تاریخ انتشار : شنبه 11 تیر 1401 - 8:38
کد خبر : 30595

شورای اسلامی شهر مرند به کدام سو می رود

شورای اسلامی شهر مرند به کدام سو می رود

شهرداری مرند سالهاست که آبستن حواشی بساریست ،دراین شهرداری دست های پشت پرده تصمیم میگیرد تا شهردار و اعضای شورای شهر. در پنجمین دوره شورای شهر جوسازیهای کاملا حرفه ای، اعضای این نهاد مردمی را تحت کنترل خود درآورده بود افرادبه اصطلاح دلسوزی که در این دیار نه از روی دغدغه شهری بلکه براساس تحرکات

شهرداری مرند سالهاست که آبستن حواشی بساریست ،دراین شهرداری دست های پشت پرده تصمیم میگیرد تا شهردار و اعضای شورای شهر.

در پنجمین دوره شورای شهر جوسازیهای کاملا حرفه ای، اعضای این نهاد مردمی را تحت کنترل خود درآورده بود افرادبه اصطلاح دلسوزی که در این دیار نه از روی دغدغه شهری بلکه براساس تحرکات کسانی که منافعی در شهرداری مرند داشتند حرکت می کردند .
شروع دوره ششم و انتخاب #رضا_نظری به عنوان شهردار کهن شهر مرند و دوری آنها از این افراد نوید روزهای بدون حاشیه را برای خدمت به آرامگاه مادر نوح نبی می داد گرچه شورای ششم از اولین روز فعالیت خود به عنوان اعضای پارلمان محلی تلاش نمودند بر امورات اجرایی شهرداری مسلط باشند و برهمین اساس قبل از انتخاب شهردار، مدیرعامل فضای سبز ، مسئول عمرانی شهرداری و غیره را از میان اقوام خویش انتخاب کردند .
بعد از شش ماه رضا نظری تنها با تغییر مسئول عمرانی خویش مورد هجمه یک عضو شورای شهر قرار گرفت دومین تغییر حاشیه ساز نظری صدور ابلاغ برای خواهر زاده عضو دیگر شورای شهر بود .با این وضعیت ، شورای اسلامی شهر اجازه تغییرات در نیروی انسانی را به شهردار نمی دهد،پس چگونه انتظار داریم که بتوانند درمورد عدم برخورد با ساخت وسازهای غیر مجاز از شهردار سوال کنند ؟ آیا برخوردبا ساخت وسازهای غیر مجاز و سد معبر جزء وظایف یار ستاد انتخاباتی سیدباقر حجازی نیست ؟
از سوی دیگر پیشبرد روند اجرایی پروژه جواهر برخی از دستهای پشت پرده را نگران کرده است استعفای هئیت داوری این پروژه خبری نگران کننده برای شهر مرند هست و با کنارگیری این هئیت نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان خسارات به شهرداری مرند وارد خواهد شد که باید شهرداری از محل کسب درآمد ماده صد و عوارض آن را پرداخت نماید .

با تمامی تفاسیر ،داراخبر به عنوان یکی از سرسخت ترین منتقدان عملکرد #رضا_نظری وضعیت فوق را میدان داری دستهای پشت پرده می داند ، دستهای پشت پرده ای که با انتشار آگهی مناقصه اجرای پروژه جواهر، منافعشان به خطر خواهد افتاد .همین دستهای پشت پرده در دوره شهرداری رسول حسین زاده و مرتضی موحدنیا، فضای مجازی را برای رسیدن به منافع خود بسیج کردند علاوه برآن از طریق بدنه نیروی انسانی فشارهای را به آنها وارد می کردند تا به اهدافشان برسند که دراین راه هم موفق بودند .

اکنون همان دستهای پشت پرده درصدد تغییر #رضا_نظری هستند تحرکاتی را شروع کرده و اعضای شورای شهر غافل از پشت پرده در میدان آنها خوب بازی می کنند .
شورای شهر بجای سئوال از شهردار باید به این سوالات پاسخ دهد ؟

چه ارتباطی بین طرح سوال از شهردار و استعفای هئیت داوری پروژه جواهر وجود دارد ؟ چرا شورای شهر تاکید دارند که باید معاون خدمات شهرداری تغییر نکند ؟
شاید وارد شدن خسارات ۲۰۰ میلیاردی به شهرداری مرند برای سید باقر حجازی ، صیاد جباری ، یاسر مراد زاده ، مهدی علیپور ، فرامرز آخوندی چندان مهم نباشد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.