تاریخ انتشار : سه شنبه 24 شهریور 1394 - 16:55
کد خبر : 10557

ابلاغیه تعطیلی‌شعب‌مازاد ازسوی بانک‌مرکزی ظلم درحق مردم‌شهرستان‌ها است

ابلاغیه تعطیلی‌شعب‌مازاد ازسوی بانک‌مرکزی ظلم درحق مردم‌شهرستان‌ها است

به گزارش داراخبر ،درخصوص بخشنامه بانک مرکزی برای تعطیلی شعب مازاد بانکی،گفت: بنده نمی دانم که چرا بانک مرکزی به دنبال کاستن از تعداد شعب بانکی است، درحالی که بانک ها به عنوان موسسات اقتصادی،تنها درصورت داشتن توجیه اقتصادی بر تعداد شعب می افزایند. نماینده مردم مرند و جلفا درمجلس شورای اسلامی افزود: تفکر مدیران

IMG_2947به گزارش داراخبر ،درخصوص بخشنامه بانک مرکزی برای تعطیلی شعب مازاد بانکی،گفت: بنده نمی دانم که چرا بانک مرکزی به دنبال کاستن از تعداد شعب بانکی است، درحالی که بانک ها به عنوان موسسات اقتصادی،تنها درصورت داشتن توجیه اقتصادی بر تعداد شعب می افزایند.

نماینده مردم مرند و جلفا درمجلس شورای اسلامی افزود: تفکر مدیران بانکی،خدمت رسانی به وسیله تعطیلی شعب بانک‌ها است،در صورتی که این اقدام تنها به تعطیلی شعب موجود در روستاها و شهرهای کم جمعیت منتهی می شود.

کوچ روستاییان به شهرها

وی تصریح کرد:با تعطیلی شعب مازاد،ساکنان شهرهای کوچک برای انجام هرگونه عملیات بانکی مجبور به حضور درمرکز استان هستند و بنده معتقدم با تعطیلی شعب مازاد بانکی به زمان ما قبل تاریخ بازمی گردیم.

به گفته این نماینده مردم درمجلس نهم،تعطیلی شعب مازاد بانکی نه تنها خدمتی به مردم نیست، بلکه خیانتی در حق مردم روستاها و شهرستان های کوچک بوده و نبود خدمات بانکی در روستاها،عاملی برای کوچ عده ای به سمت شهرها است.

حسن نژاد تصریح کرد: بطورمثال زمانی که یکی ازبانکها تصمیم به کاهش تعداد شعب گرفت هیچ شعبه ای از تهران و سایر شهرهای بزرگ تعطیل نشد،بلکه شعب موجود در روستاها و شهرستان‌های کوچک تعطیل شدند و دلیل این نیز موضوع سود آوری در شهرهای بزرگ است.

تعطیلی شعب مازاد بر خلاف سیاست‌های اقتصاد آزاد است

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس اقدام بانک مرکزی در راستای تعطیلی شعب مازاد بانکی را بر خلاف سیاست‌های اقتصاد آزاد دانست و گفت: اگر ما به اقتصاد آزاد اعتقاد داریم باید برای بخش خصوصی ارزش قائل شویم و این بخش با بررسی هزینه و سود تصمیم به افتتاح یا تعطیلی شعب می گیرد، اگر هم به اقتصاد آزاد اعتقادی نداریم به هیچ بانکی مجوز فعالیت ندهیم.

ضرورت ارج نهادن به تصمیمات بخش خصوصی

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد:باید توجه داشت که نمی توان به یک بانک مجوز فعالیت داد،اما اجازه تاسیس شعب را از آن گرفت،پس تلاش مدیران بانک مرکزی،ارج نهادن به تصمیم مدیران بنگاههای اقتصادی باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛بخشنامه کاهش ۲۰ درصدی شعب بانکی در سال های پایانی دولت دهم صادر و بانک مرکزی دولت یازدهم نیز با هدف ارتقای خدمات بانکی و کاهش هزینه ها سیاست کاستن از تعداد شعب را دنبال می کند و به تازگی نیز اعلام شده که قرار است تعطیلی شعب بانکی تسریع شود.(خانه ملت)

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.