تاریخ انتشار : سه شنبه 24 تیر 1393 - 8:48
کد خبر : 908

توجه به قرآن و دفاع مقدس كشور را بيمه مي كند

توجه به قرآن و دفاع مقدس كشور را بيمه مي كند

به گزارش دارانیوز:رضا رحماني با تاكيد بر فرمايش مقام معظم رهبري كه فرهنگ و كار فرهنگي در كشور مظلوم واقع شده است، گفت: به رغــم اين‌که انقــلاب شکوهمنــد اسلامي، انقلاب فرهنگي است و توسعه فرهنگي از مأموريت‌ها و اولويت‌هاي اصلي نظام جمهوري اسلامي ايران به شمار مي‌رود. اما متاسفانه در تدوين منشور فرهنگي اقدام مطلوبي

1.JPG1به گزارش دارانیوز:رضا رحماني با تاكيد بر فرمايش مقام معظم رهبري كه فرهنگ و كار فرهنگي در كشور مظلوم واقع شده است، گفت: به رغــم اين‌که انقــلاب شکوهمنــد اسلامي، انقلاب فرهنگي است و توسعه فرهنگي از مأموريت‌ها و اولويت‌هاي اصلي نظام جمهوري اسلامي ايران به شمار مي‌رود. اما متاسفانه در تدوين منشور فرهنگي اقدام مطلوبي بعمل نياورده ايم و از اين روي رهبر فرزانه انقلاب با برشمردن ضرورت و اهميت فرهنگ، انديشمندان و نخبگان عرصه فرهنگ را متوجه آن ساخته‌اند.

وي دليل عقب ماندگي فرهنگي كشور را نداشتن استراتژي و نقشه راه مشخص عنوان نمود و اضافه كرد: توجه به قرآن و فرهنگ دفاع مقدس مي تواند ما را در برون رفت مشكلات فرهنگي ياري نمايد.

وي در ادامه با اشاره به اینکه کسی را نمی توان پیدا نمود که نقش هنر در جامعه را کتمان نماید اظهار داشت: در جامعه یکی از عوامل اصلی و تأثیرگذار، هنر می باشد و انتقال هنرمندانه مسائل به زیباترین شکل ممکن توسط هنرمند صورت می گیرد.‏  
وي افزود: حوزه هنري مي تواند در مسائل فرهنگي نقش محوري ايفا نمايد چرا كه ذات وجودي حوزه هنري توجه به ارزش هاي ديني و انقلابي است.

در ابتداي اين بازديد رئيس حوزه هنري استان آذربايجان شرقي به ارائه گزارشي از روند كارهاي حوزه هنري استان پرداخت و گفت: حوزه هنری مجموعه اي چابك، منعطف و در عين حال عملياتي مي باشد كه توانسته است 400 هنرمند را در شاخه هاي مختلف هنري به طور مستقيم زير چتر حمايت خود درآورد.

حسن ميلاني در ادامه افزود: 12 كارگروه در حوزه هنري اين استان فعاليت مي كنند و رويكرد هر كدام از كارگروه ها براي سال 93 توليد آثار ارزشي و فاخر مي باشد.

وي با بيان اينكه با زبان هنر مي توان آسيب هاي اجتماعي را كاهش داد، اضافه کرد: بر اين اساس هنرمندان وظايف خطيري بر عهده دارند و تلاش مي كنند با استفاده از آموزه هاي قرآني راهكارهاي برون رفت از مشكلات را به جامعه ارايه دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.