تاریخ انتشار : یکشنبه 6 دی 1394 - 19:48
کد خبر : 12730

لزوم همکارى دستگاه هاى مختلف اجرایی براى تحقق شاخص های OIC درانتخاب تبریزبه عنوان پایتخت گردشگرى اسلامى

لزوم همکارى دستگاه هاى مختلف اجرایی براى تحقق شاخص های OIC درانتخاب تبریزبه عنوان پایتخت گردشگرى اسلامى

به گزارش داراخبر:  فرزین حق پرست ،ضمن اعلام این مطلب افزود: در سال جارى، این دومین عنوان جهانى است که عاید تبریز شده است و این افتخارى است براى تبریز که با خیزى بلند به سمت جهانى شدن حرکت مى کند. وی موزه های تبریز را یکى از عوامل انتخاب این شهر دانست و گفت:

به گزارش داراخبر:  فرزین حق پرست ،ضمن اعلام این مطلب افزود: در سال جارى، این دومین عنوان جهانى است که عاید تبریز شده است و این افتخارى است براى تبریز که با خیزى بلند به سمت جهانى شدن حرکت مى کند.

وی موزه های تبریز را یکى از عوامل انتخاب این شهر دانست و گفت: تعدد موزه ها در تبریز، یکى از امتیازات این شهر است که نیاز به توسعه این موزه ها، بخصوص موزه فرش داریم و من از شهردارى تبریز در این باره، یارى مى خواهم.

مدیرکل میراث فرهنگى استان خاطر نشان کرد: یکى دیگر از امتیازات تبریز، وجود مساجد تاریخی در این شهر است که از آن جمله می توان به مسجد کبود، به عنوان فیروزه جهان اسلام اشاره کرد و ما باید با معرفی و حفظ و مرمت آن ها، وجهه تبریز را غنا ببخشیم.

حق پرست با تاکید بر این که تبریز، برای احیای جایگاه خود، نیاز به فعالیت های زیرساختی در تمامی زمینه ها و از جمله شهرسازی دارد، اظهار داشت: تبریز در حوزه معماری و شهرسازی باید به طرح های تلفیقی توجه نشان دهد تا بتواند تبریز سنتی را در بستری از معماری مدرن به نمایش بگذارد.

وی، همچنین از شهرداری تبریز خواست در زمینه نوسازی ناوگان تاکسی رانی، اقدامی جدی انجام دهد و تصریح کرد: سازمان میراث‌فرهنگی، می تواند در زمینه اخذمجوز برای تاکسی های گردشگری، همکاری کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان، بر نقش تبلیغات و خبررسانی در زمینه انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ اشاره کرد و گفت: ما برای شناساندن تبریز و معرفی آن به عنوان شهری که لایق این انتخاب است، نیاز به تبلیغات وسیعی داریم که در سطح ملی و جهانی، تبریز را مطرح کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان، وجود مدیریت واحد شهری را یکی از ملزومات احیای بافت و جایگاه تاریخی شهر عنوان و خاطرنشان نمود: با وجودی که چنین مدیریتی در شهر های کشور ما وجود ندارد، اما، شهرداری تبریز به خوبی توانسته با دستگاه های مختلف اجرایی استان و از جمله با اداره کل میراث فرهنگی تعامل و همکاری نزدیکی داشته باشد که امیدوارم نتیجه این همکاری ها، در آماده سازی و ایجاد زیرساخت های لازم برای تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلام در سال ۲۰۱۸ نیز، موثر باشد.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.