تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 آذر 1395 - 13:57
کد خبر : 19352

انقلاب همیشه از داخل ضربه خورده/ برخی آقایان و وزرا بر خلاف هشدار رهبری می‌گفتند کدام شبیخون فرهنگی؟

انقلاب همیشه از داخل ضربه خورده/ برخی آقایان و وزرا بر خلاف هشدار رهبری می‌گفتند کدام شبیخون فرهنگی؟

داراخبر،فرمانده کل سپاه اظهار داشت: در مسایل امنیتی هم همه اقدامات دشمن نتیجه عکس داد. مثلا در فتنه ٨٨ که بزرگترین فتنه امنیتی و سیاسی در کشور ما بود، نتیجه‌اش شد پدیده ٩ دی.

به گزارش داراخبر به نقل از فارس ،سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در جشنواره مالک اشتر بسیج که صبح امروز برگزار شد، با بیان اینکه بسیج شجره طیبه ای است که بقای انقلاب اسلامی به آن وابسته است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی به عمر ۴۰ ساله خود نزدیک می‌شود و هرچه می‌گذرد، عزت و عظمت آن بیشتر بر همگان آشکار می‌شود.

جعفری تصریح کرد: بدون تردید بسیج و بسیجیان نقش تعیین کننده و محوری در این توفیق و راه الهی داشته و دارند.

وی ادامه داد: بسیج بخش عظیمی از مردم مومن انقلاب هستند که دل در گرو یاری دین خدا دارند و با توجه به اهداف بلندی که انقلاب اسلامی دارد و هنوز راه زیادی تا تحقق آن اهداف داریم، باید بدانیم راه سختی در پیش است.

فرمانده کل سپاه افزود: از دیروز و با سخنان رهبری، گروه ها و هیات های اندیشه ورزی در خصوص نقش های بسیج تشکیل می‌شود تا اقدامات بسیج عمق بیشتری بگیرد.

جعفری خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در خصوص تهدیدات انقلاب سخنانی را مطرح کردند که یکی از آنها نفوذ است و اینها را هشدار داده و راهکار ارائه کردند و از همه ما خواستند نقش تعیین کننده برای مقابله با تهدیدات ایفا کنیم.

وی با بیان اینکه حرکت انقلاب رو به جلو و پیشرفت است و آثار آن را می‌توان دید، گفت: البته چشم بصیرت و دل عاشقی می‌خواهد تا اینها را بفهمد. اینها ابعاد معنوی دارد و کمتر به چشم کسانی که نگاه مادی دارند می‌آید.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: انقلاب اسلامی همه‌اش جنبه‌های سلبی نیست بلکه در کنار موضوعات سلبی برای مقابله با تهدیدات، از جنبه‌های ایجابی هم برخوردار است.

جعفری اضافه کرد: آنچه که ما تا کنون صد در صد موفق بودیم مقابله با تهدیدات در همه عرصه ها -چه نظامی، چه تهدیدات نرم و فرهنکی و چه سیاسی- بوده است.

وی یادآور شد: در جنگ تحمیلی دشمن می‌خواست انقلاب را در ایران حبس کند ولی نتیجه جنگ، صدور انقلاب اسلامی به منطقه و جهان بود.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: در مسایل امنیتی هم به همین گونه بود و همه اقدامات دشمن نتیجه عکس داد. مثلا در فتنه ٨٨ که بزرگترین فتنه امنیتی و سیاسی در کشور ما بود، نتیجه‌اش شد پدیده ٩ دی.

جعفری گفت: ما هرجا تهدید را درک کنیم، برای مقابله با آن بسیج می‌شویم اما آنجایی که خطر حس نمی‌شود مشکل داریم مثل تهدیدات فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی. اینجا تهدیدات خوب حس نشده هرچند در اقتصادی بیشتر متوجه موضوع شده ایم.

وی تصریح کرد: آنچه که مهم است و ما باید از این به بعد برای آینده انقلاب و بسیج بیشتر به آن فکر کنیم این است که بدانیم شرایط انقلاب عوض و پیچیده شده و این وضعیت دیگر مثل گذشته نیست.

