• امروز : شنبه - ۵ فروردین - ۱۴۰۲
0

۳۰۰ برنامه فرهنگی ورزشی در راستای ایجاد نشاط و شادابی و سلامتی در هفته تربیت بدنی و ورزش در آذربایجانشرقی اجراء خواهد شد

  • کد خبر : 18355
  • 25 مهر 1395 - 19:11
۳۰۰ برنامه فرهنگی ورزشی در راستای ایجاد نشاط و شادابی و سلامتی در هفته تربیت بدنی و ورزش در آذربایجانشرقی اجراء خواهد شد

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی با اشاره به لزوم افزایش شادی و نشاط در بین مردم افزود:ما باید با برگزاری هرچه بهتر این هفته موجب شادی و نشاط در زندگی مردم بیشتر از گذشته شویم. همه از وجود شادابی و نشاط در ورزش همگانی با خبر هستند و برهمین اساس سعی ما بر این است […]

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی با اشاره به لزوم افزایش شادی و نشاط در بین مردم افزود:ما باید با برگزاری هرچه بهتر این هفته موجب شادی و نشاط در زندگی مردم بیشتر از گذشته شویم. همه از وجود شادابی و نشاط در ورزش همگانی با خبر هستند و برهمین اساس سعی ما بر این است در این هفته تمامی قشرهای مختلف مردم روی به ورزش کردن بیاورند.
جمشید نظمی از تدارک برنامه های مختلف با کمک دستگاهها برای این هفته خبر داد و گفت : با توجه به منویات مقام معظم رهبری در ایجاد فضای شاداب و با نشاط برای جامعه و تاکیدات دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان رویکرد برنامه های ما در این هفته توسعه و ترویج ورزش برای همه ، برگزاری رقابتهای مختلف ورزشی در جهت توسعه ورزش قهرمانی و برنامه های فرهنگی با محوریت جوانان خواهد بود و امیدوارم گام محکمی برای پیشرفت ورزش برداریم.
رئیس ستاد هفته تربیت بدنی در آذربایجانشرقی در ادامه بیان داشت : هفته تربیت بدنی و ورزش روز تذکر بر قدر دانستن سلامتی است و سلامتی هدیه ای الهی است که به خود فرد تعلق ندارد بلکه به خانواده و جامعه تعلق داشته و تنها را حفظ این هدیه الهی ورزش و تحرک جسمانی است.
وی افزود : ورزش با قصد سلامتی و حفظ آن زیبنده است و ورزش راه اساسی برای کاهش معضلات اجتماعی ، جسمانی و روحی و روانی در جامعه است.
وی در ادامه صحبت هایش افزود: توسعه ورزش در سطح استان می تواند برای سلامتی ورزش استانمان مثمرثمر باشد و اگر سرمایه گذاری در ورزش و فضای های ورزشی را داشته باشیم بدون شک مردم نیز می توانند سلامتی عمومی نیز داشته باشند.
مدیر کل اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: ما متاسفانه با شرایط مطلوب و مدنظر فاصله داریم، اما نسبت به گذشته و سال های قبل روند خوبی داشته است و این امر میسر نمی شود مگر اینکه اصحاب رسانه نیز با اداره ورزش و جوانان هم سو شوند.
نظمی افزود: در بحث ورزش همگانی و قهرمانی نیز در این سال، بحث تدوین برنامه ۴ ساله برای این استان است و تلاشمان نیز برای مسابقات المپیک ۲۰۲۰ و مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ می باشد که هدف گذاریمان نیز این میباشد که ورزش آذربایجان شرقی بتواند در این ۲ مسابقات مقام خوبی در کشور کسب کند، پتانسیل بالایی نیز داریم که می توانیم با به کارگیری پتانسیل ها مقام های بلندی داشته باشیم.
وی ادامه داد: از اصحاب رسانه نیز خواهشمند هستم که در این راه به ما نیز کمک کنند، به طبع انتقاد سازنده و خوب می تواند در جهت توسعه ورزش برایمان کمک کند و برنامه ریزی ۴ ساله نیز می تواند برای ما در سال های آتی مثمر ثمر شود.
مدیر کل اداره ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: علیرغم حمایت از رده های سنی بزرگسالان، سعی خواهیم کرد که از بیشتر از رده های سنی نوجوانان و جوانان حمایت کنیم، زیرا که در سال های آتی بدون شک می توانند نتایج بهتری کسب کنند.
نظمی در ارتباط با چمن ورزشگاه یادگار امام خاطر نشان کرد: در این خصوص حرف های زیادی است که ما نخواستیم صحبت کنیم، ما فقط بهره بردار این موضوع هستیم و پیمانکار نیز شرکت های دیگه است. در جلسه ای که بعد از پایان فصل لیگ پانزدهم داشتیم قرار بر این شد که چمن ورزشگاه تعویض شود و باشگاه ها نیز با این موضوع موافقت کردند.
