تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 تیر 1393 - 22:37
کد خبر : 799

چه کسی در ۱۸ تیر ۷۸ دستور شلیک داد؟/حصر خوب است اما فقط برای همسایه!

چه کسی در ۱۸ تیر ۷۸ دستور شلیک داد؟/حصر خوب است اما فقط برای همسایه!

به گزارش دارانیوز، هر روز شاهد تولید حجم گسترده‌ای از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری هستیم که رصد تمام این اخبار برای مخاطبان در گرو صرف وقت بالایی است و البته از حوصله آنها نیز خارج؛ برای تسهیل در مرور این اخبار، تلاش داریم گزیده‌ای از اخبار سیاسی سال

به گزارش دارانیوز، هر روز شاهد تولید حجم گسترده‌ای از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری هستیم که رصد تمام این اخبار برای مخاطبان در گرو صرف وقت بالایی است و البته از حوصله آنها نیز خارج؛ برای تسهیل در مرور این اخبار، تلاش داریم گزیده‌ای از اخبار سیاسی سال ۹۳ را در قالب یک بسته خبری در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

حضور  آیت‌الله محمدی گیلانی در کنار رئیس‌جمهور

2417

چه کسی در ۱۸ تیر ۷۸ دستور شلیک داد؟!
قبل از مراسم رحلت امام (ره) بالاخره بعد از پی‌گیری‌های تلفنی فراوان، قرار ملاقات گذاشت. محل قرار نه منزلش بود و نه محل کارش. داخل ماشین خودش در یکی از میدان‌های مرکزی شهر. سردار “فرهاد نظری” که حالا نه اسمش یاد مردم مانده و نه چهره‌اش. اما به‌محض این‌که بفهمند فرمانده پلیس تهران در سال ۷۸ بوده و فرمانده میدان در حادثه کوی دانشگاه، همه او را می‌شناسند و همین‌جاست که حرف‌ها درباره او شروع می‌شود. فرمانده پلیسی که بازداشت شد و با دستبند راهی دادگاهش کردند و در آخر تبرئه شد.

چند سند و کاغذ همراهش بود. از میان آنها، کپی کارت جانبازی‌اش از همه برایم جالب‌تر بود. فرهاد نظری جانباز ۷۰% اما هیچ کارت یا نشان و درجه‌ای از دوران ناجایی خود نداشت. شاید واقعا حالا دیگر ناجا شده بود. برایم جالب بود که حالا چه می‌کند؟ پستی، مقامی یا شاید هم شرکت اقتصادی؟ اما با خون‌سردی پاسخ داد که نه دنبالش رفته و نه اصلا کار اقتصادی بلد است. فرمانده اسبق پلیس تهران در گفتگو با فرهنگ نیوز گفت که خانه‌نشین شده و در کنار خانواده‌اش روزگار می‌گذراند. چند کتاب هم در دست چاپ دارد.

از حادثه کوی دانشگاه پرسیدم که با کمی مکث، از نامهربانی‌ها و کم‌لطفی‌های دوستان گفت. دوستانی که حالا هریک پُستی را اشغال و او را فراموش کرده‌اند، دوستانی که شاید می‌خواستند او را به‌نوعی حذف کنند. از ۶ بار ترور نا‌فرجامش گفت و اعتقاد داشت که دیگر ترور گرم انجام نمی‌دهند و معتقد بود که او را ترور شخصیتی کردند. نظری گفت در حادثه کوی، ما طبق دستور به محل حادثه رفتیم که شنیدم کسی روی بی‌سیم ما رفته و می‌گوید: “از هادی به تمام واحدها در صورت حمله، از سلاح گرم استفاده کنید” در صورتی که هادی من بودم با فریاد گفتم که “هادی منم، هادی منم، هیچ‌کس حق استفاده از سلاح گرم را ندارد. تکرار می‌کنم به هیچ‌وجه از سلاح گرم استفاده نکنید”.

با تلخی و اکراه گفت که ۱۸ تیر یک‌تنه مقابل یک دولت کودتاچی ایستاده و حالا چگونه مورد بی‌مهری دوستان قرار گرفته. به ظلمی اعتراض داشت که درحقش شده بود و از خاتمی و ابطحی گفت. از این‌که قبل از فرماندهی نیرو به دفتر خاتمی دعوت شده و قرار بوده فرمانده یگان حفاظت خاتمی شود و قبول نکرده و این‌که بعد از حادثه کوی هیچ‌کس یادش نکرده و حتی درخواستش برای مناظره با موسوی لاری را هم قبول نکردند. به گفته خودش ۱۷ و ۱۸ تیر در موقعیت مقابله با براندازی قرار داشته و به‌دلیل این‌که به خیلی‌ها امتیاز نداده، محاکمه شده و حتی یکی از نقاب‌داران کوی دانشگاه، در جایگاه شاکیان بوده؛ می‌گفت خاتمی باید محاکمه شود. با این‌همه جفا در حقش، هنوز خود را سرباز ولایت می‌دانست و اعتقاد داشت هیچ‌کس جز رهبری نمی‌توانست کودتای ۷۸ و فتنه ۸۸ را جمع کند.

