تاریخ انتشار : شنبه 4 شهریور 1402 - 16:14
کد خبر : 32238

امام جمعه شهر مرند:

 برخی مسؤولان مردم را مقصر می‌دانند !

 برخی مسؤولان مردم را مقصر می‌دانند !
داراخبر،امام جمعه شهر مرند ضمن انتقاد از رفتار برخی مسئولین گفت : متاسفانه بعضا شاهد هستیم برخی از مسئولین بجای عذرخواهی بخاطر ناکارآمدی خود، در کمال پررویی مردم را مقصر می‌خوانند، این حرکت زشتی است ، نباید مشکلات را توجیه کنید اگر بخواهید می توانید آنها را حل کنید.
به گزارش دارا خبر ، حجت الاسلام و المسلمین نعمت زاده امام جمعه شهر مرند گفت : هیچ ظالمی همچون یزید از ابتدا اینگونه گناهکار بدنیا نیامده است بلکه عواملی باعث گردیده به جنایت های فجیع دست بزنند و به لعن ابدی دچار شوند که پیامبر گرامی اسلام (ص) در خصوص چیزهای بدتر از گناه به چهار مورد اشاره می فرمایند که عبارت است از : «الاستحقار و الافتخار و الاستبشار و الاصرار» یعنی کوچک شمردن گناه، افتخار کردن به گناه، شادمانی کردن به گناه و اصرار برگناه اینها انسان را عاقبت به شر و لعن و عذاب ابدی دچار می کنند .
امام جمعه شهر مرند ضمن انتقاد از رفتار برخی مسئولین گفت : متاسفانه بعضا شاهد هستیم برخی از مسئولین بجای عذرخواهی بخاطر ناکارآمدی خود، در کمال پررویی مردم را مقصر می‌خوانند، این حرکت زشتی است ، نباید مشکلات را توجیه کنید اگر بخواهید می توانید آنها را حل کنید
وی در ادامه مردم را صاحب اصلی این انقلاب عنوان کرد و افزود :امام خمینی بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران «رضوان‌الله‌تعالی‌علیه»، مردم را صاحبان اصلی انقلاب و کشور می‌دانستند، همچنین مقام معظم رهبری نیز این انقلاب پُرشکوه ملّت ایران را بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید عنوان کرده اند که تنها انقلابی است که یک چلّه‌ی پُرافتخار را بدون خیانت به آرمانهایش پشت سر نهاده است .
نعمت زاده در ادامه افزود: امروز که گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها بحران آب، نان و کاهش ارزش پول ملی باعث شده مردم از هر نظر تحت فشار باشند دلیل آن این است غالبا از مسئولین تا اغلب نمایندگان مجلس در بحث نظارت ضعف مشهودی دارند، دخالت برخی ها در عزل و نصب ها نیز خود دلیل این عدم مدیریت ها و ناکارآمدی ها است که البته اینها جزو مهمترین نقص های در عملکرد دولت است و مایه شرمندگی است لذا باید به این مسائل توجه شود و مردم شاهد حل آنها باشند .
امام جمعه مرند با اشاره به مناسبت‌ های تقویمی، انفجار دفتر نخست وزیری توسط ایادی آمریکا، گفت : هشتم شهریورماه سالروز اقدام تروریستی انفجار دفتر نخست ‌وزیری جمهوری اسلامی ایران است بدست منافقین کوردل و مزدور بیگانه و با حمایت مدعیان حقوق بشر است .
 دولت سیزدهم یک دولت مردمی، ولایی است
حجت الاسلام نعمت زاده ضمن تبریک گرامیداشت هفته دولت گفت : یاد و خاطر شهدای گرانقدر، بویژه کسانی که به عنوان نماد مسئول در تراز اسلام ، تشیع و نظام اسلامی بودند همچون شهیدان رجائی و باهنر و عزیزانی که در راه خدمت به مردم به فیض شهادت نائل آمدند را گرامی داشته و هفته دولت را به تمامی دولتمردان و خدمتگزاران صدیق نظام مقدس علی الخصوص دکتر رئیسی رئیس جمهوری مردمی و ولایی، استاندار محترم آذربایجان شرقی و همچنین فرماندار و همه آن مسئولینی که در این شهرستان با اخلاص شبانه روز در تلاش هستند تا مشکلات مردم حل و فصل شود تبریک عرض می کنم .
 عملکرد مطلوب دولت، امید و اعتماد مردم را تا حدود زیادی احیا کرد
خطیب نماز جمعه شهر مرند با بیان اینکه دولت سیزدهم یک دولت مردمی، ولایی است گفت : دولت سیزدهم نمی گوییم تنها، اما جزو معدود دولت های است که بیشترین پایبندی به آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ، فرهنگ دینی و ایستادگی در مقابل دشمنان را دارد ..
