماهنگی های لازم با معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند انجام گردیده تا این پروژه در شروع فصل کاری جدید آغاز و تکمیل گردد و پروژه استادیوم مرند رفع معارض گردیده و پیمانکار موظف به ادامه انجام پروژه گردیده است. قرار بر برگزاری جلسه ای بعد از ایام عید مبنی بر تامین مالی این پروژه است و قول مساعد وزیر ورزش برای تامین مالی پروژه اخذ شده است و ان شاء الله با شروع عملیات اجرایی و تکمیل آن ، خون تازه ای در رگ های جامعه ورزشی مرند و منطقه جریان خواهد یافت.
نماینده مردم مرند وجلفا در ادامه اظهارداشت:  پروژه هاب لجستیک شهرستان مرند وجانمایی آن در استان مصوب گردیده است. اما لازم به ذکر است که این پروژه نیازمند سرمایه بزرگی است. در جلسه اخیری که با سرمایه گذاران شهرستانی تشکیل شده بود پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم توسط سرمایه گذاران و سرمایه گذاری لازم برای ایجاد این هاب لجستیک داده شد. که سرمایه گذاران وعده دادند که این کنسرسیوم را تشکیل دهند تا احداث هاب لجستیک را آغاز کنیم. ۲۳۵ هکتار زمین لازم برای واگذاری به این پروژه مصوب شده و آماده واگذاری به سرمایه گذار می باشد.
رئیس فراکسیون مناطق آزاد گشور گفت: بعنوان رییس فراکسیون مناطق آزاد و شخصی که تسلط کافی بر قوانین این حوزه دارم باید گفت که وعده الحاق مرند به منطقه آزاد شعاری بیش نبوده و نیستو در واقع میتوان گفت که چنین چیزی امکانپذیر نیست. مطابق قانون این اجازه برای مناطق آزاد برای ایجاد بنادر و یا زیرساخت های ریلی و حمل و نقلی خود در خارج از مناطق آزاد داده شده است که طبق این قانون زمینی در دشت یکانات برای احداث فرودگاه ارس خریداری شده است که با این پروژه نیز به دلیل نزدیکی فرودگاه های خوی و تبریز تا به امروز مخالفت شده است. بنده این مساله را صادقانه و به دور از شعارهای انتخاباتی عرض کردم تا اعتماد مردم در انتخابات مورد سواستفاده قرار نگیرد.
  وی در خصوص شفافیت آرا نیز بیان داشت: در بحث شفافیت آرا با نقص قانون مواجه بودیم و علت رفت و آمدهای این طرح به مجلس و مخالفت ها، نقص قانون در مجلس بود. شفافیت آرای نمایندگان در تمام امور ممکن است نمایندگان را به دلیل ترس از فضای اجتماعی مجبور به رای دادن به هر مساله و قانون بیخودی کند. امروز و با اصلاح قانون پیش بینی بنده بعنوان دبیر فراکسیون سیاسی مجلس این است که این قانون در جلسات آتی مجلس تصویب شود و تلاش ما این خواهد بود که شفافیت بر تمام دستگاه دیوان سالاری کشور حاکم شود.
معصومه پاشایی بهرام از اشتباه استارت خوردن طرح صیانت گفت و تصریح کرد: اشتباه اصلی طرح صیانت که از دو مجلس گذشته استارت زده شده بود این بود که بدون اینکه بخواهند با مردم صحبت کنند آن را طراحی کرده و به مرحله قانون گذاری ورود پیدا کرده بودند که با مخالفت مجلس از قانونی شدن آن جلوگیری کردیم. بنده مخالف محدودیت اینترنت هستم و تنها عضوی که رای مخالف داشت بنده بودم. بنده با فیلترینگ و محدودیت فضای مجازی مخالف هستم و بنیانگذاران فیلترینگ و تولیدکنندگان فیلترشکن بزرگترین خیانت را در حق مردم و خانواده های ایرانی کردند.
این نماینده در ادامه گفت: برخی از سفرهای خارجی من در قامت رییس بین المجالس آسیایی مجلس صورت میگیرد و برخی سفرها هم منطقه ای می باشد که بیشتر در حوزه محیط زیستی و اقتصادی انجام گرفته است و در اکثر سفرهای با موضوعات  اقتصادی، استاندارد، مناطق آزاد و صنایع و معادن به دلیل حیطه کاری ام حضور دارم.
 عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی در خصوص  مطرح شدن سوالاتی مبنی بر مدرک پزشکی چه تناسبی با عضویت در این کمیسیون دارد اظهارداشت: باید بگویم بنده مدرک‌ پزشکی خودم را به مجلس ارائه نداده ام و با مدرک حقوق در حیطه کمیسیون صنایع و معادن برای کمک به منطقه خود در این کمیسیون حضور دارم. این حضور کمک کرده است که معدن مس کوهناب در منطقه فعال شده و معدن طلا در حال اکتشاف هست و در آینده چند هزار اشتغال را میتواند به همراه داشته باشد. حضور بنده در کمیسیون صنایع و معادن و پیگیری هایی که کرده ام موجب بازگشت عایدات شرکت خاک چینی به مرند شده است که مبلغی حدود ۲ میلیارد تومان ماهیانه عایدی مالیاتی شهرستان از شرکت خاک چینی است که صرف عمران و توسعه شهرستان مرند میشود.
وی در پایان گفت: در مساله تفکیک نمایندگی مردم مرند و جلفا و داشتن نماینده های مستقل این دو شهرستان باید گفته شود که اولا قوانین چنین اجازه ای را نمی دهند چون لازمه داشتن دو نماینده برای حوزه انتخابیه مرند و جلفا وجود حداقل ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در منطقه هست و از سویی مشاهدات میدانی من از فضای حاکم بر مناطق دارای دو نماینده بروز اختلافات و پسروی منطقه است.
لینک کوتاه : https://www.daranews.ir/?p=30292

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.