تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 اسفند 1394 - 10:39
کد خبر : 14182

چهار پروژه برق منطقه ای آذربایجان بهره برداری شد

چهار پروژه برق منطقه ای آذربایجان بهره برداری شد

داراخبر: چهار پروژه انتقال و فوق توزیع برق منطقه ای آذربایجان با اعتبار هزینه شده یکهزار و ۳۵ میلیارد ریال و با حضور مدیرعامل توانیر بهره برداری شد.

 به گزارش داراخبر، خط ۴۰۰ کیوولت پست آیدوغموش به نیروگاه سبلان اردبیل، به طول ۱۵۵ کیلومتر مهم ترین پروژه ای است که با اعتبار ۹۵۰ میلیارد ریال بهره برداری شد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان هدف از اجرای این پروژه را افزایش اطمینان در شبکه برق عنوان کرد و گفت: با اجرای این پروژه امکان تبادل انرژی بین دو استان اردبیل و آذربایجان شرقی فراهم می شود.
حسین صبوری با اشاره به اینکه ۱۰۵ کیلومتر از این خط در طول کمتر از یکسال اجرا شده است، گفت: با بهره برداری از این خط محدودیت انتقال نیروی برق تولیدی نیروگاه بزرگ سبلان به منطقه و شبکه سراسری برطرف می شود.
وی گفت: با وجود مشکلات مالی و رکود صنعت برق شش هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال پروژه در برق منطقه ای آذربایجان در حال اجراست.
صبوری با بیان اینکه رویکرد این شرکت استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی به صورت فاینانس برای اجرای طرح های توسعه است، گفت: از این منطقه امکان ترانزیت برق به قفقاز و اروپا وجود دارد.
وی ظرفیت تولید برق منطقه آذربایجان را سه هزار و ۹۷۴ مگاوات اعلام کرد و گفت: پیک مصرف برق در این منطقه دوهزار و ۸۶۲ مگاوات است.
توسعه پست آیدوغموش با احداث تاسیسات خط ۲۳۰ کیلوولت با هزینه کرد ۲۰ میلیارد ریال ، پست ۱۳۲ به ۲۰ کیلو ولت شیهد کسائی مرند با هزینه کرد ۲۲ میلیارد ریال و توسعه پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت هشترود با هزینه کرد ۴۳ میلیارد ریال از دیگر پروژه های شرکت برق منطقه ای آذربایجان است که امروز با حضور مدیرعامل توانیر و مدیران عامل شرکت های برق استان های، آذربایجان غربی و شرقی بهره برداری شد.
شرکت برق منطقه ای آذربایجان از نـظر موقعیت تقسیمات برقی در شمالغرب ایران واقع شده و از شمال با کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان، ازغرب به کشورهای ترکیه و عراق، از شرق به برق گیلان، از جنوب غربی به برق غرب، از جنوب شرقی به برق زنجان مرتبط است و از نظر تقسیمات کشوری، مسئولیت برق رسانی به سه استان آذربایجان شرقی، اردبیل و آذربایجان غربی را به عهده دارد.
برق منطقه ای آذربایجان با ۱۱۰ هزار کیلومتر خطوط انتقال دارای سه میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.