دستور فوری یک وزیر برای کشف مدیران بازنشسته
خراسان نوشت: بر اساس ابلاغیه یک وزیر اقتصادی به مدیران این وزارتخانه که با قید فوریت برای تمامی دستگاه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه ارسال شده است، از همه بخش‌ها خواسته شده نسبت به ارسال مشخصات کلیه کارمندانی که از ابتدای فعالیت دولت دهم تا کنون بازنشسته شده‌اند و سطح مدیریتی آنها شامل معاون وزیر، مدیرکل، معاون مدیرکل، مدیر، رییس اداره، رییس بخش و رییس گروه است، اقدام و آن را به دفتر وی ارسال کنند.

دعوت افطاری تمام اعضای دولت احمدی‌نژاد
به گزارش عصر خبر، گرچه وضعیت نامعلوم دانشگاه احمدی‌نژاد، پرونده‌های متعدد دولتمردان نهم و دهم و حواشی ناتمام ۸ سال ریاست جمهوری وی که هر هفته شاهد یک ماجرای تازه هستیم، حضور و بازگشت احمدی‌نژاد و تفکرش به ارکان سیاسی جامعه را تقریبا ناممکن نشان می‌دهد اما باز هم فضای سیاسی کشور تا کنون نشان داده به معیار و ملاک مشخصی ندارد و هر اتفاقی قابلیت بروز و ظهور دارد.

جدیدترین اقدام احمدی‌نژاد در راستای تشکیلات رییس‌جمهور سابق، مراسم افطاری با حضور اعضای کابینه، استانداران و مدیران دولت نهم و دهم است که به میزبانی رییس‌جمهور سابق برگزار خواهد شد و تصویر زیر مربوط به دعوتنامه این مراسم است. حال باید منتظر ماند و دید که آیا سرنوشت احمدی‌نژاد و حامیانش همانطور که برخی صاحبنظران اعلام کرده‌اند، محو کامل از سیاست کشور خواهد بود و یا شاهد بازگشت تفکر احمدی‌نژادی به محافل و فضای سیاسی کشور خواهیم بود.

سر در دانشگاه تهران در حال ساخت

حرکت نژادپرستانه آلمان‌ها در مقابل برزیل


تابلو فرود ممنوع در فرودگاه یاسوج

“پژمان نیک اقبالی” معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در گفتگو با ایرنا با اشاره به اینکه امکان فرود همه هواپیماها در فرودگاه یاسوج وجود ندارد و هواپیماهایی که شرایط خاص دارند و از نوع ای تی آر هستند می‌توانند در این فرودگاه نشست و برخاست کنند، اظهار داشت: هواپیماهای نوع ای تی آر که امکان فرود در فرودگاه یاسوج دارند در اختیار شرکت هواپیمایی آسمان است و تعداد آنها در کشور به شش عدد نمی‌رسد.

وی ادامه داد: محدودیت باند فرودگاه یاسوج ناشی از شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی اطراف این فرودگاه است و فقط این نوع هواپیمای سبک دو موتوره می‌تواند در آن نشست و برخاست کند. زمین گیرشدن تعدادی از این هواپیماها در کشور باعث کاهش پروازهای فرودگاه یاسوج از پنج پرواز در روز که پیشتر انجام می‌شد به دو پرواز کنونی در روز شده است.

حال کودکان غزه در ماه رمضان
در روزهایی که حواس مسلمین جهان به مسائلی مانند جام جهانی مشغول شده است در کمی آنطرفتر در گوشه‌ای از همین جهان بمب‌هایی هست که بر سر کودکان غزه ریخته می‌شود و هیچکس نمی‌داند که به کدامین گناه باید کشته شوند. امسال ماه رمضان در کشورهای اسلامی رنگ و بوی خون دارد کشورهایی مانند مصر، عراق، سوریه و فلسطین که هر کدام بازیچه قدرت‌طلبی جریان‌های سیاسی تندرو در این کشورها هستند.