وی افزود: پیمانکار اصلی نیز شرکت توسعه است و ما نیز صرفا خواستیم کمکی داشته باشیم اما آخرین وضعیت نیز این می باشد که چمن پهن شده است و در روز های اولی نیز زرد رنگی صد در صد وجود خواهد داشت اما رفته به رفته چمن نیز بهتر خواهد شد و چمن خارجی نیز با توجه به زمان بندی که ما داشتیم، مثمرثمر خواهد بود و چمن بذر هلندی تولید شده در این بالاخره پهن شد.
مدیر کل اداره ورزش و جوانان بیان کرد: حتی با سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز صحبت کردیم و وی نیز صلاح دانستند که در این ورزشگاه بازی نکنند و انشالله بعد از تعطیلات لیگ برتر بتوانیم با یک چمن مرغوب و خوب به استقبال بازی های تیم های فوتبال شهرمان برویم.
جمشید نظمی در خصوص به وابستگی هایی شهرداری تبریز عنوان کرد: مصوبه سازمان ورزش شهرداری این موضوع می باشد که هر سال ۱۰میلیون به هیات های ورزشی پرداخت کنند که تا بدین لحظه نیز ریالی نیز پرداخت نشده است، هیات ها نیز می توانند با اسپانسرینگ و تامین هزینه کنند، اما در قالب کمک می تواند باشد نه به عهده گرفتن تمامی هزینه ها.
مدیر کل اداره ورزش و جوانان در رابطه با عناوین کسب شده استان در المپیک و پارالمپیک گفت: ما متاسفانه این موضوع را سال های قبل داشتیم اما تدوین برنامه ۴ ساله برای تحقق این امر می باشد.
نظمی در رابطه با دغدغه اصلی ورزش استان اظهار کرد: اصلی ترین دغدغه های بنده در بحث ورزش بانوان و همگانی است و سازمان ها واداره ها می توانند در بحث ورزش های همگانی در جامعه نیز کمک های زیادی داشته باشند.
وی در خصوص انتظارات اش برای تیم های تبریزی حاضر در لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور گفت: در بحث فوتبال تراکتورسازی تبریز در لیگ برتر قهرمان شود، ماشین سازی و گسترش فولاد در این مدت نیز شرایط شان بهتر شود و مطمئن نیز هستم که مدیران باشگاه ها برای رفع مشکلاتشان تدابیری اندیشیده اند.
مدیر کل اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در خصوص پرداخت هزینه تیم های فوتبال تبریزی به عنوان حق پرداخت برای بازی در ورزشگاه یادگار امام تصریح کرد: طبق آئین نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم های حرفه ای باید ورزشگاه های اختصاصی داشته باشند مگر نه باید برگه قراردادشان را با ورزشگاه های دولتی یا خصوصی به کنفدارسیون ارسال کنند.
نظمی در پایان صحبت هایش افزود: مبلغی که تیم هاباید پرداخت کنند، ۳۰ میلیون تومان می باشد و به هر حال نگهداری و حفظ این ورزشگاه نیز هزینه های خاص خود را دارد، حتی تا بدین لحظه نیز باشگاه تراکتورسازی تبریز برای این موضوع اعمال نکردند که به باشگاه تراکتور نیز نامه فرستاده ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی درباره مشکلات نبود سالن استاندارد در والیبال استان نیز بیان داشت: در صورت تخصیص بودجه و همکاری بخش خصوصی مشکل نبود سالن استاندارد برای والیبال هم حل خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین مقدمات تعویض کفپوش و نور سالن پورشریفی آماده شده و این سالن با همکاری سازمان ورزش شهرداری تبریز بازسازی خواهد شد تا هر چه زودتر آماده برگزاری مسابقات والیبال شود.
جمشید نظمی از سالن سه هزار نفری میرداماد به عنوان خانه والیبال و ۳۴ پروژه نیمه تمام در سطح استان یاد و اعلام کرد هرچه زودتر وضعیت انتقال آنها به بخش خصوصی یا حتی فروش این مجموعه‌ها به بخش خصوصی مشخص خواهد شد.
وی شعار هفته تربیت بدنی را ‘ سلامت، افتخار و معنویت با ورزش’ اعلام کرد و گفت: روز دوشنبه اماکن تحت اختیار تربیت بدنی به صورت رایگان در خدمت عموم قرار می گیرد و اماکن خصوصی نیز با ۵۰ درصد تخفیف خدمات ارایه می دهند.
نظمی تاکید کرد : همایشهای بزرگ کوهروی همگانی و خانوادگی در سراسر استان ، همایش بزرگ ورزش صبحگاهی در سراسر استان ، حضور پرشور جامعه ورزشی در نماز عبادی و سیاسی جمعه در تمامی شهرستانها ، سخنرانی امام جماعت در خصوص اهمیت ورزش در خطبه های نماز جمعه ، سخنرانی رییس ادارات ورزش و جوانان شهرستانها در خطبه های پیش از نماز جمعه ، حضور جامعه ورزشی در مزار شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و تجدید بیعت با آرمانهای امام ارحل و شهدا ، دیدار جامعه ورزشی با خانواده شهداء و صدها همایش و مسابقه بزرگ استانی و کشوری در استان برگزار خواهد شد

لینک کوتاه : https://www.daranews.ir/?p=18355

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.