تاریخ انتشار : یکشنبه 9 آبان 1400 - 11:46
کد خبر : 29448

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:

مسئولان بی‌توجه به پدافندغیرعامل، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند

مسئولان بی‌توجه به پدافندغیرعامل، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند
داراخبر،مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: مسئولان سازمان‌ها و نهادهایی که به تذکرات پدافند غیرعامل توجه نمی‌کنند و اقدامات مصون سازی انجام نمی‌دهند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

به گزارش داراخبر،محمد باقر آقایی گفت: در بحث پدافند غیرعامل با هیچ‌کس تعارف نداریم و درصدد راه‌اندازی کارگروه قضایی و پاسخگویی مسئولان در این کارگروه هستیم.

وی اظهار کرد: به دستگاه های اجرایی و شهرداری ها تذکر جدی داده ایم که هیچ پروژه ای بدون پیوست پدافند غیرعامل اجرا نشود.

وی با تاکید بر ضرورت ورود جدی شهرداری‌ها به موضوع پدافند غیرعامل، اظهار کرد: شهرداری ها در معرض تهدیدهای مختلف هستند و متاسانه رضایتی از عملکرد شهرداری ها در حوزه پدافند غیرعامل نداریم.

آقایی ادامه داد: با توجه به پیشرفت علم و فناوری، تهدیدها الگوی ثابتی ندارند و به صورت دایم در حال تغییر و دگرگونی هستند و برای اینکه بتوانیم در مقابل تهدیدها دفاع کنیم باید جنس تهدید، ابعاد و شکل تهدید و درصد وقوع و حوزه تهدید را بررسی و شناسایی کرده و برای هر تهدید سناریو و طرح مقابله آماده کنیم.

وی اضافه کرد: نگاه پدافند غیرعامل به فناوری استفاده از فرصت های به وجود آمده و دفاع در مقابل تهدیدات این فناوری هاست.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: ماهیت تهدیدات غیرطبیعی، علمی و تکنولوژی است و دفاع نیز باید به صورت علمی و فناوری باشد از این رو نگاه پدافند غیرعامل به تهدیدات نگاهی تخصصی است.

وی با اشاره به اینکه تهدیدهای تروریستی، شیمیایی، کالبدی، تهدید اطلاعات، سایبری، فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی در حوزه پدافند غیرعامل قرار دارند، گفت: بحران‌های هویت، مشروعیت، بحران مشارکت و بحران توزیع از جمله تهدیدات سیاسی و کاهش ارزش پولی نیز از جمله تهدیدات اقتصادی است.

آقایی همچنین گفت: رسانه ها مکمل پدافند غیرعامل هستند و معتقدیم خبرنگاران افسران صیانت از یک دارایی حیاتی به نام افکار عمومی هستند و نباید اجازه دهیم این زیرساخت مهم آسیب ببیند.

وی در رابطه با حمله اخیر سایبری به پمپ بنزین های کشور نیز گفت: هکی که برای پمپ بنزین ها رخ داد یکی از هزاران حمله بود که به چشم آمد و این نمی‌تواند عملکرد تمام دستگاه ها را زیر سوال ببرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در حوزه شیمیایی، سایبری و پرتوی آسیب پذیر هستیم، اظهار کرد: تهدیدات پرتوی را در استان احساس می کردیم که در این راستا قرارگاه پرتوی تشکیل و با همکاری دانشگاه تبریز نقشه راهی برای دستگاه‌های مربوطه تهیه شد و در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.