حصر خوب است اما فقط برای همسایه
فارس نوشت: در هرج و مرج رسانه‌ای، در دوران ما و از آن مهم‌تر ولعی که عده‌ای برای “حرف” برای “حرف” دارند، موجب شده که برخی سخنان از موضعی گفته شود که گاه شنونده آگاه گمان می‌‌برد که گویندگان به ناگاه از سف آسمان به زمین هبوط فرموده و طبعا “پشینه” و “پسینه” وقایع تاریخی را به طاق نسیان احاله کرده‌اند. از جمله این موارد، موضوع حصر است که پایه حصر منتقدان از همان دوران طلایی و قطعا با علم و اطلاع حضرت امام (ره) نهاده شد. کسانی که مشمول این مجازات شدند عبارتند از:

۱-”آیت‌الله سید کاظم شریعتمداری” که تاپایان عمر درحصر به سر برد و در همان شرایط درگذشت!

۲- “آیت‌الله حاج آقا حسن قمی” که نه حزب داشت و نه اردوکشی خیابانی کرده و نه از شیوخ عرب پول گرفته بود. ممنوعیت حصر وی در دوران رهبری آیت‌الله خامنه‌ای برداشته شد.

“۳- آیت‌الله سید صادق روحانی” تنها به جرم بی‌اعتقادی به لیاقت و کفایت آقای منتظری، سال‌ها متحمل حصر گردید. ممنوعیت حصر وی نیز، در دوران رهبری آیت‌الله خامنه‌ای بر داشته شد. این داستان درمورد بسیاری دیگر از علما و نیز فعالان سیاسی آن دوره، در سطحی ضعیف‌تر نیز اتفاق افتاد که بیان جزئیات آن مهتاب شبی خواهد و آسوده خیالی!

الغرض! درتمام آن سال‌ها، “کیهان” آقای سید محمد خاتمی و وزارت ارشاد تحت مدیریت وی، نه تنها به این رفتارها اعتراضی نداشت و نه تنها تمامی اعلامیه‌ها و کتاب‌های ایشان را سانسور می‌کرد، بلکه در موارد متعدد یک دوجین ناسزا هم نثار آقایان می‌فرمود! اینک سال‌ها از آن ماجراها گذشته و آقای خاتمی خود، هم در اردو کشی ۲۵ خرداد شرکت داشته، هم از حضرت امیر عبدالله ! مبالغ درشت دریافت داشته و هم وظیفه اظهار لحیه به نیابت از سوی محصورین و غیر محصورین را به تمامه، به انجام رسانده سانسور خود را بر نمی تابد و ابواب جمعی خویش را در اعتراض به طرح ده نفر از نمایندگان مبنی بر ممنوعیت سخن و سفر خود فعال ساخته است.

اسکولاری مهمان امشب “ماه عسل”
شکست تاریخی و عجیب تیم ملی فوتبال برزیل از آلمان با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مواجه شد که بخش زیادی از این واکنش‌ها، طنز است. پارسینه بخشی از این واکنش‌ها را گردآوری کرده است که با هم می‌خوانیم:

* از این به بعد موقع خواب به جای اینکه گوسفند بشمرم، حساب می‌کنم که مثلا اگه بازی ۵۰۰ دقیقه طول می‌کشید، آلمان چند گل دیگه به برزیل می‌زد؟

* آلمان خطاب به برزیل: اومدیم نود دقیقه خودتون رو ببینیم … همش دم دروازه دارین توپ جمع میکنین …

* اسکولاری تو مصاحبه بعد بازی: دسته خرابه رو دادن دست ما.

* طبق اخبار موثق برای جلوگیری از خیزش و قیام ناشی از خوشحالی بعد از برد، دستور از بالا به برزیلی‌ها رسیده بود که باید ببازند.

* تنها راه نجات برزیل اینه که احمدی‌نژاد به طرفداری از آلمان بیاد استادیوم.

* کاری که کل دنیا می‌گفتند آرژانتین با تیم ایران می‌کنه، آلمان با برزیل کرد :)

* خبر فوری: دقایقی پیش فرمانداری آبادان تقاضای پناهندگی اسکولاری را رد کرد.

* جای خیابانی خالی که اگه بود الان میگفت برزیل اگه ۸ تا بزنه صعود میکنه.

* خداییش با این باخت برزیل به ارزش‌های تیم ایران خیلی اضافه شد. خداوکیلی ایران خیلی بهتر از برزیل در این جام جهانی حاضر شد. به نظرم مردم باید بریزن تو خیابون!

* خب لامصبا جنگ جهانی رو هم پنج – هیچ می‌بردین! فقط فوتبال و بنز و ب.ام.و و صنعت و نظم و … بلدن.