فرمانده کل سپاه افزود: در همین راستا رهبری بر تشکیل هیات های اندیشه ورزی تاکید کرده اند. مقابله با تهدیدات سخت و امنیتی بخوبی انجام شده اما مقابله با تهدیدات نرم و سیاسی چه؟

جعفری تاکید کرد: بسیج نقش اساسی و تعیین کننده‌ای دارد که در دفاع از انقلاب به یکی دو عرصه محدود نیست و هیچ محدودیتی ندارد و باید در همه عرصه ها نقش خود را ایفا کند.

وی با بیان اینکه جهاد فرهنگی و سیاسی و اقتصادی خیلی سخت تر از جهاد در عرصه های سخت است، گفت: اولین شرط لازم و ضروری برای اینکه بسیج بتواند در این شرایط حساس انقلاب نقش خود را ایفا کند، دانستن و بصیرت برای درک عمل انقلابی است که بسیار سخت و پیچیده است و هر سطحی از بسیج و سپاه و ارتش نیاز به هیات‌های اندیشه‌ورزی دارد.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این نکته که رهبری فرمودند بسیج جناحی نیست ولی این را خیلی ها نمی‌فهمند، افزود: امروز مسایل سیاسی در غالب گروه ها و جریانها قابل درک است. موضوع حزب و جریان برای غربی هاست و متعلق به انقلاب اسلامی نبوده است.

جعفری اضافه کرد: در جریان اسلام شیعی که خط روشن است خیلی بحث حزب و اینها قابل طرح نیست و بسیج هم حتما در غالب حزب و جریان عمل نخواهد کرد و در مقابل جریان دیگری خواهد ایستاد که جریان ضدانقلاب است. بسیج جناحی نیست اما در جناح انقلاب است و با جبهه ضدانقلاب مقابله می‌کند.

وی در عین حال تاکید کرد: شناخت ضدانقلاب امروز بسیار سخت است و با ضدانقلاب‌های مسلح اول انقلاب تفاوت دارد.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: در نظام اسلامی و انقلاب اسلامی یک نفر تعیین شده تا خطوط و جهت اصلی و حرکت مسیر انقلاب اسلامی را مشخص کند که آن هم ولی فقیه است و ضد انقلاب از نظر ما و بسیج کسی باید باشد که مسیر تعیین شده توسط رهبری را قبول ندارد.

جعفری با بیان اینکه به فرموده حضرت امام(ره)، انقلاب همیشه از داخل ضربه خورده است، گفت: اگر انقلاب اسلامی نباشد، جمهوری اسلامی معنا ندارد و جمهوری اسلامی در واقع ظرف و بستر انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه همیشه تهدیدات از بیرون به فرصت تبدیل شده است، افزود: ما باید بدانیم تهدید از درون در جنبه های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و … از کجا و از ناحیه چه کسانی است.

فرمانده کل سپاه گفت: کسی که به فرمایشات و راهکارهای رهبری در مسایل اقتصادی عمل نمی‌کند و آن را قبول ندارد چگونه خود را انقلابی می‌داند؟

جعفری ادامه داد: ایشان در خصوص شبیخون فرهنگی بارها هشدار دادند اما برخی از آقایان و وزرا می‌گفتند کدام شبیخون فرهنگی؟ و در عمل مخالفت می‌کردند. این فرد چطور می‌تواند انقلابی باشد؟

وی افزود: و یا در مورد رابطه با امریکا و غرب که رهبری هشدار می‌دهند، برخی نه تنها به آن توجه نمی‌کنند بلکه بدنبال اصلاح آن هستند یعنی میخواهند در مسیر تعیین شده انقلاب، اصلاحات انجام دهند حالا ما چطور اینها را انقلابی بدانیم؟

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی نسبت به کار انقلابی بی تفاوتند اما برخی با حرکت انقلابی و مسیر ترسیم شده توسط رهبری مقابله می‌کنند و می‌خواهند مثلا اصلاحات انجام دهند.

جعفری تاکید کرد: اساس انقلاب اسلامی دفاع از مسلمانان و مظلومان است اما برخی می‌گویند ما چه کار به لبنان و سوریه و یمن داریم و یا اینکه امریکا و اسرائیل و عربستان خائن چکار می‌کنند. ما باید فقط به فکر مردم خودمان باشیم.

وی تصریح کرد: مگر می‌شود انقلاب اسلامی به فکر ملت‌های مظلوم و ظلم ستیزی نباشد؟ جالب است که این افراد خودشان را هم انقلابی می‌دانند

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.