• امروز : دوشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۱
0

این می شود، آن می گردد، ضرورت است، باید بشود، خواهد شد…

  • کد خبر : 1271
این می شود، آن می گردد، ضرورت است، باید بشود، خواهد شد…

به گزارش دارانیوز:بدون مقدمه باید به حضور برخی مدیران استان وشهرستان برسانم عملکردی که برپایه ی” می شود و بشود و خواهد شد و برگزار می گردد… پایه گذاری گردد فقط حرف است و این جملات رسانه ای را تا موقعی که به بالفعل تبدیل نکرده اید عملکرد خود تلقی نکنید، مخاطبین شما بیدارند و […]

1247به گزارش دارانیوز:بدون مقدمه باید به حضور برخی مدیران استان وشهرستان برسانم عملکردی که برپایه ی” می شود و بشود و خواهد شد و برگزار می گردد… پایه گذاری گردد فقط حرف است و این جملات رسانه ای را تا موقعی که به بالفعل تبدیل نکرده اید عملکرد خود تلقی نکنید، مخاطبین شما بیدارند و حرف به حرف و نکته به نکته سخنان شما را ضبط می کنند بنابراین بیش از آنکه در صدد افزایش اینگونه حرف ها باشید تلاش کنید در بحث عملیاتی شدن انها هم پیشروی کنید و گرنه مدیران بعد از شما هیچ تعهدی به حرف های شما نخواهند داشت.
راحت تر عرض می کنم، مدیرکل جان، این را بدان، شما اگر شب و روز کار کنی اما از تلاش خود تحلیل و آسیب شناسی و فرایند سازی در نتیجه گیری نداشته باشی ، تلاش تان فقط مثل خورشیدی بوده است که صبح طلوع کرده و مغرب غروب می کند و فردا روز دیگری است…
مسئول جان:این را بدان اگر تلاش واقعی کنی، انعکاس واقعی خواهد داشت و اگر تلاش غیر از آن باشد، انعکاس آن موقتی است و ماندگاری آن فقط بر روی سایت هاست نه بر روی قلب ها…
مسئول جان:اگر در حوزه اقتصاد کار می کنی، اگر در حوزه فرهنگ تلاش داری، اگر در حوزه ورزش و جوانان خدمتگزار هستی، اگر در حوزه سلامت گام برمی داری، این را بدان مردم هوشیارند و می دانند آنچه را که شما هنور انجام نداده ای.مردم و مخاطبین شما هوشیارند بنابراین کار و تلاش خود را براساس نیت الهی و در راستای خدمت عزم کن نه اینکه پیرو سیاست های حزب سیاسی خود پیش می روی، آنان که اینگونه رفتند کدامشان موفق بودند که شما راه انها را پیش گرفته اید؟
دعوا بر سر عزل و نصب ها نشان دهنده ضعف سیاسی احزاب است که متاسفانه برخی مدیران با خود به ارث برده اند و این همان نیت سیاسی است.

مسئول جان:در عرصه خدمت ، تلاش و زحمت تو و همکارانت باید در قلبها رسوخ کند نه بر زبانها، طوری باید پیش بروی که انگار فردا دیگر در این منصب نیستی ،طوری باید قدم برداری که امروز آخرین روز و این برنامه آخرین عملکرد توست. آیا در بازار سیاست اینگونه هست؟!!

بله.متاسفانه در هر دولتی بخش اعظم عملکردها بر این نگاه پایه ریزی شده است که امیدواریم در دولت تدبیر که هنوز وقت دارد فکری به حال این موضوع کند.

اما کارمندان.مسئول جان:کارمندانت هر چه قوی باشند و یا هرچه ضعیف باشند شما مسئول مدیریت برآن هستی. قوی ها را بها داده و ضعیف ها را فرصت و امتحان بده. اما اگر بخواهی خط بطان بر توانایی آنها بکشی قوی ترین افراد را هم اگر وارد دستگاه کنی راه بجا نخواهی برد.

قانون هشتاد بیست را که می دانی؟یعنی ابنکه 80درصد دستاوردهای ما نتیجه 20 درصد از فعالیت های ماست، شناسایی 20درصد و تمرکز برآنها باعث کاهش آرام آرام 80 درصد فعالیت غیر اثر بخش است و شناسایی کارمندان شما در همین 20 درصد نهفته است.

مطلبم را کامل کنم در یک جمله”این کارمندان نیستند که باید با اخلاق، رفتار و روش شما کنار بیایند بلکه شخص شما هستید که باید با کارمندان کنار آمده و طبق نظرات، پیشنهادات و ایده های خوب آنان، مدیریت نمایید.”

در خاتمه.مسئول جان:آن چه انجام می دهید بنویسید، به آنچه می نویسید عمل کنید، صدای کردار از صدای گفتار بلند تر است.

نویسنده:عبدالصمد دشتی
لینک کوتاه : https://www.daranews.ir/?p=1271

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.