* آقا راسته؟ میگن یه هیات “آبی‌پوش” از ایران دارن میرن برزیل تحت عنوان “ستاد دلجویی”

* این طرفداران برزیل به چه امیدی نشستن و دارن بازی رو میبینن؟ خب اون صندلی‌های بی‌صاحابو پرت کنید وسط زمین دیگه! آخه طرفدار اینقدر با ادب؟

* دکتر احمدی‌نژاد واسه دلجویی از مادر اسکولاری راهی برزیل شد!

* آقا نکنید این کارها رو. حرمت صابخونه رو نگه دارید. خداییش من به عنوان طرفدار آلمان دارم ناراحت می‌شم.

* قربون غریبیت برم استقلال، چی کشیدی تو اون بازی شیش هیچ …

* بنا بر گمانه زنی‌ها، فیلیپه اسکولاری مربی برزیل قرار است در برنامه امشب ماه عسل حضور پیدا کرده و بینندگان را مهمان احساسات خود کند.

* عرق شرم به پیشانیم نشست! برزیل فکر کنم بعد این بازی از “کشور” به “بخش” ارتقاء بدنش.

* رونوشت به رئیس صداوسیما: لطفا در بازی برزیل – آلمان، حرکات آهسته نشان ندهید. ممکن است در همین فاصله، آلمان گل بعدی‌اش را هم بزند!

* آدم حیفش میاد بره دستشویی ۴ تا گل دیگه از دست بده!

دلیل حضور آزاده اردکانی در نهاد ریاست جمهوری
یک منبع آگاه در واکنش به برخی از اخبار منتشرشده مبنی بر این‌که اخیرا “آزاده اردکانی” رئیس اسبق موزه ملی به نهاد ریاست جمهوری بازگشته است، گفت : آزاده اردکانی کارمند رسمی دولت است. این شخص کارمند دولت است که پیش از این در سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشغول به کار بوده و در اواخر دولت دهم به درخواست مدیران وقت از میراث فرهنگی به نهاد ریاست جمهوری منتقل شده است.

وی در گفتگو با ایسنا، گفت: اخباری مبنی بر این که وی اخیرا به نهاد بازگردانده شده صحت ندارد و او کارمند نهاد ریاست جمهوری است و چنانچه پرونده قضایی در خصوص وی دردست رسیدگی باشد، ربطی به دولت یازدهم ندارد.

هتل‌های سیمانی در چین


عصر ایران
منتشر کرد،‌گردهمایی اعتراضی هواداران عبدالله عبدالله نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان (ساختمان لویه جرگه در شهر کابل)

تحرکات توییتری کاندیدای معترض انتخابات افغانستان!
به گزارش شفاف، دکتر عبدالله عبدالله کاندیدای معترض به نتایج انتخابات در افغانستان این روزها در شبکه‌های اجتماعی فعال‌تر شده است.

شهرداری تهران بانک ملی را با جدول بست
 بولتن نوشت: درپی اقدام عجیب شهرداری تهران در جدول چیدن‌های شبانه این بار اداره آموزش مدیریت این بانک بزرگ و معتبر دولتی به این شیوه مسدود شد.

نمونه‌های داعشی ۱۹۹۲
عکس یادگاری سربازان اسپانیایی و فرانسوی با سر مبارزین استقلال مراکش در طول” قیام ریف” مراکش، ۱۹۲۲

آرزوی همسر علی دایی در یک مراسم افطاری
علی دایی و همسرش هم اکنون دختری سه ساله به نام نورا دارند. اما همسر علی دایی بابت مسافرت مدوام همسرش به شهرها و کشورهای مختلف برای رقابت‌های مختلف فوتبالی حسابی شاکی است. او در جمعی که با حضور چند تن از دوستان صمیمی علی دایی و البته حسین محمدی برگزار شد گفت: “کاش علی فوتبال را کنار بگذارد. دعا می‌کنم این اتفاق بیفتد”. اما حسین محمدی که در سال‌های اخیر نزدیک‌ترین فرد به علی دایی بوده اظهار داشت کار از دعا گذشته باید نفرین کنید تا علی فوتبال را کنار بگذارد!

به گزارش جام جم، گذشته از این صحبت‌ها همسر علی دایی که البته حاضر به هیچ گفتگویی با رسانه‌ها نیست در گفتگو با خبرنگاری که در آن مهمانی افطاری حضور داشته گفت که علی همسر بسیار خوب و فداکاری است که اخلاقش در خانه زمین تا آسمان با آنچه که در بیرون و در زمین مسابقه مشاهده می‌شود فرق دارد. او یک همسر مهربان و فداکار و یک پدر دلسوز است که البته تنها ایرادش این است که خیلی فوتبال را دوست دارد!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.