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مرند با بیان اینکه عملکرد مطلوب دولت، امید و اعتماد مردم را تا حدود زیادی احیا کرد گفت : دولت با موفقیت در حوزه سلامت علی الخصوص کنترل ویروس منحوس کرونا و همچنین انجام سفر ریاست جمهوری و اعضای هیئت دولت به استان ها و شهرستان ها که به اولویت های خود تبدیل کرد باعث شد امید و اعتماد مردم را تا حدود زیادی احیا کند .
 سیاست خارجی دولت گسترش روابط با همسایگان است
وی با اشاره به اولویت نخست سیاست خارجی دولت که گسترش روابط با همسایگان است را قابل تقدیر دانست و افزود : سیاست همسایگی در دستگاه دیپلماسی دولت سیزدهم نقش ویژه‌ای داشته و در جهت توسعه روابط با کشورهای منطقه مورد توجه ویژه قرار گرفته است که امروز شاهد تعاملات خوبی با کشورهای همسایه هستیم.
تلاش دولت برای عضویت کشورمان در سازمان های اقتصادی بین المللی
امام جمعه شهر مرند با بیان اینکه برای نخستین بار صادرات غیر نفتی ایران به ۵۳ میلیارد دلار رسید، خاطر نشان کرد : همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند امید به کشورهای غربی از عوامل تضعیف اقتصاد کشور بود که با تلاش دولت الحمدالله امروز شاهد عضویت رسمی کشورمان در سازمان های اقتصادی منطقه ای و بین المللی از جمله قدرت‌های نوظهور اقتصادی جهان موسوم به گروه بریکس بود که قدمی بزرگ بود که در دراز مدت انشالله شاهد توفیقات این اقدامات خواهیم بود .
 سوم شهریور سالروز اشغال ایران توسط متفقین
وی با بیان اینکه سوم شهریور سالروز اشغال ایران توسط متفقین است گفت : در روز ۳ شهریور ۱۳۲۰، همزمان با جنگ جهانی دوم ابتدا نیروهای شوروی از شمال و شرق از زمین و هوا به ایران حمله‌ور شدند و سپس نیروهای بریتانیایی نیز از جنوب و غرب حمله کردند و شهرهای سر راه را یک‌به‌یک به سرعت اشغال کردند و هر دو به سمت تهران حرکت کردند، ببینید کجا بودیم و امروز کجا هستیم، امروز ایران در فهرست قدرت موشکی برتر جهان است و این قدرت و توان ایران اسلامی و نیروهای مسلح ما صرفا برای بازدارندگی و دفاع است .
 مکتب و اندیشه امامین انقلاب نیاز ملت ایران برای ایستادگی مقابل دشمنان
وی همچنین در ادامه با اشاره به رزمایش سپر حافظان ولایت ۱۴۰۲ توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت : نیروهای مسلح در رزمایش‌هایی که تاکنون برگزار کرده‌اند، ضمن به نمایش گذاشتن تجهیزات جدید، انواع تمرینات را نیز با هدف حفظ آمادگی نیروها به مرحله اجرا درآورده‌اند.
خطیب نماز جمعه شهر مرند گفت : این را مطمئن باشید که صد در صد آمریکا در خلیج فارس نمی تواند با ما وارد جنگ شود چون از عهده سپاه پاسداران مقتدر و دلاوران ارتش ما نمی تواند بر بیاید .
وی مکتب و اندیشه امامین انقلاب را نیاز ملت ایران برای ایستادگی مقابل دشمنان دانست و افزود : ما با توکل بر خدا، تبعیت از ولایت و به پشتوانه رهبری امامین انقلاب امروز با عزتمندی در مقابل استکبار و استعمار ایستادگی و مقابل تمام دسیسه‌ها مقاومت کرده ایم و انشالله این مقاومت را تا ظهور امام عصر(عج) ادامه خواهد یافت.
 اهمیت حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی
حجت الاسلام نعمت زاده با اشاره به اهمیت حضور گسترده مردم در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت : حضور مردم در انتخابات تضمین کننده موفقیت کشور است البته طبق اعلام معاون محترم استاندار و فرماندار شهرستان مرند در حوزه انتخابیه مرند و جلفا شاهد پیش ثبت نام ۱۶۷ نفر برای کاندیداتوری نمایندگی مجلس شورای اسلامی هستیم که نسبت به دوره های گذشته این آمار افزایش چشمگیری داشته است ، لذا انتظار هم این است مردم در انتخاب خود دقت لازم را داشته باشند .
خبرنگار: یوسف باقری

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلhttp://www.daranews.ir/wp-content/uploads/2021/10/1دارا-خبر.jpgیغات تبلhttp://www.daranews.ir/wp-content/uploads/2021/10/1دارا-خبر.jpgیغات تبلhttp://www.daranews.ir/wp-content/uploads/2021/10/1دارا-خبر.jpgیغات کد اعلام وصول پایگاه خبری