تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آذر 1395 - 9:21
کد خبر : 19551

پاداش پایان خدمت کارمندان دولتی در آذربایجان شرقی پرداخت می شود

پاداش پایان خدمت کارمندان دولتی در آذربایجان شرقی پرداخت می شود

داراخبر،اعتبار لازم برای پرداخت پاداش پایان خدمت افرادی که در سالهای ۹۳ ، ۹۴ و امسال بازنشسته شده اند تخصیص یافته و به زودی پرداخت می شود.

به گزارش داراخبر،استاندار آذربایجان شرقی در نشست شورای برنامه ریزی استان با اعلام این مطلب گفت : میزان این اعتبار ۹۸ میلیارد و ۸۶۱ میلیون ریال است که برای ۱۶۱ بازنشسته دولتی در نظر گرفته شده است .

جبارزاده افزود : بدهی های مربوط به مانده مرخصی کارکنان نیز در دستور کار ادارات قرا گرفته که به نحو مقتضی محاسبه شده و برای پرداخت آن نیز برنامه ریزی خواهد شد.

وی با اشاره به نبود آمار استانی در حوزه سلامت استان در سالهای گذشته از تلاش دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پژوهش و تدوین آمار به روز تقدیر کرد و گفت : یکی از اهداف سند تدبیر و توسعه استان ارتقای سطح سلامت مردم است و باید داده های جمع آوری شده به عنوان مبنای برنامه های بخش سلامت استان بومی سازی ، پردازش شود و مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود : تغییر سبک تغذیه مردم به وضعیت سالم بودجه آنچنانی نمی خواهد بلکه نیازمند فرهنگ سازی صحیح است.

استاندار با اشاره به اینکه انسان سالم محور توسعه پایدار است گفت : ما برای تحقق تمام طرحهای خود نیازمند نیروی انسانی کارآمد هستیم و نباید به دلایلی همچون بیماریهای غیرواگیر که با ساده ترین روشها قابل پیشگیری هستند ، نیروی افراد جامعه را در سنین کار از دست بدهیم.

بهبودی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هم با اشاره به پایان تدوین نتایج سرشماری در آذربایجان شرقی گفت : هم اکنون جمعیت استان ۳ میلیون و ۷۰ هزار نفر است و سالانه شاهد رشد یک درصد رشدی جمعیت هستیم و از در این میان ۶۹,۵ درصد جمعیت استان در شهرها زندگی می کنند.

وی افزود : شهر جدید سهند دارای شدیدترین جابه جایی جمعیتی است و در طول چند سال اخیر مردم زیادی در آن جا ساکن شده اند به همین دلیل لازم است در برنامه ریزی ها به این موضوع توجه خاصی شود.

نواداد معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی هم گفت : ۴۲۲ پرونده در طرح رفع موانع تولید به صورت کامل تشکیل شده که بانکها ۲۵۲ میلیارد و ۳۵۵ میلیون تومان تسهیلات برای راه اندازی و ایجاد گردش مالی به این واحدها پرداخت کرده اند.

وی با اشاره به عملکرد مناسب پرداخت تسهیلات در استان افزود : بدهی های مالیاتی واحدهای متقاضی تسهیلات نیز به طور کامل محاسبه شده و در اسرع وقت تقسیط می شود تا شرایط لازم برای بهره مندی از تسهیلات را دارا شوند.

رئیس مرکز بهداشت آذربایجان شرقی هم گفت : بر اساس پژوهش گسترده ای که برای سنجش اثربخشی بهبود شیوه زندگی در استان انجام شده ۴۸ درصد جمعیت استان دچار چاقی هستند و این میزان در زنان دو برابر مردان است.

دکتر صادق تبریزی افزود : بیماریهای قلبی با ۴ درصد و سوانح با ۹ درصد مهمترین عوامل مرگ و میر مردم آذربایجان شرقی هستند و ۱۶ درصد عمر هر نفر در این استان بر اثر بیماریهای غیر واگیر هدر می رود.

وی افزود : ۵ درصد مردم استان دچار فشار خون بالا و ۸۳ درصد هم گرفتار چربی خون بالا هستند و ۴۴ درصد مردم از اضطراب رنج می برند و در تمامی موارد سهم زنان بیشتر است.

تبریزی گفت : برنامه ای که در اولیت اجرا قرار دارد ، کاهش عوامل خطر رفتاری و بیولوژیکی برای کاهش ۱۵ درصدی آسیبهای ناشی از بیماریهای غیرواگیر است که در این راستا کاهش مصرف روغن و نمک و شکر به همراه افزایش قانون مند تحرک و حرکات ورزشی روزانه در اولویت است.

در پایان این جلسه طرح جامع شهر سهند که برای بار سوم بازنگری شده بود تصویب شد.

طرح جامع شهر سهند در سال ۷۷ برای ۹۰ هزار نفر جمعیت تدوین شده و در سال ۸۷ برای نخستین بار بازنگری و برای ۱۸۰ هزار نفر در ۴ فاز ارائه شده است.

این طرح در سال ۹۱ نیز برای سرریز جمعیتی ۲۵۰ هزار نفری با دورنمای ۱۰ ساله در ۲۵۰۰ هکتار بازنگری شده بود که ایرادتی داشت و پس از طراحی مجدد امروز تصویب شد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.